Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 432 odpovědí. Do diskuze (57 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Harty a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 433)
  • Autor
    Příspěvky
  • #283965
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Járuv polak 82 cm a jeho parta 🙂

    #283966
    Kulda
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Všichni chytají jenom pan správce, zvaný Lopata, není vidět s rybou. Asi mu to moc nejde. Není se co divit. Ještě před třemi roky blinkal na lodi a brak Kynedril. Holt je to pořád pára z rybářského h…a.

    #283967
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Milý Kuldo,

    Tvůj příspěvek je trapnost nad trapnost. Je to jen útok na osobu, které se podle Tebe ve vlnách na moři nedělá dobře. A takových je nás spousta a podle mého to není žádná hanba. M.j. hlavním úkolem správce určitě není chytat ryby a co jsem viděl, Milan ryby na lodi chytá.

    Podle zpráv Kulika v kempu teď nejde wifina. Proto jsou podle mého zprávy a fotky jen od Milana. (“Díky Milane.”)

    Na Averoy do této lokality jedeme letos v srpnu třetím rokem, ty Tvoje tři roky zpátky u tohoto správce Milana znám. Když ho hodnotím jako správce kempu, dávám mu jedničku.  Ty máš jiný názor, napiš  konkrétní výhrady nebo drž hubu.

    #283989
    Kulda
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Kloboukatej vše je v pohodě. Je to jen rýpnutí do Milana, který ví o co jde. Na Averoy jezdím od samého začátku kempu a zažil jsem tam oba předchozí správce a vím, že Milan je muž na svém místě. Byla to jen reakce na to co mi posílá do soukromých zpráv. Jsem jedním z těch co jsem vyvezl Milana prvně na vodu když o moři věděl úplný prd a on opravdu blinkal  a jsem jedním z těch co ho učili chytat ryby když předtím nedržel nikdy v ruce rybářský prut. A myslím si, že se nám to celkem povedlo něco ho naučit(i když jemnou vláčku se asi nenaučí nikdy). Takže pan správce je v obraze co se týče mého předchozího článku a ví proč a jak jsem to napsal. Až tam přijedeš tak ti to určitě potvrdí. Přeji ti hodně rybářských úspěchů.

    #283991
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nevím o co jde, ale na Milana mi nesahejte. 😀

    Milan je bezva chlap a perfektní Pan správce. Obětavý, pohodový a vždy připraven každému poradit a pomoct. Mníky chytá na hod a občas mi s tím i štve a už se těším, jak na ně spolu opět vyrazíme a taky na štikozubce.

    Milane, hezký den a neboj, nedáme Tě!!!

    #283996
    Kulda
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Jasně že Milan je Pan správce. Férový chlap a všeuměl. Známe se roky a vídáme se i mimo Norsko a jen tak se hecujeme a někdo, kdo o tom nic neví,  mi píše abych držel hubu. Jedu do kempu příští měsíc tak si asi po této zbytečné debatě, na oslavě jeho 50. narozenin, pořádně vypláchneme hlavy a zasmějeme nad tím jak ho všichni chudáčka bránili aby ani slůvkem mu nebylo ublíženo.

    #284255
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Tak jsem si konečně našel trochu času, abych mohl zbilancovat náš pobyt na Averoy. Byli jsme na 14 dní od 25.6. jako už tradičně v kempu na Atlantické cestě u Mortena, byli jsme letos v menší skupině než obvykle (letos jen 9), protože zbytek vítal prvňáčky a jejich vysvědčení, ale za rok už je zase potvrzeno na 14 dní a v 15 lidech… dnes jen za 347!!! 😂 První polovina byla spíše deštivá a více větrná, v podstatě celý pobyt jako na houpačce, ale rozhodně první část pobytu horší než ta druhá. Výjezdy daleko na moře nebyli moc reálné, ale sem tam se povedlo. Ještě že Morten nakoupil Kvaerna, jinak by jsme to asi nedali na tak rozhoupaném moři. Za první týden jsme se dostali jen 2x na Kleppen, ale obě vyjížďky rozhodně stáli za to… polaci brali prakticky na cokoliv, vedla černo-červená kombinace s barvami kelera, sem tam zelená, velikostně spíš menší nástrahy, ale opět nejvíc fungovali “Dufkovky”. Byly to vysloveně rybí jatka, protože polaci byli tak nenažraní, že jsme fakticky na nához brali po jednom kuse. Výhodou Kleppenu je velikost ryb, takže rovnou říkám, že jsme si mohli dovolit cokoliv pod 80cm vracet zpět Poseidonovi (pokud nebylo sežráno až po “prdel”). Po hranách se brali pěkné tresky, v hejnech už dost slušně uzlovali návazce makrely a sem tam se povedl pěkný keler – nej byl 91cm. Na známých místech jsme ryby taky našli, i když jich bylo trochu skromněji než obvykle, ale jen na přilivy, jinak to bylo o hledání. Ale vliv mělo rozhodně počasí.

    Jelikož jsme vláčkaři, tak jsme se věnovali hlavně vláčce, ale asi 2x jsme vyrazili i na hloubky. Byli jsme nejhlouběji tak na 125m na dírách, na osvědčených místech jsme nachytali dost jednoskvrnek, mníky, tresky a štikáče, ve slušných velikostech, ale nic kromě tresek přes metr.

    Nej ryby jsme měli tresku 101cm, polak 96cm, keler 91cm, štikozubec 87cm, jednoskvrnka 70cm, kočka 62cm – puštěna zpět vodě, takže takový průměr.

    S druhým týdnem se dost lepšilo počasí, až se povedlo, že jsme jezdili i dva dny v tričkách. Vítr spíše zlobil ve dne a tak noční přilivy byli o super rybačce a jenom jsme vylepšovali statistiky co do počtu ryb ve filetárně… nakonec jsme měli nadprůměrné Norsko, ale boj s počasím nám zážitky trochu komplikoval a oddaloval. Nezbyl čas na zablbnutí na halíky, tak jako každý rok na plošinách vedle levého majáku, ale snad to vyjde za rok…

    musím pochválit služby a zázemí Mortenova kempu, opět nezklamal a byl velmi dobře připravený. Wifi běžela bez problémů, takže filmy a hudba z netu běželi pořád, hlavně v nepřízni počasí, xbox bavil taky ve volných chvílích dobře. Nejvíc jsem ocenil Mortenovu pohotovost a připravenost na všechno – stala se na jedné lodi porucha motoru při návratu z Kleppenu, kousek před mostem, po zavolání Mortenovi stačilo jen poruchu nahlásit, okamžitě vyhledal polohu lodě přes GPS a dojel nekompromisně přesně na pomoc… neocenitelné a domyšlené provozování lodí…

    pro úplnost doplním nějaké fotky, hlavně třech nováčků, těm se dařilo náramně…

    #284259
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Někdy to bylo fakt jako na jatkách…

    #284261
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    z filetárny…

    #284264
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Naše partička…

    #284288
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Kamile. pěkný report, díky. Kleppen to byl který? Ten u mělčin a nebo ten vzdálený na otevřeném moři?

    #284291
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Ahoj Honzo, je to ten na otevřeném moři, my to máme v dojezdu cca 40 minut volnou jízdou. Když jedeme na velbloudy, tak chytáme i na tom zmiňovaném malém, ale tam je ryba jen občas. Přikládám foto mapy, abys věděl. Jde o všechny ty podmořské kopce zleva do prava od Kleivklakkenu. Je to vyhlášené místo na Averoy, asi top, protože tam už je pak jen šelf ostrova.

    #284293
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Doplním ještě super lokalitu pod Kleppenem, kde se vláčí bez ohledu na příliv nebo odliv, tam klasickou odhazovanou přívlačí nachytáš v hloubce od 10 do 20m polaky 90+…

    #284314
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Pája s talismanem Wilzna na lodi opět řádil 🙂 Aspoň jedno za všechny štikáč od majáku 110 cm , myslím že není zapotřebí další foto s hromadama ryb . Každý ví že tu jsou a nádherný …

    #284334
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Kamile, začátkem října budeme mí větší loď s 50-kovým motorem a pokud to počasí dovolí, tak to zkusíme. Díky a měj se. Taky se někdy ukaž na pražském pivku s pokecem. Rád Tě uvidím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 433)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...