Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 473 odpovědí. Do diskuze (69 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dedo145 a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 474)
  • Autor
    Příspěvky
  • #297866
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Dnes cely den sedmicka.Nekolik lodi vyjelo brzy rano,ale nic extra neprivezly.Vitr je vyhnal z vody.Zitra uz pocasi karibske,tak jsem zvedavy co na to ryby.

    #297876
    Radim Linka
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Jizera Team v cili na Torfride. Vybaleno a pripraveno na ranni výjezd. Tedy hned po vyspani unavy z cesty. Prvni dojmy z chaty. Pro nás  nova tv, opravené  molo. Pouze male mimus k předchozímu osazenstvu – v lednicce dost výrazný  rybí zápach a na nekolika mistech v polickach rozsypana sul. Ale toto jsou banality,  jinak vse jak ma byt. Teď uz “jen” ty ryby a počasí. Píšu z mobilu pred spanim, fotky snad zitra.

    #297884
    hrablo
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Pratele kamaradi,

    tak jsme tu (tedy od vcera, ale to nabyl cas) cesta bez komplikaci az na cele rozkopane nemecko neprijemny celnik/policajt na danskych hranicich ktery se vyjadroval pouze hykanim a posunky pritom vlastne chtel jenom prohlednout pasy a nase usmevave tvare. Dalsi cesta v poho bez obvykleho vetru, na svedskych hranicich kontrola pasu prijemny rozhovor s divcinou puvedem z polska pak prani hezke cesty usmev z obou stran a ficelo se dal. Prijezd do kempu cca v 15:00 no a uz to prislo – kratke vybaleni, seznameni se s upravami v okoli, plneni a vyprazdnovani lednice, navazovani prutu, kratke prevazovani vseho mozneho no proste nou stres. Pred navratem Deda z vody jsme se zajeli podivat na molo, namocit snury a chytit si prvni rybu no a bylo dnes proste ukol dne splnen:)

    Petr a spol

    #297891
    Spacir
    Účastník
    (13 odpovědí)

    Rád bych se podělil o své postřehy z červnového pobytu na Bakkan Wahlu, kde jsem byl ubytovaný v chatě Waidhaus 1. Skvělé vybavení, čisto, vše funkční (bez jakýchkoliv závad). Zejména bych chtěl vyzdvihnout obdivuhodných přístup tamního delegáta (říká si Dědo), který je schopen pro spokojenost rybářů udělat prakticky cokoliv. Ale také bych rád ocenil perfektní zázemí pro následné zpracování a uložení ryb. Nepovažuji se za rybáře, chytání se rekreačně věnuji akorát několik dní v roce v Norsku, o to více si užívám loď, kterou je možné si během pobytu pro účely rybolovu pronajmout. Je vybavena navigací, skvěle zkonstruovaná a perfektně ovladatelná. Vždy je co zlepšovat, a tak bych jenom na závěr pro odlehčení dodal, že by do filetárny mohl vést eskalátor, jelikož bedny s rybami, které nosíme z lodi, jsou  zatraceně těžké.

    #297892
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Rád bych se podělil o své postřehy z červnového pobytu na Bakkan Wahlu, kde jsem byl ubytovaný v chatě Waidhaus 1. Skvělé vybavení, čisto, vše funkční (bez jakýchkoliv závad). Zejména bych chtěl vyzdvihnout obdivuhodných přístup tamního delegáta (říká si Dědo), který je schopen pro spokojenost rybářů udělat prakticky cokoliv. Ale také bych rád ocenil perfektní zázemí pro následné zpracování a uložení ryb. Nepovažuji se za rybáře, chytání se rekreačně věnuji akorát několik dní v roce v Norsku, o to více si užívám loď, kterou je možné si během pobytu pro účely rybolovu pronajmout. Je vybavena navigací, skvěle zkonstruovaná a perfektně ovladatelná. Vždy je co zlepšovat, a tak bych jenom na závěr pro odlehčení dodal, že by do filetárny mohl vést eskalátor, jelikož bedny s rybami, které nosíme z lodi, jsou zatraceně těžké.

    Pěkně napsané, jo eskalátor by se hodil, hlavně když přijedeš na úplný odliv do přístavu a je molo úplně dole 🙂

    #297912
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Nejvetsi Dors dne 120cm a 15kg v nadhernem slunecnem dnu se podaril Pepovi.Pri opalovani na klidne vode ryby moc aktivni nebyly,ale bednicky jsme doplnili konzumnimy kelery 50-70cm.Odpoledni vlaceni za Melsteinem bylo uplne pohodove a polaci okolo 80cm brali temer v kazdem driftu.Navecer,kdyz voda padla na minimum,brali jen mensi polaci do 70cm.Takze souhrn-pohodova rybarina a trojhodinova drina chlapu ve filetarne.

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 9 měsíci uživatelem Dedo145.
    #297959
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    S partou Deda Zdena jsme na Sharkovi vyjizdeli do uplne klidne vody ,s vyhlidkou na sedmicku vitr.Predpoved se naplnila asi o hodinku pozdeji a v rozhoupanem mori ryby zadnou aktivitu nejevily.Situaci zachranil Pepino s osobakem-treska 106cm.Pak jeste par kelirku a to bylo na pilkr vsechno.Zkusili jsme prejit na vlacku a tu to bylo obdobne.Par mensich polaku a nejake vcelku slusne tresky.

    Zitra prozmenu slunecny a bezvetrny den,tak snad se aktivita ryb zase napravi.

    #297964
    Radim Linka
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Jizera Team – kratka reportaz z pondělí – našeho prvního dne chytani: Celkem jsme toho dost objeli, ale ryby spise mensi a po par zaberech na stanovisti to prestalo brat a porouceli jsem se zase jinam. Vitr nas pak nenapadne hnal na vychod, takze navrat byl zdlouhavejsi a i zastávky na melcinach uz byly bez vyraznejsich zaberu. Opet se osvědčila doba prilivu a najezd polaku, ale trochu jsme se mijeli i s nimi. Na vetsi kelery jsme nenarazili, jen par salátovek. Největší treska 78 cm. Chytlo se i 6 makrel – jako “vedlejsi” produkt pilkrovani. Jednou jsme je videli i lovit na hladine, teda myslime si to, protože nez jsme stacili nahodit tam pericka, tak byly pryc. Dnes je po ranu zatazeno, pofukuje, tak to třeba pujde lepe. Ovšem na vode chceme byt kratsi dobu nez včera, 12 hodin je opravdu hodne velky zaber. Taky uz jsme zlomily prut – novackovska dan a zkušenost, ze vse ma sve hranice. A to bracha ještě pronesl klasickou vetu: Ještě jednou nahodim a jedem.. a jeli jsme 🙂 .. ale mam pocit,ze tady na RN byla nedavno “soutěž” v lamani prutu, tak třeba v tomto mame po 1. dnu nakroceno dobře 🙂

    #297965
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Zdravím Dedu Mlčocha , Lojzu , Míšu , Pepu a spol. Hodne zdaru klucíííííí.

    #298028
    Radim Linka
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Jizera Team – den 2: Kratsi vyjezd, ryb méně a ne vsem se dařilo. Zato jsme nezlomili zadny prut ani podberak a hlavne jsme nebyli tak unaveni, jako včera. Nedari se nam nikde na TV najit kanal, kde by prenaseli prime prenosy z MS, bohužel ani na internetu. Takze se musíme spokojit se setrihy norske TV, tak jsme si aspoň pustili včera film. I pro ostatní – na Torfride je sice nova TV, ale nenasel jsem slot USB, tj. filmy lze prehravat z notebooku přes hdmi kabel. Včera docela rarita – jeden polak mi spolknul zooma i z hlavickou a musel jsem to z nej dostat az ve filetarne – viz foto, snad je to z toho videt. Dále se mi včera stalo, co se stava asi každému – tj. ze polak zabere na zooma, spadne a když se pocka, tak se většinou chytne znova. Jenze když jsem takto napodruhy chyceného polaka uz mel u lodi a sahal po podberaku, tak mi spadnul, ještě jsem videl jak se na me podival a miril dolu… tak jsem oklopil navijak a pustil to pod lod a za 3 sekundy byl opet na hacku – no a byl to ten, co to uplne spolknul.. asi fakt nejaky hladovec… jo jinak tu docela době vari, takze hlady ani zizni nestradame… ty lahve s tvrdym jsou samozrejme kulisa, my tady nepijeme… 🙂 Vzhledem k tomu, ze polaci nam to tady zachranuji, tak se jim za to odvděčíme a dnes se zamerime vylozene na ne – v planu je vyjet na melciny k Asenu. Foukat ma od vychodu, takze nas to pak “vrati” do pristavu. Jestli zítra nebo dnes vecer napisu, tak se tak i stalo…

    #298030
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Radim Linka- Výborné info. Prajem pohodový lov a som zvedavý na aktivitu rýb.Zajtra tam máte 26°C.

    #298037
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Neskutecna polakovacka s kluky od Macochy na Husoyi.Nadherne pocasi idealni drift zabery na kazde nahozeni a polaky jsme brali od 60+ ostatni vsechno slo do vody.Nerad davam vyrady,ale tu jsem se neubranil.

    Jedno odskoceni na hlubsi vodu na hranu za antenami prineslo nekolik 60-70cm keleru a Lada si tam vytahnul svou dalsi metrovku.Potom nazpet na polaky,protoze to byl sen kazdeho vlackare.

    A nakonec neco z nasi zahradky

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 8 měsíci uživatelem Dedo145.
    #298044
    Radim Linka
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Tak my uz na chate a po veceri. Zacatek slibny, polaci i kdyz mensi se darili ale pak nas vyhnal vitr a pekne jsme se pohoupali cestou do pristavu. Zitra predpoved slibna, takze bez ohledu  na priliv chceme vyrazit vcas.

    #298048
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Tak my uz na chate a po veceri. Zacatek slibny, polaci i kdyz mensi se darili ale pak nas vyhnal vitr a pekne jsme se pohoupali cestou do pristavu. Zitra predpoved slibna, takze bez ohledu na priliv chceme vyrazit vcas.

     

    U nas udpocinkovy den.Do dopoledni sedmicky nikdo nevyjel.Vsichni grilovali,varili nebo se venovali jinym tekutym konickum

    #298058
    Radim Linka
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Tak dnes zadna slava. Objeli jsme Husoyu, na mori velke vlny, na melcinach klid, slunicko, ryby bez aktivity. Tak jsme to zabalili, odfoukli na chate a chteli jsme vyjet na priliv. Ale rozfoukal se vitr, takze to vypada na film a nejake to vinko. Zítra se snad ma zathnout, tak doufejme, ze se podmínky zmeni k lepšímu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 474)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...