Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,991 odpovědí. Do diskuze (165 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Pafka a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 2,992)
  • Autor
    Příspěvky
  • #32843
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to dub

    Taky Vám přeju zlepšení počasí a krásné ryby. Jinak tu kameru nemusíš namočit za každou cenu,věř,že vím o čem mluvím. Šroubek si mě za chvilku určitě vychutná, pak pochopíte.

    Naki

    #32844
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    2 naki -ja to urcite skusim . pro istotu tam vlozim inu pametovku , nech mi ostanu aspon nejake fotky .:-D

    #32846
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to dub

    To já jsem nám takhle krásně umýval hadicou loď a náhle se koupu u Benna v přístavu ve vodě. Alespoň jsem odzkoušel oblek, ale kamera a foťák to nerozchodily, jen severská nokia funguje dále.

    #32849
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    2 Naki -fakt byvaju dni , ze je lepsi cely den zostat v posteli.

    #32850
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Naki napsal:

    to dub

    To já jsem nám takhle krásně umýval hadicou loď a náhle se koupu u Benna v přístavu ve vodě. Alespoň jsem odzkoušel oblek, ale kamera a foťák to nerozchodily, jen severská nokia funguje dále.

    Kecááá,chtěl plavat a zjistil,že voda je studená,tak si vzal plovoucí oblek,aby mu bylo teplo…nevěřte mu ani slovo,já byl u toho..:-):-):-)

    #32851
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    2 sroubek – asi si z toho vyberem nejaky ten stred . a chcie a chcie – o vetre ma uz nebavi pisat

    #32853
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Taky Vám přeju zlepšení počasí a krásné ryby.Ale jak se dívám na počasí tak mě až mrazí co se tam děje ale člověk musí věřit.:-):-):-)

    #32856
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    2 dub: To čakanie na správny vietor je vždy deprimujúce, netreba zúfať lebo aj ich meteorológovia sa zvyknú mýliť a večerná predpoveď už môže vyzerať inak. Hlavne dajte pozor, aby sa pri tom čakaní neminuli zásoby a zostalo aj na kapitálne úlovky ktoré sa určite dostavia.

    😀

    My sme začali záverečné odpočítavanie. Dnes to máme za 10.

    #32858
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Indy napsal:

    Tak já se taky chystám hodně vláčet, ale používám jen pletenku. Budu muset koupit ještě nějaký silon pokud je tak takový rozdíl v záběrech.

    To mi nekdo vysvetlete, proc by mel byt silon na vlaceni lepsi nez pletenka…

    #32860
    jan
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Predpokladám že to bude v pružnosti silonu,ktorý oproti spletanej šnúre má nejakú rozťažnosť. Tým zrejme návnada lepšie pracuje,prirodzenejšie imituje unikajúcu rybu.Aspoň ja to mám takto vyskúšané a potvrdené. Cítim to hlavne pri prenose vibrácii na udicu a ruku.

    #32862
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    No ja jsem spise mel pocit, ze nepruznost snury vede k tomu, ze citim absolutne jakykoliv pohyb navnady nebo zaber. Takze ji muzu dobre vest a sekat presne v momente, kdy porebuju. U pruzneho silonu prece musi byt zpozdeni dane pripadnym prutahem…

    Nepredpokladam, ze bude rozdil v barve nebo “rezani” vody. Pletenky jsou dneska v x barvach a hladky Berkley Nanofil reze vodu minimalne stejne jako silon.

    #32863
    ivanmi5
    Člen
    (28 odpovědí)

    O tom, že šnúra priamo bez opozdenia signalizuje záber nie je pochýb (má takmer 0 prieťažnsť), ale predpokladám že tu bude treba aplikovať to známe od sumčiarov, ktorí prechádzajú od šnúr na silón a ako dôvod uvádzajú, že šnúra vo vode pri vibráciách vydáva zvuk, ktorý práve ryby nemusia. Takže pri vláčení šnúr, ktorú priamo ťaháš vodou tým vytváraš vibrácie a teda aj zvuky šíriace sa do vody. Silón tieto vibrácie spojené s nepríjemným zvukom nevytvára. Tým pádom sa zvyšuje počet záberov na silón. Takto to mám vysvetlené od skúseného sumčiara ktorý tvrdí, že počet záberov na šnúru a silon je 1:5.

    #32864
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    A čo potom rôzne akustické nástrahy, prídavné hrkálky a blikače rôznych farieb o ktorých sa tiež tvrdí, že zvyšujú počet záberov v pomere 5:1 ????

    Asi to bude závisieť od toho ktorá ryba a ako má vyvinutý hudobný sluch !!!!:-D:-D:-D

    #32865
    ivanmi5
    Člen
    (28 odpovědí)

    Písal som o nepríjemnom zvuku pre ryby ktorý vydáva šnúra, Čo sa týka prídavných resp. akustických nástrah tak tie zrejme zvuky vydávajú pre ryby s opačným efektom a nie odpudivým. 😀

    #32869
    Václav Petr
    Účastník
    (24 odpovědí)

    Bestík zmínil “Berkley Nanofil”. Máte s ním někdo už osobní zkušenost? Dokážete ho porovnat trřeba se Spiderwire nebo Power Pro?

    Jinak k otázce “vlasec nebo šňůra” – řekl bych, že je to individuální. My v naší partě používáme šňůry s nosností 10 – 15 kg s koncovým cca 80 cm návazcem ze silonu. Ověřeno lety praxe, že je tak více záběrů, než bez silonového návazce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 2,992)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...