Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 309 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hanz a poslední změna proběhla před 10 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 310)
  • Autor
    Příspěvky
  • #56784
    honza8
    Účastník
    (93 odpovědí)

    To je paráda…už nám to začíná:-D:-D

    velká gratulace:-D

    #56805
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Krásná ryba, tiše závidím:-P

    #56895
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Gratuluju. Dobrá náplast na stres kolem zavazadel, doufám že už je našli, přeju hodně štěstí a hezké počasí po zbytek pobytu.

    #56896
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    ZM, pěkná ryba. Gratulace. Doufám, že máte pojistku.

    #56900
    Ladislav Seregely
    Člen
    (44 odpovědí)

    Obdivujem vas pre ten datum a zaroven gratulujem.

    Stastie praje odvaznym. 😛

    #57432
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ahoj! Před chvílí jsme se se vrátili.Na místě není připojení,kolísá telefonní signál.Blahopřání za halibuta 147cm nepatří mně,ale Jirkovi,absolutnímu rybářskému začátečníkovi.Zavazadla se podařilo získat po 2 dnech,poslední po 5-ti.Chytili se ještě dva halibuti 125,127,jeden 145,jeden 105cm.V sundech mezi ostrovy absence jakýchkoliv ryb,jen občas halibut…:-),je to jeden záběr za den po celodenním ježdění v mrazu,větru,vlnách při popotahování nástrah až do 500g, není to velká zábava.Po zhoršení počasí – zataženo,sníh,vánice, už bez úspěchu.Výborný,ještě za slunečného počasí, byl výjezd na volné moře,Seiskalen (přes 30km=3h z kotviště),vítr 5-6m/s,ucházející vlny,tresky 80-110cm,halibut 145(Luboš),105(já).Neměl jsem dost štěstí a soustředění, takže mně “nějaký” halibut natáhl karabinku 60kg renomované firmy a unikl se Savage Gear Hering 460g,pak mi jiný přetrhl návazec 55kg a hal unikl s vlkoušem Kinetic.Půlka posádky ležela v lodi s mořskou nemocí,tak se jelo pryč, mezi ostrovy,a tam nic nebylo.Sice se tvrdí,že halibuti jsou tam,kde nejsou jiné ryby,ale tady brali spolu s treskami,pronásledovali tažené ryby k hladině nebo se přivěsili k tažené rybě.Další den bylo také vhodné počasí,ale část posádky odmítla poskakování na vlnách,a pak už jen vánice,žádné ryby,celodenní prázdný echolot.V těchto slunečných dnech kolegové z vedlejšího apartmánu chytli množství tresek obecných,nej 130cm,jednoho halibuta 130cm.Horší to budou mít co přijeli teď,vítr má být přes 7m/s a na volné moře se nedostanou.Teploty jako u nás,- 5-7°C,vítr taky,30cm sněhu,zásoby na 5dnů,obchod 30km,spíš 90km(Tromso)ryby žádné,opravdové arktické dobrodružství…:-D:-D:-D.

    V tuto dobu jsou zde ryby dále na moři.Bohužel tresky obecné jsou dost napadené hlísticemi.

    #57433
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Zdeňku, všechna čest. Většina z nás by na tento termín nepomyslela, natož i jela. Asi i vy, i my, jsme v období skrei čekali větší úlovky.

    Přesto gratulace za úlovky. Určitě podáš pro nás všechny postřehy, zkušenosti,zážitky atd.

    #57434
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Skrei by byly,ale dále od břehu.Profesionální rybářské lodě byly 10-20km za Seiskalenem a tam se se stávající výbavou není možné dostat.Je to lokalita na halibuty,ale postupem času se budou chytat jiné slušné ryby i v dosahu.Teplota vody v průlivech byla 1,85-2,65°C , na volném moři přes 3°do 3,7°C . Jde o ostrovy Helgoya,Nordkvaloy,Hersoya,Ribbenesoya atd.

    #57436
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vítej zpátky, gratuluju k úlovkům, díky za informace. Ty napadené tresky byly lokální forma, nebo i skrei ?

    Budou obrázky ?

    #57439
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Skrei ne.Obrázky ano,během několika dnů.

    #57445
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    ZM: Díky za info , už když to čtu, je mi zima 🙂

    Nějaké aktuální info foto jsou zde :

    FaceBook

    #57450
    Josef Podymák
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Zdravím,

    tak jsem si zkrátil čekací dobu na Norsko návštěvou Thajska. Úžasné ryby i zážitky.

    Plachetník 220cm, 60kg. King makrela 120cm, 15kg.

    #57451
    Josef Podymák
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Ještě makrela

    #57453
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    pepa napsal:

    Ještě makrela

    Ahoj, to ale v NORSKU asi nemá co delat. Spíš to dej k Maledivy, nebo založ nové vlákno

    #57458
    Josef Podymák
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Holzby napsal: pepa napsal:

    Ještě makrela

    Ahoj, to ale v NORSKU asi nemá co delat. Spíš to dej k Maledivy, nebo založ nové vlákno

    Omlouvám se, ale nevěděl jsem kam s tím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 310)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2013

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...