Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 309 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hanz a poslední změna proběhla před 11 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 310)
  • Autor
    Příspěvky
  • #58144
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Egilovi sezona zacala uz v breznu! to jsem sem davala fotku toho halibuta ..

    #58147
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Ale já to myslel jinak Jani:-D

    Egil má přece sezónu ständig nebo kontinuerlig? – :-D:-D:-D

    Hezký Velikonoce

    Jiřan

    #58679
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Dnes přišlo info od Stejnara ze Sandland Brygg.První tyden sezony se chytilo mnoho Tresek kolem 30kg a 6 halibutů.největší 38 a 36 kg.

    #58680
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    #58988
    muskar
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Aure, Roksvagen. Totální selhání 8-)v sedmi lidech pár obecňaček a poslední dva dny moře bez života a bez záběru. Tak se to snad obrátí.

    #58990
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Jeďte na proudy! Víte kde? Byl jsem tam 5x,v březnu,začátkem dubna.

    #59058
    muskar
    Účastník
    (5 odpovědí)

    nevíme kde jsou proudy, dá se to nějak specifikovat? Díky moc, jinak včera snad ještě horší, úplně bez kontaktu.

    #59059
    muskar
    Účastník
    (5 odpovědí)

    ZM napsal:

    Jeďte na proudy! Víte kde? Byl jsem tam 5x,v březnu,začátkem dubna.

    #59061
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Hodím sem výpis z SZ před 722dny,mám málo času – Posláno uživateli Marek55 před 722 dny

    Vyjedete z malého fjordu u přístaviětě a dáte se doleva,za rybárnou začíná proud,počkáte až bude “sjízdný”(při přílivu),projedete a jste v prvním fjordu.Cca 3km(? musel bych se podívat do mapy a upřesnit to),je další proud a druhý fjord.Celá oblast – Foldfjord.Chytal jsem tam většinou na červené trojúhelníkové hlavičky 35-45g hlavičky,10-12cm rippery černo-bílé(perleťové),při horším počasí červeno-bílé,někdy i jiné,na vlasec 0,30mm…od hloubek 10 – 40m.Někdy i na menší pilkry do 120g.Takže převážně na tak.zv.přívlač – jigging.V průlivu mezi pevninou a Smolou,Hitrou taktéž přívlač,pilkr,maso.Vhodné bylo najít velká hejna kelerů a chytat pod nimi – to asi víte,znáte.Tam je vhodné použít větší gramáže a větší rippery(15cm)……………

    Takže se chytá pod proudem(odliv,příliv),vedle hlavního tahu,zkrátka podle intenzity.Necháte se nést,občas vás to otočí,důležité je mít nástrahu u dna.Podobné je to u druhého proudu.Dál pak podél břehů,skal po celém obvodu fjordu..Rippery,pilkříky do 60g ,když to nepůjde vůbec,dejte tam čirý vlasec. A když vůbec(což se mi tam nestalo),těšte se na koláč od paní domácí..

    😀 Rippery tahejte pomalu.Vypněte motor,nahoďte ho až vás to požene na břeh.

    Mnoho štěstí!!

    #59064
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Místo Foldfjordu dobře znám, je pravda že při vjezdu do fjordu hned za zúžením se dá při přílivu a odlivu dobře chytat, stačí 50-80gpilkřík a pustit ho do proudu a nechat unášet. Pozor, nechytejte u toho domku blízko, majitel když vidí že mu někdo chytá pod okny tak vyběhne a hrozně nadává, říkáme tam tomu ,,U vzteklého dědka” 😀 v druhé části fjordu se dá také chytat na vláčení podél břehu ale máme odzkoušeno, že většina ryb je na pravé straně směrem tam.

    Zkuste ještě místo od majáku směrem ke kabelu, tam bývají hejna malých kelerů.

    #59066
    Bohumil
    Účastník
    (29 odpovědí)

    muskar napsal:

    nevíme kde jsou proudy, dá se to nějak specifikovat? Díky moc, jinak včera snad ještě horší, úplně bez kontaktu.

    Zdravím Pitrase muškaře.Hlavní je vydržet a věřit,že to přijde.

    #59069
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    sedoil – jsem rád,že jsi mi to odsouhlasil 😛

    Proudy by měly být jistota na obecňačky.V této době(březen,duben)jsme tam nic jiného nechytili,vyjímečně keleři,jednoskvrnka,jeden losos…..

    U prvního majáku(18.3. 92cm) a všude kolem skal,Helvika (kolmá skály,naproti Grisvagoya)je možnost polaků.

    Za špatného počasí je Foldfjord oázou klidu,dá se chytat i ze břehu u mostu.

    Se “vzteklým dědkem” jsme se nesetkali,asi tak brzy na jaře nebyl aktivní nebo tam ještě nebyl.Je tam u něj kolem 8m,jsou lepší místa.

    #59077
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Mi máme chatu v druhé části fjordu a když vyjíždíme na lov, tak ty proudy jsou takřka vždy tutovky na nachytání nějakých nástrah, takže vždy čerstvá nástraha 😀

    Jo jo, ještě 56 🙁

    #59116
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Jednou nám poradili rybáři které jsme potkali na vodě, že jezdí chytat za ostrov Jossoya a proplouvají mezi ním a těmi ostrůvky,jsou tam hloubky a rychlý přechod vždy na mělčinu a docela silný proud při přílivu a odlivu, dá se tam taky nachytat. No ale když tam ryby prý nejsou, nezbývá než čekat že se to zlepší. Držím palce.8-)

    #59125
    muskar
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Moc děkuji všem co nám poradili.

    Fold fjord i s proudama jsme prochytali z hůre důle a výsledek 0 :-). Od zelených tyčí, okolí ostrůvku Kvitholmen až po most v Aure a kompletní okolí Grisvagoya sježděný a prochytaný komplet o nástrahách ani nemluvě.Mělčiny, hlobky, průplavy. Dnes jsme narazili na pidi hejno kelerků které nám po deseti minutách rozehnali delfínci( taky chtěli rybičku :-)). Jen Luboš chytil před ponorkou krásnou obecňačku 110 cm. Opravdu je to jak u mrtvého moře. Ale to k tomu patří. Takže, jak to bývá, ráno v sobotu odjíždíme a rybky přijíždí :-). ještě jednou díky moc VŠEM a hlavně Vám přejem trošku víc rybek na háčku.

    Petr

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 310)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2013

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...