Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,991 odpovědí. Do diskuze (165 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Pafka a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (celkem z 2,992)
  • Autor
    Příspěvky
  • #32896
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Stroft: to jsi nemyslel tak kategoricky,že? Se silonem se samozřejmě vláčet dá,určitě i na větší dálku než 20m,kontakt s nástrahou není jen věc silonu-šňůry,ale i rybáře.Do 40-50m nevidím problém.Hlouběji a kde jsou časté vázky nebo možnost velkých ryb,šňůra.

    U nás samozřejmě vláčím s vlascem 😛 .

    #32917
    indy
    Účastník
    (157 odpovědí)

    No já třeba na vláčku používám šňůru Whiplash 0,06mm. Vlasec na vláčku jsem snad nikdy nepoužil 🙂 , ale na Bakkan si vezmu náhradní cívku se silonem a uvidím jestli bude nějaký rozdíl.

    #32919
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    to ZM: Zdenku, vy jste chytávali dost s Milošem ve středním NO polaky, ne? S čím máš lepší zkušenosti? My osobně používáme všichni šnůry. Dík.

    #32920
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Kouknul jsem na webku,a opět8-Ohrůza to je pech:-ale vydržať(8-)snad se to umoudří!!!

    #32922
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    2 respi – fakt des . cely den 14 a vic . zajtra slubuju 7 m – snad sa tam konecne dostaneme . tvuj clanek ze vcera to vystihuje .

    #32929
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    lacoh napsal:

    2 dub: To čakanie na správny vietor je vždy deprimujúce, netreba zúfať lebo aj ich meteorológovia sa zvyknú mýliť a večerná predpoveď už môže vyzerať inak. Hlavne dajte pozor, aby sa pri tom čakaní neminuli zásoby a zostalo aj na kapitálne úlovky ktoré sa určite dostavia.

    Ale nechci strašit ale prognoza nic moc:

    Předpověď počasí Datum Čas Upozornění Tepl. Srážky Vítr

    Pátek, 23/03/2012 na 0-6 Spravedlivé. Platí pro: na 0-6 7 ° 0,2 až 0,7 mm Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu

    na 6-12 Spravedlivé. Platí pro: 6-12, na 7 ° 0 až 0,6 mm Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu

    12-18 Spravedlivé. Platí pro: 12-18 7 ° 0 až 0,7 mm Čerstvý vítr, 11 m / s od západo-jihozápadu Čerstvý vítr, 11 m / s od západo-jihozápadu

    na 18-24 Spravedlivé. Platí pro: při 18-24 6 ° 0,1 až 0,6 mm Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu

    Sobota, 24/03/2012 na 0-6 Spravedlivé. Platí pro: na 0-6 6 ° 0,1 až 0,9 mm Mírný vítr, 9 m / s ze západu Mírný vítr, 9 m / s ze západu

    na 6-12 Spravedlivé. Platí pro: 6-12, na 6 ° 0,1 až 0,6 mm Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu Čerstvý vítr, 10 m / s od západo-jihozápadu

    12-18 Spravedlivé. Platí pro: 12-18 6 ° 0,1 až 0,8 mm Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu

    na 19-1 Déšť. Platí pro: na 19-1 6 ° 0.5 mm Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu Silný vítr, 12 m / s od západo-jihozápadu

    Neděle, 25.03.2012 na 1-8 Déšť. Platí pro: na 1-8 6 ° 0.6 mm Mírný vítr, 8 m / s od západo-jihozápadu Mírný vítr, 8 m / s od západo-jihozápadu

    na 8-14 Déšť. Platí pro: 8-14, na 6 ° 0.5 mm Mírný vítr, 8 m / s od západo-jihozápadu Mírný vítr, 8 m / s od západo-jihozápadu

    na 14-20 Spravedlivé. Platí pro: při 14-20 6 ° 0.2 mm Mírný vítr, 7 m / s od západo-jihozápadu Mírný vítr, 7 m / s od západo-jihozápadu

    na 20-2 Spravedlivé. Platí pro: na 20-2 6 ° 0 mm Mírný vítr, 6 m / s od západo-jihozápadu Mírný vítr, 6 m / s od západo-jihozápad

    #32930
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    kaqpa – Omlouvám se,o Bakkanu to není.Miloš chytal beze mě a na šňůru.Já ve středním Norsku na čirý vlasec 0,25-0,30mm,většinou Berkley Senzithin Ultra,nehlouběji 56m treska 10,20kg,když je potřeba hlouběji nebo s těžší nástrahou nad 60g mám šňůru,světlou a bez návazce.Když to moc nebere,určitě bych zkusil vlasec,fluokarbon nebo nano od Berkley.

    Ahoj!

    #32931
    Jarda-N
    Člen
    (45 odpovědí)

    Chlapy čus

    Já nevím zda je to to pravé řešit šňůru nebo vlasec a osočovat se.Já rád chytám polaky tak do hloubek max.25metrů a moje nejoblíbenější hlavička je 12g a guma super banjo velikost 2,5″ tzn asi 9cm.Když jsem chytal na vlasec tak jsem těch záběrů měl o hodně méňe než s pletenkou.

    Sám chytám na pletenku Power Pro 0,10mm a 40g prut a nemyslím si , že bych záběrů na vlasec a posléze i ulovených ryb měl víc spíš naopak , ze zkušeností z let minulých.Je pravda , že když berou opatrně tak na vlasci o nich ještě nevíš naopak na šňůře ho již táhneš.Musí se brát i v potaz to , že občas z důvodů neprůtažnosti šňůry oproti vlasci nějakého vyřízneš zkrátka ztratíš já na pletenku nedám dopustit.

    Vždy bude u mne na místě č.1

    Když se chytají ve větších hloubkách a to já málokdy dělám chytám max.na hlavičky 25g a to mne už nebaví je to těžké a já si to chci užít.Takže malé hloubky a jemný cajk.

    #32932
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    ZM napsal:

    Stroft: to jsi nemyslel tak kategoricky,že? Se silonem se samozřejmě vláčet dá,určitě i na větší dálku než 20m,kontakt s nástrahou není jen věc silonu-šňůry,ale i rybáře.Do 40-50m nevidím problém.Hlouběji a kde jsou časté vázky nebo možnost velkých ryb,šňůra.

    U nás samozřejmě vláčím s vlascem .

    Dobrý vlasec má průtažnost cca 10%. Tak si to na těch 40-50metrech spočítej.

    #32939
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    To Dedek:tú predpoveď (prognózu)čo si zverejnil som samozrejme videl, tým že večer to môže vyzerať inak som myslel pravidelne aktualizovanú predpoveď na nasledujúce dni. Skús zajtra porovnať s tým, aká prognóza bude uvedená na sobotu a nedeľu. Môže to byť aj rovnaké, ale môže to byť aj celkom ináč.

    #32957
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Kluci,pořád držím palce,ale to počasí….

    Právě sem se díval a zde je výsledek…

    A ještě je to blbě čitelné,ale jde si fotku stáhnout a zvětšit..

    #32960
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    stroft – Co bych měl počítat? Já s vlascem ani ze šňůrou problémy nemám (to jsou ty t.zv.planné záběry,malý kontakt s nástrahou,vyříznuté ryby atd).Kde co používám jsem napsal a nikomu to necpu,to ty pronášíš kategorické soudy.

    #32961
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    ZM napsal:

    stroft – Co bych měl počítat? Já s vlascem ani ze šňůrou problémy nemám (to jsou ty t.zv.planné záběry,malý kontakt s nástrahou,vyříznuté ryby atd).Kde co používám jsem napsal a nikomu to necpu,to ty pronášíš kategorické soudy.

    Klid kluci,držme rači palce klukům na Bakkanu..8-)8-)8-),ať sa jim počasí umoudří…

    Hádky sa možů nechat na konec sezony,né na začátek..

    Sto lidí,sto názorů…

    #32962
    Cigin
    Člen
    (17 odpovědí)

    Tak jsme tu od včera a ještě nemáme ani lodě, Ben to nějak popletl a chybí mu pro nás jedna loď. Ale stejně je venku sodoma-gomora, takže je to jedno, ale snad od zítra to bude o chlup lepší, v osmi metrech už vyrazíme aspoň někam do závětří, to čekání je strašný a játra bolí 😯

    #32965
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    ZM napsal:

    stroft – Co bych měl počítat? Já s vlascem ani ze šňůrou problémy nemám (to jsou ty t.zv.planné záběry,malý kontakt s nástrahou,vyříznuté ryby atd).Kde co používám jsem napsal a nikomu to necpu,to ty pronášíš kategorické soudy.

    Klid kluci,držme rači palce klukům na Bakkanu..,ať sa jim počasí umoudří…

    Klidék Šroubečku:-) my se nehádáme, jen si veřejně vyměňujeme zkušenosti. Všichni známe okousané ocásky a toto nelze na monofilu registrovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (celkem z 2,992)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...