Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 660)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10557
    Karel
    Člen
    (2 odpovědí)

    Parta rybářů z jižních čech z chaty Torfride hlásí první úlovky. Všechno pilkrujeme na přívlač ani ťuk. 99% treska obecná (dorsch) pánvičkové velikosti,které jsme chytli těsně nad dnem kolem 40m v okolí majáku.Největší plus je zatím skvělé počasí a prostorné lodě se 40 Hp motory.Chvátáme na moře pak se ozvem s lepšímy zprávami(jestli budou?)

     

    #10563
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Dnes přišli fotky od kluků, co se vrátili minulý týden z Bakkanu.

    Brosma-délka 93 cm
    váha 8,4 kg
    chycena ve fjordu na maso zlom 15-30m

    #10565
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Treska obecná délka 121 cm
    váha 13,2kg
    nástraha pilkr nerez 450g
    sleďová peříčka vlasec 40
    chycena na peříčko

    #10573
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    2 All

    Chlapi, pronajímali jste si někdo na Bakkanu kutr – jde to najmout jen na celý pobyt a nebo i po dnech? Pokud po dnech, na kolik to vyjde? Ten samý dotaz platí i ve vztahu k hliníkovým lodím? Pafka

    #10576
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Za 60 min odjezd směr BAKKAN WAHL!

    Jak přijedu na místo dám info z cesty.

    #10579
    kodl1
    Účastník
    (222 odpovědí)

    Zdravím.Chtěl jsem se zeptat něko jak to vypadá s webovou kamerou na tomto místě.Díky za informace.

    #10586
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Ještě jedna fotečka z Bakkanu.

    #10595
    Ivan Halaxa
    Člen
    (13 odpovědí)

    Myslím,že sonary pana Bena jsou absolutně v pořádku.Poslední týden v březnu jsme je používali.Měli jsme také dvě své 797,což považuji za dobrý přístroj.Ukazovaly téměř schodně(podle použití paprsku)Vysvětlení je prosté.Ryby,vyhledané prostě nežerou.

    #10599
    Peter Tomko
    Účastník
    (52 odpovědí)

    Dnes iba chvilku na mori lebo bol silný vietor a potom už besný. Takže len zopár tresiek chlebových. Kuter-neviem odpovedať. Sonary na hlinikových lodiach neukazovali ani rybku a na plastovej lodi meter vedľa bol plný sonar. A ak je plný sonar a spusti 6 ludi pilker a normalne chyta tak ako sa má tak aspon skrtne o rybu takže vysvetlenie prosté neberiem. A ak toto trvá hodinu tak už vobec nie.

    Zajtra ak vietor dovolí tak ešte dopoludnia chytáme a v stredu ráno odchádzame. Takže tohto roku bolo slabšie oproti minulému aspoň u nás.

    #10606
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To Pafka: Kuter se většinou rezervuje dopředu /na celý pobyt/, protože je o něj velký zájem. To samé platí o hliníkové lodi. Když tam přijedeš, tak budou velká plavidla již obsazena. Na jeden den se dá pronajmout velký kuter s profíkem.

    #10608
    Daniel Křenek
    Člen
    (31 odpovědí)

    Některé sonary určitě zčásti v pořádku nejsou. Na naší lodi č.9 je ok, ale na lodi kolegů, kteří mají č.5, je evidentně něco špatně, protože teplota vody zde opravdu není 18°C a více, jak běžně ukazuje a podobně hlásí i hloubky. Sonda je přitom čistá a rovně. Jen pro srovnání, nám ukazuje teploty kolem 5°C.

    Včerejší odpolední vítr byl 13 m/s, takže vrtule místních větrníků (větrných elektráren) kmitaly jak o život a my nestíhali elektřinu spotřebovat 🙂 Zřejmě kvůli počasí pak večer vypadávala i wifi. Další předpověď až do pátku příliš pozitivní není, tak uvidíme, zatím je to na ryby slabé a jak to vypadá, poslední slušný den byl před naším příjezdem.

    Pokud jde o přívlač, slušné to bylo v sobotu v sobotu, kdy ještě nějaké ryby byly. Nechytal jsem sice velké ryby, ale chytl jsem jich na modrobílého 40g norského vláčecího pilkříka asi 15, z toho 10 při večerním hodinovém vláčení kousek před přístavištěm. Kromě tresek jsem i 1 štítník.

    A ještě přidám naší zkušenost s celníkem. Zvolili jsme trasu s trajektem Frederikshavn – Oslo a na výjezdu z trajektu si nás celník zastavil a ptal se, kam jedeme, na jak dlouho a poté kolik máme piva a cigaret. O jiný alkohol se nezajímal. Přiznal jsem mu nejdřív 30 piv (jeli jsme ve 4) a když se mě zeptal, zda jsem si jistý a bude to pravda, když nás nechá vyložit auto, přiznal jsem mu 35 piv. Přidal jsem k tomu, že nemáme téměř žádné cigarety, protože jsme 3 nekuřáci a na to se mě zeptal ještě 2x, jestli jsem si jist těmi 35 pivy a znovu nadhodil možnost vyložení auta. Když jsem ho ujistil, že to tak nějak sedí, nechal nás odjet. Kdybych ale tvrdil, že máme jen povolených 24, jsem si jistý, že by nás kontrola neminula.

    A ještě jedna poznámka, všude je plno sítí, ve fjordu se kvůli nim včera prakticky nedalo chytat a jedna profi rybářská loď nám kousek od majáku schválně projela tak blízko kolem lodi, že kdybychom jí rychle neotočili proti vlnám, určitě jsme nabrali přes bok. Byl to evidentní naschvál, protože v plavební dráze jsme nebyli a loď pak pokračovala dál.

    #10615
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    To SIM

    Díky za info. A na kolik vychází den na velkém kutru?

    #10616
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Loni to bylo kolem 3300,-Nok za celý den pro 6 lidí.

     

    #10629
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    to SIM

    Díky – do toho asi půjdem, alespoň poznáme lokality. Pafka

    #10656
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Hlásím příjezd na Bakkan. Drobné problémy s ubytováním ==> stěhování národů :D.

    Co je ovšem horší jsou předpovědi počasí… Na (ho..) prd.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 660)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...