Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,262 odpovědí. Do diskuze (138 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hyse a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 1,263)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51251
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Souhlas s RK

    Také je to o nostalgií, začátky stejné, horečka vesele dál pokračuje,(nějak se po nekolika asi 9 letech nedá zastavit – utlumit ) ale do Korlinu ( jako kempu bych se už asi určitě nevrátil.

    Lodě byly katastrofa a i na ubytování nevzpomínám nejlépe, kdysi tam pracoval jako zprávce Ríša a toho zajímaly asi úplně jiné věci – ( dle mého soudu ) , z lodi jsme musely vylévat každou hodinu vodu, jinak bychom nikam nedojeli, v apartmánu byla špína , no nic moc.

    Přesto mě to chytlo ( Norsko ) tak u srdce, že jsem poté začal jezdit pravidelně, a dnes jezdím na dovolenou do Norska i 3 x ročně , je jedno že je zima, jaro ,léto, podzim – prostě když je čas, tak tam musím, a do teplých krajů jedu z donucení se ženou.

    Také jsem se před asi pěti – šesti lety kvůli tomu, začal učit norsky , abych se tam domluvil, jelikož ve škole jsem se učil jen rusky ( jako asi hodně z Vás ) , a když jsem byl tenkrát poprvé u Korlinu , tak jsem nerozuměl v obchodě vůbec nic, dokonce i místo másla jsem koupil nějaký kokosový tuk na smažení ( dle manželky , když jsem to dovezl domů ).Vůbec jsem nechápal, jak to mluví – opravdu mi to připadalo jako čínština nebo něco podobného. Dnes je to v pohodě a vřele doporučuji, Norové to ocení i při osobním kontaktu, když s nimi mluvíte a Vám to usnadní spousty problémů nacestách, s ubytováním, nákupech a tak .

    Závěr – Korlin hezká lokalita, ale kemp ani lodě už bych tam za sebe nedal.:-):-):-):-)

    První pobyt v Norsku a povedla se mi treska 114 cm a 13 kg – dost dlouho jsem poté z toho žil ( nadšení ), a i teď na to rád vzpomínám jako na začátek, i když už se povedly i jiné a větší ryby .

    #51475
    scan
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Ale pánové, čest a sláva všem cestovkám, které nás naučily rozpoznat kapra od tresky.Trochu lepší paměť bych prosil. Ani Norové nebyli připraven technicky na nával Čechů.Nehanět.

    #51498
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    scan napsal:

    Ale pánové, čest a sláva všem cestovkám, které nás naučily rozpoznat kapra od tresky.Trochu lepší paměť bych prosil. Ani Norové nebyli připraven technicky na nával Čechů.Nehanět.

    To není hanění Norů, ale Čechů pracujících v kempu a bývalé provozující cestovky. To tedy neříkám z vlastní zkušenosti ale z vyprávění těch, kteří přes všechny útrapy zůstali této lokalitě věrni a z diskuse na těchto stránkách.

    Letos pojedeme do Korlinu s manželkou 3.rokem a jsme Norskem nemocní jako mnoho jiných. Určitě i dnes ve srovnání s jinými lokalitami má Korlin nevýhody. Především nutná doprava autem z kempu do přístaviště cca 5 min a zpět. To tady jinak nejde. Tato doprava je ovšem už zahrnuta v ceně. Záleží na každém, zda je ochoten to zkousnout. Nám to zas až tak nevadí a klady převažují. Pokud se nemýlím, tak bezkonkurenční cena, nádherné okolí s kopci vysokými přes 600 m, členité fjordy na všechny světové strany s možností vždy se někde schovat před větrem, mělčiny, podmořské kopce i hloubky 200m. Je to fjord, není to otevřené moře.

    #52089
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Rk napsal: Máte pravdu, je to nostalgie. Já byl poprvé v Norsku s Korlinem v r.1998 a byla to katastrofa s porovnáním s dalšími lety.Ale nastartovalo to mou Norskou horečku a od té doby jezdím do Norska každý rok. Je to posedlost a vděčím za ni Korlinu i když na tuto CK nemám nejlepší vzpomínky.

    Rk napsal: Máte pravdu, je to nostalgie. Já byl poprvé v Norsku s Korlinem v r.1998 a byla to katastrofa s porovnáním s dalšími lety.Ale nastartovalo to mou Norskou horečku a od té doby jezdím do Norska každý rok. Je to posedlost a vděčím za ni Korlinu i když na tuto CK nemám nejlepší vzpomínky.

    Ahoj všem to Vám tedy povím,raději budu sedět doma u rybníčku než abych se ještě někdy vrátila k těm pražským Pepíkům do campu na Halse. Pravdou je,že když jsme tam poprvé v roce 1993 přijeli tím rozvrzaným autobusem (dodnes mám bolavou kost na prdeli) tak přijeli novynáři,aby si vyfotili autobus a asi 40 chlapů:-) nemohli uvěřit kolik bláznů přijelo na ryby. Byla to krásná doba…ale po čase norové,začali zavírat svá okna u aut,dveří,hlídali své políčko s bramborama a to vše prý kvůli nám čechům,prý jsme kradli:-) no já nevím…já osobně jsem prý kradla v lese hříbky,když dojel pan majitel lesa,ale byl hodný a nevolal policii:-)

    Opravdu kásná lokalita,ale jestli tam jsou delegáti pan Rýša a ten druhý pán z Prahy dávejte si na ně majzla 1-2x Vás odvezou k vodě asi 4 km a zpět i s rybyma musíte pěšourem,protože pánové požili a kašlou na Vás. Nástrahy si kupuje doma,aby jste zbytečně neplatili 2x tolik jako u nich.Nebojím se napsat,že tento camp je nejhorší co jsem kdy zažila ! Nejlepší je opravdu Aure u Honzíka,dobře se o Vás postará a bez obav jedete i na moře,protože má lodě v bezvadném stavu denně kontroluje dostanete mapky označené číslem,pro případ,aby jste mohli

    zavolat Honzíka a on tak ví, kde Vás najde a pomůže. A jestli toto někdo bude brát jako reklamu a vymaže,v tom případě Korlín nikdy nepadne a Vy si zažijete co jste ještě nikdy neviděli :-E

    #52090
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    #52091
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    LepČí ,že?

    #52092
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    ach jo,plno chyb a novináři s tvrdým:-P

    #52099
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Vlastina: zpráva se dá editovat a opravit.

    Jinak až mi jednoho dne řekne doktor, že mi nedá potvrzení abych mohl řídit, asi začnu do Norska jezdit zase autobusem. 🙁

    Možná se i vrátím znovu na Korlin, dokud však ještě “můžu” tak rozhodně ne a nezachrání to ani krásná krajina, ta je v Norsku mimochodem všude. 😀

    #52102
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    2 Vlastina

    To je u Honzy Nora, co? Několikrát jsem se u něho zastavil na pokec při mém prvním pobytu v Norsku, když jsem jezdil z Lesundu do Aure na nákupy 😀 Má to tam fakt pěkný a výhoda je, že pokud by se s rybařinou všechno pos…., lze si u něho dokoupit i čerstvě nalovené ryby do limitu 😀 😀 To jsme naštěstí nepotřebovali, ale co kdyby …

    Kromě toho tam měl i kompresor na plnění potápěčských lahví, pokud to tedy ještě platí 😀

    #52125
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    U Honzi jsem nebl, ale kousek za rohem, tudíž co se týká vody a ryb – pohoda a já si ani za rohem nestěžuju, super zázemí, super personál, prostě super! Tento rok byly zájezdy vyprodané už na podzim, minulý rok jsme zájezd vybírali někdy v březnu!

    Ale když bude chvilka času, zašel bych tam k Honzovi jako správný český Honza pokecat a rozšířit si obzor. 😀

    #52132
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal: U Honzi jsem nebl, ale kousek za rohem, tudíž co se týká vody a ryb – pohoda a já si ani za rohem nestěžuju, super zázemí, super personál, prostě super! Tento rok byly zájezdy vyprodané už na podzim, minulý rok jsme zájezd vybírali někdy v březnu!

    Ale když bude chvilka času, zašel bych tam k Honzovi jako správný český Honza pokecat a rozšířit si obzor.

    Kousek za rohem jsem nebyla,ale vím,že si pánové na Eidestrandu museli

    chodit kupovat ryby,protože ty červené kocábky stály za hou.. a dál jak před ubytovnu se nikdo nedostal.Mají snad nové lodě?jinak je to na:-S bacha

    #52133
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    vlastina napsal:

    Kousek za rohem jsem nebyla,ale vím,že si pánové na Eidestrandu museli

    chodit kupovat ryby,protože ty červené kocábky stály za hou.. a dál jak před ubytovnu se nikdo nedostal.Mají snad nové lodě?jinak je to na bacha

    Ano mají podobné lodě jako Honza;-);-)

    #52149
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    To: Step a Vlastina

    S kritikou paní Vlastiny se plně ztotožňuji a jen tak na okraj, Vaše příspěvky mi tady, jako koření, chyběly.

    A se Stepem téměř souhlas, až na ten Korlin. V případě,který může nastat,kamkoliv – výběr je, ale do Korlinu nikdy.

    #52156
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Pane Dedek jak to myslíte,je to vtip,že mají stejné jako Honza?

    Někde jsem tu viděla foto s takovým baculatějším pánem a byl vidět jen

    předek vystrčený té bárky namalované na červeno8-)víc lidí by se tam sotva vešlo pokusím se tu fotku najít a dám Vám ji sem.No a pro ty,co byli u Korlína tak tam jedna taková červená byla pro tři lidi paráda8-)a Vám pane plukas děkuji také, musím Vám za to poslat recept na pravý norský koláč a uděláte si ho až bude foukat pětka to pak můžete na borůvky a vařit jako já:-D:-:-D

    jen bacha na medvědy prý jich tam je teď nějak moc cca 90 000 tak já Vám nevím…:-D

    #52162
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Pro dva akorát a dá se i ve třech 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 1,263)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...