Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (celkem z 1,684)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20345
    tygr621
    Člen
    (2 odpovědí)

    Četl jsem diskusi o nadváze ryb , dopravě a pokutě , mám drobný dotaz na autory fotografií kde jsou plná mola ryb , o váze cca 10 kg kus ,

    nebo velké trofejní ryby s údajem váhy a počty kusů. Co se s těmito rybami dělá , při běžném shlédnutí fotografií je jasné že se do limitu nevejdou ani náhodou . Nebo je to jinak ?

    #20346
    David
    Účastník
    (307 odpovědí)

    2 tygr 621: ve článku předtím bylo popsáno , za 2 dny limit zbytek domácímu .

    #20347
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    tygr621 napsal:

    Četl jsem diskusi o nadváze ryb , dopravě a pokutě , mám drobný dotaz na autory fotografií kde jsou plná mola ryb , o váze cca 10 kg kus ,

    nebo velké trofejní ryby s údajem váhy a počty kusů. Co se s těmito rybami dělá , při běžném shlédnutí fotografií je jasné že se do limitu nevejdou ani náhodou . Nebo je to jinak ?

    Jestli máš na mysli příspěvek od Davida dne 02.05.2011: tak tam píše:

    Hned první dva dny jsme nachytali Limit , tak zbylé dny jsme chytali pro domácího.

    Je třeba číst i příspěvky.

    Davide byl jsi rychlejší 🙂

    :-P:-P:-P:-P

    #20348
    masar
    Účastník
    (83 odpovědí)

    To tygr621:

    Na “Nováčka” dobrej postřeh (neurážím,chválím).

    Jsem zvědav,co na to zkušení lovci-odborníci.

    Ale jistě se najdou tací,kteří po dosažení 15 kg filet,ryby pouští,

    nebo chytají pro domácího.On se někdo ozve.

    Já sám vozím vždy plnou bednu (modrá z Makra).A plná bedna je hodně

    těžká,nevím kolik,nevážil jsem.Přece nepovezu polovinu bedny a domů

    přivezu rozmrzlou sračku.

    #20349
    Skval
    Člen
    (7 odpovědí)

    masar napsal:

    To tygr621:

    Na “Nováčka” dobrej postřeh (neurážím,chválím).

    Jsem zvědav,co na to zkušení lovci-odborníci.

    Ale jistě se najdou tací,kteří po dosažení 15 kg filet,ryby pouští,

    nebo chytají pro domácího.On se někdo ozve.

    Já sám vozím vždy plnou bednu (modrá z Makra).A plná bedna je hodně

    těžká,nevím kolik,nevážil jsem.Přece nepovezu polovinu bedny a domů

    přivezu rozmrzlou sračku.

    Loni jsem domů vezl polovinu bedny a po 38 hodinách nic rozmrzlého nebylo. To jen tak na okraj.

    #20358
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    Chtěl bych se zeptat jestli je limit omezen věkem rybáře, muže rybář , kteremu je třináct mít svých patnáct kilo filet ?

    #20361
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to:karihavet,

    už to tu psala paní Janka,počítá se i na dítě…

    #20363
    tygr621
    Člen
    (2 odpovědí)

    Dík za odpověd , a co stěma rybama dělá domácí , když mu tam jezdí jedna parta za druhou ? Je pravda že norové jsou v konzumaci ryb na předním místě ve světě , ale tyhle ryby asi ve statistice nebudou , nebo to domácí hlásí na norský statistický ůřad ?

    #20364
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Domácí ty ryby prodá stejně tak jako rybáři kteří loví na kutrech.a ještě dostane víc peněz za

    Kilo protože jsou chycené na prut a né do sítí.

    #20377
    chlup
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Radyn: tak to nám vysvětli jak kupující pozná,že ryba není chycena do

    sítě?

    #20382
    Zdeno
    Člen
    (20 odpovědí)

    Ryba chytená do siete má červené filety sú krvavé. Ryba chytená na prut usmrtená a podrezaná má biele filety.

    #20392
    milan
    Člen
    (36 odpovědí)

    to zdeno- to si vysvetlil bohove 🙁 ved aj v lodi ked ju nepodrežeš tak je krvava fileta !!!!!!

    #20398
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to hlavatka:

    Tak to tentokrát nemáš pravdu. I nevykrvené mají bílé maso,alespoň moje zkušenost z předchozích výprav.Můžu doložit fotem,ještě je pár kousků v mražáku.

    Naki

    #20401
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    hlavatka napsal: chlapi vy tu rozmazavate samy seba ale kto z vas ide domov z 15 kg !!!nikto ! dam nato aj krk .je to ich problem . a viac ako 500kg ? do bedni date tak zhruba 20-30kg .ztoho my vyplyva že museli mať aspoň 20 bedni a kde dali ostatne veci ?????????????? a šroubuvak nech sa tiež neroby hrdina . daj te si všetci ruku na srdce ,kolko z vas je tu takych poctivcov ktory idu domov ozaj len s tymi 15kg.v podstate nikoho nezabili a ten pobit tiež nie je zadarmo

    Možná se budeš divit, ale já nikdy neberu nadlimit. Beru si tak 12-13 kg víc ne. Nemám nikdy plnou bednu. Mám to jen pro svou potřebu + něco málo na rozdání. A stejně každý rok těsně před odjezdem ještě spotřebováváme poslední balíčky. Nepotřebuji se na tom napakovat a mermomocí stáhnout cenu dovolené. Je to koníček a dovolená zároveň a do toho člověk vždy investuje bez ohledu na to, zda se investice vrátí nebo ne.

    #20402
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To chlup

    Ja si myslim, ze nakupci to pozna. Ma zkusenosti a taky si da pozor, aby neplatil vic za podvrzene ryby ze site.

    a kupujici v obchode to pozna podle znacek a symbolu – modry oval s rybou (MSC) – je to znamka, ze ryby byly chyceny podle pravidel – neni to ohrozeny druh, pochazi z duverydneho zdroje …

    tech symbolu je nekolik, nedavno jsem o tom nekde neco cetla, ale nemuzu si vzpomenout kde. Kdybych to nasla, dam sem odkaz, ale treba to nekdo vi…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (celkem z 1,684)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...