Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2010

  • Toto téma obsahuje celkem 1,270 odpovědí. Do diskuze (187 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mirecek a poslední změna proběhla před 13 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (celkem z 1,271)
  • Autor
    Příspěvky
  • #14834
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Díval jsem se na Hynkovi stránky před chvílí a zatím tam nic nového nemá.

    #14835
    kosatka
    Účastník
    (69 odpovědí)

    Trošku tady odlehčíme. V Norsku už průvdcuje také Jakub Vágner. Reportáž si můžete přečíst následujících řádcích.

    Domluvil jsem se s Jakubem Vágnerem, že se připojí jako můj průvodce na cestě do norských lovišť.

    Mořská překvapení Po krátkém odpočinku v kempu jsme vyrazili rovnou k vodě. Jakub tu už několikrát byl, takže se můžeme roztrénovat kousek od kempu, i když je už pozdní odpoledne. Vytáhneme vláčecí pruty a lovíme tresky a makrely. Vláčecí prut používá hodně podobnou techniku jako při lovu dravých ryb, takže dokola nahazujete a přitahujete návnadu zpátky. Druhý den ráno mě Jakub vzbudí ještě před svítáním. Má už zabalené potřebné věci a mně dojde, proč prospal skoro celou cestu autobusem. Šetřil energii na lov.

    Nasedneme do lodi, Jakub zapne sonar a pečlivě prohledává dno. Je to divné, když na otevřeném moři jezdíme dokola, ale už jsem si zvykl, že věci, které mi přijdou divné, nás nakonec dovedou k nečekaným úlovkům. Náhle loď zastaví.

    „Pod námi je velká trhlina. Tady budou mít velké ryby svoje skrýše,“ vysvětlí mi a tiše začne připravovat udice – pruty těžkých kalibrů. Jsou na nich připevněné zvláštní pestrobarevné střapce. Pod ně umísťujeme půlené makrely, které mají pachovou stopou přilákat velké dravce. Nahodíme a čekáme. Netrvá to tak dlouho a máme první záběr, tvrdý a těžký. V první chvíli mám pocit, jako bych táhl igelitku plnou vody. Snažím se nepovolit a po krátkém boji se na hladině objeví prehistorické stvoření, vypadá jako rozšlápnutý kýbl s obřími zuby. Je to mořský ďas asi dvacetikilový. Než ho dostaneme ven, jsem vyčerpaný.

    „To nic nebylo, ulovíme něco zajímavějšího,“ uklidňuje mě Jakub. Stejně reaguje i na velkého vlkouše, kterého vytáhne sám o pár desítek minut později.

    Lov halibuta A pak to přijde. Velký záběr. Nejdřív mám pocit, že jsem zachytil háčkem o dno. Nemohu s ním hnout ani o centimetr. „Nepovoluj!“ zakřičí na mě. Prudké cuknutí mě málem srazí do vody. Ještěže mám prut upoutaný k lodi. Nějaké obří monstrum se pokouší dostat z udice. Je to nevyrovnaný souboj, ve kterém prohrávám. „Tak to je halibut,“ konstatuje Jakub při navazování své udice. Jsem unavený, zničený, ale on je naprosto klidný. „Tady neexistuje žádná rada. Je to souboj mezi rybou a člověkem, buď vyhraješ, nebo ti uteče. Ona si myslí, že bojuje o život,“ řekl.

    celý článek…

    #14837
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Včera jsem se vrátil z Norska přímo z Finmarku. Je tam už docela dost sněhu a pěkně mrzne v horách bylo až -25.Cesta se i s lodí na vleku dala jet bez řetězů. U moře je to mírnější kolem -2 a přes den nula. V současné době se tam rozednívá kolem osmé a tma je od tří hodin. Slunce se drží nad obzorem asi tři hodiny. Na fotkách je tu atmosféru asi vidět nejlépe. Ryby se dají chytat stále za celý týden co jsem tam strávil nebylo větrno. To ale neni pravidlo.

    #14838
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pohled do fjordu

    #14839
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    To Zapa: Super atmosféra, povedli se i nějaký ryby?

    #14840
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Průvodcování J.V….z 25.7.2008,opravdu to existuje?Takhle nás nechat tápat.20kg ďas alias igelitový pytlík. To je nějaká montáž,ne? Myslím textu,ne udice.;-)

    #14841
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Nebyl jsem tam sice na rybách ale samozřejmě se muselo na vodu trochu je pozlobit. Bralo to celkem slušně druhově sice menší pestrost ale to vzhledem k chytání jen kolem baráku lze i očekávat. Fotku přidám zítra mám to někde asi ještě v autě.

    #14842
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    ZM napsal:

    Průvodcování J.V….z 25.7.2008,opravdu to existuje?Takhle nás nechat tápat.20kg ďas alias igelitový pytlík. To je nějaká montáž,ne? Myslím textu,ne udice.

    Holt všichni jsme blbci, jen J.V. je letadlo 😀

    #14843
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    k J.V. sa snáď nemá význam ani vyjadrovať, ale “i tak še da”.

    Nepochopil som však ten koniec článku 😕

    #14844
    storm
    Účastník
    (104 odpovědí)

    MifakM napsal:

    ZM napsal:

    Průvodcování J.V….z 25.7.2008,opravdu to existuje?Takhle nás nechat tápat.20kg ďas alias igelitový pytlík. To je nějaká montáž,ne? Myslím textu,ne udice.

    Holt všichni jsme blbci, jen J.V. je letadlo

    Divím se, jak někdo může takto věřejně lhát. Proto asi J.V. nezveřejńuje svoje zážitky na rybářských webech, ale tam, kde tomu nikdo nerozumí. Tady by s takovým blábolem nepochodil.

    #14845
    sandokan
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Já si myslím, že by ho Michal neuměl zaplatit, aby mu napsal článek. Ten je zvyklý na jiné honoráře.8-)

    #14847
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    storm napsal:

    Divím se, jak někdo může takto věřejně lhát. Proto asi J.V. nezveřejńuje svoje zážitky na rybářských webech, ale tam, kde tomu nikdo nerozumí. Tady by s takovým blábolem nepochodil.

    Náhodou na pobavení (pro toho kdo ví jak to v Norsku opravdu chodí) je to skvělej článek 😀 😛 😎

    Nejhorší je, že JV těm blábolů i sám věří 😛

    #14849
    kosatka
    Účastník
    (69 odpovědí)

    Já jsem tušil, že se vám to bude líbit…:-P

    #14850
    Sim
    Správce
    (11244 odpovědí)

    Posílám foto od Petra Nováka, který rybařil v okolí Averoy.

    Petr píše: “jedna z fotek z Averoy – je možno tuto fotku zveřejnit? Nemám totiž rád nastrkávání ryb před objektiv, ale ukazoval jsem kamarádovi, jak lze rybu opticky zvětšit, jenomže nemám foto této ryby ve skut. Velikosti a z dalších stovek fotek jde převážně o krajiny a dokumentační foto.”

    #14854
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Sim

    předpažené ruce = starý fígl 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (celkem z 1,271)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2010

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...