Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,991 odpovědí. Do diskuze (165 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Pafka a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 2,992)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28762
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    My před výjezdem na moře sledujeme předpověď pro obec “Val” na http://www.yr.no ,(když tam napíšeš Kolín, ukáže Ti předpověď i v Kolíně).

    Třeba teď je na Bakkanu předpověď na sílu větru na zítřek do 18.00 hod. 11m/s, po 18.00 hod. už jen 9 m/s.

    Plus mínus 1 hodina si můžeš být jist, že to tak bude.

    Pokud se podíváš na předpověď ráno, bude ta předpověď ještě přesnější. Do 6m/s je Melstein bez problémů. Na lodích, které má Ben jsi tam za 20-30 minut. To samé zpět.

    Nejlépe je jet tam dvě lodě, pro jistotu návratu, kdyby se jedna z lodí podělala. Nám se to zatím nestalo. Spíš jsme měli loni problém, že jsme se zapomněli, zabráni do rybolovu, protože začli brát velcí keleři, a pak jsme ujížděli na poslední chvíli se staženýma zadkama.

    Předpověď byla přesná. Na fotce to tak nevypadá, Melstein jsme měli na pravoboku.

    #28764
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Tohle byla poslední ze tří kádí, co jsme od Melsteinu přivezli. Kdybychom nemuseli ujet, nevím , kolik by toho bylo.

    #28765
    kito
    Člen
    (16 odpovědí)

    Díky za info,

    pokud přece přijde nějaká pohroma, je se tam kde skovat?

    alespoň před větrem , jen tak pro jistotu těch důchodců které budu muset přesvědčit k této výpravě.

    #28766
    Sim
    Správce
    (11245 odpovědí)

    Na Mellstainu je primitivní kotviště pro nouzové přistání ze strany směrem k pevnině. Na ostrově jsou 2 chaty pro přečkání bouře. Nejhorší je, když tě bouřka chytne po cestě zpět. Na Mellstainu jsi relativně v bezpečí. Určitě informuj Benna, že tam jedeš a minimálně dvě lodě. Telefon s sebou asi připomínat nemusím.

    #28768
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Jo,jo,naprostej souhlas se Stepem a Simem

    Tady je kotviště na Mellstainu

    Tomuto jsme z Mellstainu nestihli ujet a prdýlky …..

    #28770
    Fish
    Účastník
    (310 odpovědí)

    Naki, krásná bouřka se na vás hnala, fotka nemá chybu, mám zježené chlupy na zádech, to musel být adrenalin.

    #28771
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Těď se mi ta fotka taky už líbí,ale v ten okamžik jsem byl,přiznám,téměř posranej. Autor fotky je Béďa,jen pro upřesnění.

    #28773
    storm
    Účastník
    (104 odpovědí)

    Doufám, že Beda zítra přidá ještě pár fotek z Melštajnu. Letos se tam také chystáme. Ten klid za to stojí, jen oceán a vy! Tady je cítit skutečná síla moře.

    #28774
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Možná by nebylo špatné si projít vlákno Bakkan Wahl 2011,s Béďou, Šroubkem a ostaními s výpravy jsme tam zaplnili asi 15 stránek. Mám dojem,že to začíná od stránky č.35

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?sekce=vypis-tematu&id=771&str=34

    #28775
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    4 Naki, fuj to bylo krásný, pohlédl jsem ten link a asi nebudu mocz spát. NÁDHERA !!!

    #28778
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Naki napsal:

    Možná by nebylo špatné si projít vlákno Bakkan Wahl 2011,s Béďou, Šroubkem a ostaními s výpravy jsme tam zaplnili asi 15 stránek. Mám dojem,že to začíná od stránky č.35

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?sekce=vypis-tematu&id=771&str=34

    no a co to bylo Naki jak sme sa vracali druhý den od Krvavého majáku???To svítilo slunko a bylo bezvětří… :-):-):-):-) uf to taky bylo o chlup tehda…

    #28780
    vaga
    Účastník
    (67 odpovědí)

    nas tiez vlani chytil riadny vietor pri majaku /pri tom pri fjorde/.. pre mna suchozemca to bol zazitok.. z chaty arild sme potom sledovali nejaku miestnu lodicku vo fjorde.. skoro dve hodiny stala pred ostrovom provou na vlny, aj skusili odist, aj to vzdali

    #28799
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    A nejlepší je,když vám ještě dojde benzín8-O a vlny jako stodoly!!:-S to je pak na mrtvici,a nemáte gumový trenky:-( mobil zůstal na chatě a široko daleko žádný lodě!!!! Fuj.

    #28816
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    storm napsal:

    Doufám, že Beda zítra přidá ještě pár fotek z Melštajnu. Letos se tam také chystáme. Ten klid za to stojí, jen oceán a vy! Tady je cítit skutečná síla moře.

    Máš pravdu na Melstejnu je fakt nádherný klid a pohoda. Hlavně je to bezpečný ukryt před bouří.

    Chatička je velice útulná.

    Je tam ještě jeden přístav a ten je na proti tomu od pobřeží. Je ze strany od oceánu, v něm mohou kotvit i větší rybářské kutry.

    Pokud vyjde den tak je tam překrásně.

    Pohled na pobřeží. Směr Bennuv přístav, v pozadí Koppan.

    Svačinka, tabáček nějaký ten plech s pivkem. Co dodat 😀

    Také výstup na Koppan je obrovský zážitek, který určitě stojí zato podniknout.

    #28817
    Pafka
    Účastník
    (3888 odpovědí)

    Tam bych se chtěl taky podívat, ale poprvé bez doprovodu zkušenějšího se mi nechce 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 2,992)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...