Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 279 odpovědí. Do diskuze (89 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel IGORECKO a poslední změna proběhla před 4 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 280)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33254
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    jirka66 napsal:

    Pokud si na to uděláš čas,asi ti založíme fanklub

    Díky moc.

    Aby mu nemusel fanklub nosit buchty za katr kvuli nelegalnimu zverejnovani map… 😀

    #33263
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Jinak uzivatelsky naprosto jednoduche mapy pro prohlizeni jsou na kvasir. Staci kliknout na Sjøkart v zahlavi map. Pak uz jen nazoomovat koleckem mysi… 🙂

    Ekvivalent je svedske eniro. Stejny postup.

    #33273
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    bestik napsal:

    Jinak uzivatelsky naprosto jednoduche mapy pro prohlizeni jsou na kvasir. Staci kliknout na Sjøkart v zahlavi map. Pak uz jen nazoomovat koleckem mysi…

    Ekvivalent je svedske eniro. Stejny postup.

    To jsou použité mapy z http://www.gulesider.no 😉

    #33274
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Přesně jak říká Mifak, ale nejsou to moc dobrý mapy, http://www.gislink.no/gislink/-to jsou dobrý mapy..;-)

    #33561
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ahoj,

    pokud by bylo možno, potřeboval bych mapu dna pro lokalitu

    Koordinater

    Projeksjon UTM32N Nord 6896696.0 Øst 314154.0

    jedná se o tuto oblast

    http://www.gislink.no/gislink/index.jsp?operation=config&mscid=1333010437265

    Díky moc

    Jirka

    #33562
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    jirka66 napsal: Zdravím MifakM,ty dobrá dušeMohl bys prosím umístit mapu Titran – severozápad? Tj cca od Titranu směr Ornklakken. Pokud si na to uděláš čas,asi ti založíme fanklub

    Díky moc.

    Dej sem UTM32N souřadnice – ideální by bylo, kdyby jsi dal souřadnice rohů oblasti, která tě zajímá (tedy 4 souřadnice)

    #33563
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    kliknis napsal:

    Přesně jak říká Mifak, ale nejsou to moc dobrý mapy, http://www.gislink.no/gislink/-to jsou dobrý mapy..

    jen pro ïnfo ,,,, kde na tom GISLINK zaškrtnu mapy dna ?? já je totiž nevidím 🙁 , ani jsem nenašel možnost kde to vytisknu

    #33565
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Holzby

    Na levé straně nahoře (hned pod logem) máš takový panel s menu – šedé obdélníčky. Klikni na “Kartagliste” a vlevo se ti zobrazí podmenu (jsou tam takové obrázky PC složek). Tam zaškrtni “Sjøkart hovedkartserie” (klikneš na ten prázný čtvereček a zobrazí se ti tam fajfka). Ostatní položky které mají tu fajfku, tak stejným postupem odznač… budeš pak mít fajfku pouze tu toho Sjøkart hovedkartserie. A nahoře nad tímto menu pak klikneš na “Oppfrisk kartet”. Počkáš až se ti znovu načte mapa.

    Pak jen stačí kliknout nahoře na lupu s pluskem a na mapě vybrat lokalitu která tě zajímá. Klikneš na mapu levým tlačítkem, které budeš stále držet a potáhneš po mapě až k místu které tě už zajímat nebude – bude se ti zobrazovat takový červený rámeček. Pak jen pustíš levé tlačítko myši a mapa se ti načte.

    #33576
    mario
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Ahoj MifakM chcel by som ta poprosit o nasledovnu mapu. Je to okolie ostrova VEGA. Samotny ostrov tam je, ale ak by sa dalo toto boli by sme radi.

    Nord Ost

    7275501.0 611775.0

    7267521.0 639384.0

    7305297.0 625161.0

    7294872.0 655601.0

    Odchadzame 26.4.

    Dakujem velmi pekne. Mario

    #33601
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 Holzby

    Tak MifakM byl rychlejší a vysvětlil, ale to je dobře, pač on to má zmáknutý;-)

    #33612
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    To bych rád věděl, co se Vám nelíbí na “gulesider” mapách.

    Oproti Gislinku jsou podrobnější a ne tak hrubé co se týká třeba vykreslení majáků či orientačních bodů. Samozřejmě je to i o dalším zpracování map.

    Ostatně to je otázka na Mifaka, proč zrovna Gislink je tvůj favorit.

    #33615
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Hoop

    Já nikde netvrdím, že Gislink, nebo Gulesider je lepší nebo že jedna z nich je můj favorit 🙂

    Každá ta mapa má svoje plus a pro sebe používám oboje. Pokud chci rychle něco najít nebo se narychlo podívat na lokalitu, jdu na Gulesider. Pokud dělám mapy jdu na Gislink, protože k tomu mají uzpůsobený web (volby) a další práce s nimi je pro mne jednodušší.

    #33617
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    2MifakM

    Jo jo tak jsem si to myslel.

    Já si dělám mapu z Gulesideru, ale jsem hroooozně pomalý.

    Jinak maximální dík za tvé výkony.

    #33696
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    MifakM napsal:

    Dej sem UTM32N souřadnice – ideální by bylo, kdyby jsi dal souřadnice rohů oblasti, která tě zajímá (tedy 4 souřadnice)

    Už mám ty koordináty:

    N7068825.0 – N7082171.0

    E458986.0 – E473256.0

    Zkus to prosím ve stejném měřítku jako ,, Titran – jihozápad´´ aby to šlo napojit. Díky a ať se taky daří 😎

    #33712
    Franta
    Účastník
    (359 odpovědí)

    To MifakM : Asi jsem slepejš, ale nikde nemůžu najít vysvětlení tohoto symbolu – fialové (růžové?) kolečko s křížkem. Poraď, co to je? Díky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 280)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(18)

Nahrávání ... Nahrávání ...