Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 279 odpovědí. Do diskuze (89 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel IGORECKO a poslední změna proběhla před 4 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 280)
  • Autor
    Příspěvky
  • #62495
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    Nevite nekdo jak se dakji zjistit na Gislinku koordinaty tedy souradnice urciteho bodu , nak to v tom novym nemuzu najit 🙁

    #62500
    Pasta
    Člen
    (9 odpovědí)

    Používám http://kart.gulesider.no/ (následně zadat Sjokart)a tam je v menu napravo tlačitko GPS. Daným bodem na mape lze pak tažením myši posouvat na příslušné místo a zjistit tak jeho souřadnice

    #62505
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    jo jo diky moc na Gulesideru jsem to taky zjistil. Mam udelane dve mapy jednu s Gislinku a druhou z gluesideru. Takze jsem zkalibroval tu z Gulesideru. No kdyby preci jen nekdo vedel kde je to na tom gislinku, tak budu rad treba pro priste. Prece jenom jsou ty mapy trochu rozdilne…

    #62510
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    ..že by toto…;-)

    #62511
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Mi prijde gislink mene podrobny. Na gulesideru jsem schopen dohledat vetsi detaily (podrobnejsi informace co se tyka hloubek). Zna nekdo jeste neco podrobnejsiho? Jak jsou na tom ruzne mapy do gps, treba Bluechart? Jsou lepsi / horsi / stejne (co se tyka informacich o hloubkach… samotna navigace v pristavu apod me nezajima)?

    #62525
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    bestik napsal:

    Mi prijde gislink mene podrobny. Na gulesideru jsem schopen dohledat vetsi detaily (podrobnejsi informace co se tyka hloubek). Zna nekdo jeste neco podrobnejsiho? Jak jsou na tom ruzne mapy do gps, treba Bluechart? Jsou lepsi / horsi / stejne (co se tyka informacich o hloubkach… samotna navigace v pristavu apod me nezajima)?

    Ahoj bestiku, mohl bys mně prosím tě poradit, jak si můžu na Gule Sideru vyladit mapu tak, aby tam bylo maximum detailů a informací? Díky, Kostik

    #62584
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Kostik napsal:

    Ahoj bestiku, mohl bys mně prosím tě poradit, jak si můžu na Gule Sideru vyladit mapu tak, aby tam bylo maximum detailů a informací? Díky, Kostik

    Ono o zadne specialni nastaveni nejde. Staci si zvolit Sjokart a priblizit si danou oblast. Ja jsem na rozdily narazil, kdyz jsem si ted delal mapu na Saltstraumen. Zajimave je, ze na gislinku uz jsou i nejaka podrobnejsi data (rekl bych, ze to jen v nejakych uzkych fjordech nebo prulivech) – jde to dobre videt v prave casti vyrezu (maji to na gislinku oznacene fialovym okrajem). Srovnanim leve casti, tj. klasicke namorni mapy (vypada to jako podklad pro tistenou) a mapy z gulesideru vidim, ze gulesider ma v podstate ona detailni data vsude. Mapa z gpslinku ma samozrejme navic vrstevnice kopcu – to je plus pro vizualni navigaci, ale pro rybareni je spise lepsi vedet, co je pod vodou…

    Viz. ukazka nize nebo zvetseny vyrez

    #62593
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    bestik napsal:

    Ono o zadne specialni nastaveni nejde. Staci si zvolit Sjokart a priblizit si danou oblast. Ja jsem na rozdily narazil, kdyz jsem si ted delal mapu na Saltstraumen. Zajimave je, ze na gislinku uz jsou i nejaka podrobnejsi data (rekl bych, ze to jen v nejakych uzkych fjordech nebo prulivech) – jde to dobre videt v prave casti vyrezu (maji to na gislinku oznacene fialovym okrajem). Srovnanim leve casti, tj. klasicke namorni mapy (vypada to jako podklad pro tistenou) a mapy z gulesideru vidim, ze gulesider ma v podstate ona detailni data vsude. Mapa z gpslinku ma samozrejme navic vrstevnice kopcu – to je plus pro vizualni navigaci, ale pro rybareni je spise lepsi vedet, co je pod vodou…

    Dík za info.. myslel jsem, že jde právě do map na Gulesideru ještě něco přidat, ale taky co, že?! 😀 Je pravda, že mi ty mapy ze začátku přišly takové strohé, ale jsou přehlednější a je tam vše potřebné. To fialové orámování jsem na Gislinku ještě neviděl.

    Kostik

    #62599
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Kostik napsal:

    Dík za info.. myslel jsem, že jde právě do map na Gulesideru ještě něco přidat, ale taky co, že?! Je pravda, že mi ty mapy ze začátku přišly takové strohé, ale jsou přehlednější a je tam vše potřebné. To fialové orámování jsem na Gislinku ještě neviděl.

    Kostik

    Jen pro info, jak vypada slozena mapa z gulesider (saltstraumen – bodo a okoli)

    #62601
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Na Gulesider nedám dopustit, ale faktem je že na

    něm nejsou značky o rozlišení dna, které na Gislink jsou

    #71378
    Rejnok
    Člen
    (1 odpovědí)

    Ahojte, rád bych se prosím zeptal, kolik stojí vytisknutí velkoformátové mapy. Jsem z Brna, ale studuju v Ostravě. Jediná firma kterou tedy vnímám v Ostravě je u školy, http://www.digis.cz/velkoformatovy-tisk-kopirovani-skenovani/tisk/. Rád bych si nechal nějaké mapy vytisknout (po letošní zkušenosti z Norska:-)) a nerad bych je zbytečně přeplatil. Nemám páru kolik mapy stojí.

    Děkuji moc.

    #71451
    Berkali
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Ahoj, letos jsem si nechal vytisknout velkoformátovou mapu Vikny cca 1x1m s oboustrannou laminací v ceně 800,- Kč.

    #71452
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Hoop napsal: Na Gulesider nedám dopustit, ale faktem je že na

    něm nejsou značky o rozlišení dna, které na Gislink jsou

    My si tlačíme a laminujeme mapy vo formáte, aký si zvolíme z nasledovnej stránky: http://kart.kystverket.no

    Dajú sa navoliť rôzne formáty a vyobrazenia. Najviac sa nám pozdáva nasledovné:

    #71453
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Záujmové oblasti sa dajú zväčšiť

    #71497
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 280)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...