Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,262 odpovědí. Do diskuze (138 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hyse a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 1,263)
  • Autor
    Příspěvky
  • #52170
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Nejezdíme teda do Korlinu,vím kde to je a někteří co s náma jezdí tam začínali a jezdí tam i teď. Jezdíme Foldfjorden kousek od Aure a máme takovéto lodě,jedna je 17 stop a má motor 30Hp,druhá je 16 stop a má motor 10Hp,nevím uplně přesně co je to za lodě, ale je na nich napsáno myslím hansvika. Pro dva lidi v pohodě a dá se i ve třech.

    #52180
    Rosta
    Účastník
    (279 odpovědí)

    Kdyz uz to tady Vlastina nacla jak je na tom Norsko s tema medvedama?

    #52183
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    rostak napsal:

    Kdyz uz to tady Vlastina nacla jak je na tom Norsko s tema medvedama?

    Stejně jako v řadě evropských zemí, i ve Skandinávii pronásledování a lov medvědů v minulých staletích způsobil významný pokles jejich populace. Z původních zhruba čtyř až pěti tisíc medvědů jich zde na počátku dvacátého století zbylo jen něco málo přes stovku a teprve zavedení celostátní ochrany v Norsku (v roce 1973) a ve Švédsku (v r. 1927) zachránilo zdejší populaci před vyhynutím. Podle posledních odhadů žije dnes ve Švédsku zhruba 3300 jedinců a dalších zhruba 170 v Norsku.

    #52184
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    rostak napsal:

    Kdyz uz to tady Vlastina nacla jak je na tom Norsko s tema medvedama?

    Velké štěstí (či spíše smůlu?) budete potřebovat k setkání s některým z posledních asi 150 rosomáků, potulujících se po norském území. Ještě beznadějnější jsou dnes vyhlídky na setkání s pravým vlkem nebo aspoň rysem. Hnědé medvědy už můžete najít jedině v údolí Pasvik na nejseverovýchodnějším konci Norska, u hranice s Ruskem, kde jich ještě pár přežívá, a údajně prý vzácně i v lesnatých údolích na hranici se Švédskem. Za ledními medvědy se ovšem budete muset vypravit až na Špicberky (Svalbard) – zato jich tam najdete možná více, než by vám bylo milé.

    #52185
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)
    #52195
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    vlastina napsal:

    Pane Dedek jak to myslíte,je to vtip,že mají stejné jako Honza?

    Někde jsem tu viděla foto s takovým baculatějším pánem a byl vidět jen

    předek vystrčený té bárky namalované na červenovíc lidí by se tam sotva vešlo pokusím se tu fotku najít a dám Vám ji sem.No a pro ty,co byli u Korlína tak tam jedna taková červená byla pro tři lidi parádaa Vám pane plukas děkuji také, musím Vám za to poslat recept na pravý norský koláč a uděláte si ho až bude foukat pětka to pak můžete na borůvky a vařit jako já:-

    jen bacha na medvědy prý jich tam je teď nějak moc cca 90 000 tak já Vám nevím…

    červenou jsem taam viděl jen jednu a na ní jel jednou jedez z kluků, co to tam dělaj k bojce na platejse

    #52476
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    a co halibuti, potkal někdo v této lokolitě nějakýho, za ten náš srpnový zájezd měli na prutě jen jednoho a toho do lodě nedostali, vypnul se jim kousek od lodi, případně nějaký tip na lokalitu by se hodil, jinak počítám s tím, že budu muset na sever. díky

    #52478
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Loni v dubnu můj spolulovec v lodi vytáh 90cm mladíka u Homolí, já ho den před tím skoro na stejném místě upálil. Teda asi, když srovnám záběr a následnou akci, mělo to hodně společného, jen ten “můj” mizel naprosto nekompromisně a s mojí výbavou “na okouny”, jak mi bylo řečeno, se nedal ani přibrzdit 🙂

    #52479
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Díky a u Homolí je kde, nemám tucha kde se tomu tak říká. Chtěl bych to zkusit, třeba by se povedlo a na co vám to tam vzali, v jaký hloubce atd? Díky

    #52509
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Z kempu se dáš doprava směrem k fjordu na který je vidět z “vyhlídky” kde vždy zastavuje autobus při cestě tam. Než do toho fjordu vjedeš je červená pastelka, po levé ruce máš Lesundoyu, kterou bys zleva obeplul a dostal by ses na Aukan a pokud bys ji chtěl obeplout zprava, dostanou se ti do cesty ostrůvky a kameny a to jsou homole. Jsou tam mělčiny, takže opatrně a pomalu. Mě to vzal na 12cm smáčka 15g jigg, dal jsem ho tam z nudy, nic před tím ani po tom na něj nešlo. Kámoš tam měl myslím twister. Hloubka byla určitě do pěti metrů. Jenže jezdíme v dubnu a to většinu nachytáme na hloubkách kolem deseti metrů. Možná je to popsané nepochopitelně, tak se jen zeptej Fandy v kempu, on ti to popíše. I když teda ty šutry jsou jen tam 🙂

    #52541
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Dostal jsem tam 102cm halíku u Jossoya ostrůvku. Je tam hloubka kolem 30 metrů a písek. Ale bacha – místama jsou na dně lana po sádkách, které tam nechali, tak když trefíte špatné místo, všechno se urve.

    Bydlíne na Rottoye, takže to tam máme kousek. A kdo si chce pořádně zachytat, tak doporučuji ostrůvek Kvitholmen v Trodheimsleia. (vše se dá najít třeba přes Google maps). Dno tam klesá z 10 metrů na 150…

    Dá se ovšem jet jenom ze menšího větru. Používáme lodičky cca. 15stop a 10HP, takže člověk musí být na pozoru. Občas tam jsou pořádné vlny – Hitra i Smola jsou na dohled

    #52542
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Díky, zeptám se toho Františka a snad to najdu. Když se nepovede halík tady, vyrazim někam nahoru.

    #52547
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    erg napsal: Dostal jsem tam 102cm halíku u Jossoya ostrůvku. Je tam hloubka kolem 30 metrů a písek. Ale bacha – místama jsou na dně lana po sádkách, které tam nechali, tak když trefíte špatné místo, všechno se urve.

    Bydlíne na Rottoye, takže to tam máme kousek. A kdo si chce pořádně zachytat, tak doporučuji ostrůvek Kvitholmen v Trodheimsleia. (vše se dá najít třeba přes Google maps). Dno tam klesá z 10 metrů na 150…

    Dá se ovšem jet jenom ze menšího větru. Používáme lodičky cca. 15stop a 10HP, takže člověk musí být na pozoru. Občas tam jsou pořádné vlny – Hitra i Smola jsou na dohled

    Na toto místo jezdíme chytat tyky, je tam písčitá plotna vlevo od ostrova když k němu přijíždíte.Od bývalých sádek směrem k Rottoye je hrana a padá to až na 200m, tam se dají nachytat mníci a když je dobrá doba tak i štikozubci,záleží kdy tam jedete.Toho halíka tam zkusím v červnu, na co zabral?

    #52554
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    To už je ale pro nás pěkně daleko 🙁

    #52563
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    nejlepší by bylo ty místa zakreslit na mapu, já to tam tak neznám a moc se nechytám

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 1,263)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...