Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2010

  • Toto téma obsahuje celkem 1,270 odpovědí. Do diskuze (187 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mirecek a poslední změna proběhla před 13 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (celkem z 1,271)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13767
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    #13769
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Další obrovský halibut byl uloven na ostrově Senja 23.8.2010, halibut 200kg 235cm. Rybu chytil Johnny Braaten. Halibut byl chycen jihozápadně od ostrova Halvard na hloubce 110m. Braaten bojoval s rybou cca 100minut a další asi 1 hodinu a 20 minut potřeboval k zajištění halibuta k lodi, aby ho mohl odtáhnout do přístavu.

    #13782
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..Hitra-Froya: včerejší krásné počasí přineslo pěkného mníka, 145cm,15kg a skoro metrového ďasíka.Na mníky jsme navázali nový typ návazců,bezuzlově navázané dva jednoháčky 8/0,které se dají variabilně posunovat s ohledem na velikost nástrahy..jednoduché, skvělé, rychlé..!!!

    #13804
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Na Soroya pomalu vrcholí sezóna. U pobřeží jsou nyní najetí velcí okouníci, kteří se chytají na hloubkách 180-250m.

    #13819
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Nedaleko Tromso byl včera opět uloven velký Halibut 215cm 125kg na lodi Per Johansona, který se v této oblasti zabývá průvodcováním na lov těchto velkých platísů. Na jeho lodi se halibutům dostává maximální péče, protože ryby nad 25kg se vrací zpět do moře. Pro jejich šetrné měření a vážení používá speciální podložku, aby se ryby v lodi nepoškodily. Podle jeho slov má tato oblast pro lov velkých halibůtů obrovský potenciál a ochranou velkých ryb můžeme tyto dravce zachovat pro další generace. Per Johansom je zárověń otcem myšlenky, aby se velcí halibuti začali čipovat podobně jako jeseteři na kanadské řece Frazer. Nyní se testuje zařízení, které je vám schopné říct , kde naposledy byla ryba ulovena a jak byla velká. Podle slov Per Johansona má tato oblast nyní lepší podmínky pro výskyt obrovských halibutů než třeba Aliaska.

    #13825
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    To Sim

    Kapitáne, to už snad ani není možný, kolik se letos chytlo obrovských halibutů!! Je možný to něčím vyvětlit????

    #13832
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Já bych se chtěl pozastavit nad přístupem Per Johansona(báječná příležitost k ohnivé diskuzi). Nebylo by lepší halibuty nechytat? Je normální(jak je vidět je a nejen u halibutů),rybu vyrvat k hladině,patrně jeřábem či kladkou vytáhnout do lodě,tam ho zpacifikovat,halibut na lodi skáče,plácá,na takovém asi Per Johanson leží s posádkou aby ho mohl změřit,zvážil ho asi na kladce,možná i změřil,pak měří víc,jde o trofeje,vyfotit,napózovat(je nutno reklamou lákat budoucí zákazníky),teď se stal otcem myšlenky – narazí mu čip a pln zážitků(je obchodník se zážitky)ho šoupne zpátky s krásným předsevzetím,halibut může udělat radost někomu jinému.Halibut se k tomu těžko může vyjádřit,neumí to.Má čip.A Per Johanson se ještě holedbá tím.že je chrání.Tak ať je nechytá a je-li jich málo, ať se nechytají vůbec,ani pro zvrácené zážitky.

    #13839
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    to ZM: Myslím že máš pravdu!Tak je nechytat,a když ho náhodou chytneš tak ho ustřihnout.Tohle udělá ale strašně málo rybářů!Už vidim,jak pouští 30ti kg halíka zpět i kdyby měl deset čipů! Co?8-O

    #13841
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    ZM mluvíš mi z duše, nedovedu si představit, jak “šetrně” se taková potvora dá chytnout, vytáhnout z vody a bez újmy zas odeslat zpět… a ještě kolem toho poskakovat s nějakou čtečkou čipů!

    #13876
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Jestli takovou rybu dostanu do lodi, tak to má sečtený. Nezlobte se na mě, ale do Norska jezdím lovit a ne trápit ryby. Limit překračuji jen lehce max vozím 22kg/osoba. Nor by také takovou rybu nepustil, spletla se a zaplatí za to životem. Kvůli Catch and Realace jsem v čechách přestal chodit na ryby. Jsem rád, že norové neomezují základní pud muže a to je lovit pro maso. Miluji rybolov v Norsku!

    #13888
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Neda se to tu vydrzet ….

    #13892
    Galileo
    Účastník
    (55 odpovědí)

    Držte to počasí ve čtvrtek jsme tam!:-)

    #13897
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Budu se snazit 🙂

    #13909
    Ivan Halaxa
    Člen
    (13 odpovědí)

    Na ryby je lepší tak trochu hnusně,ale jenom trochu.Tak že prosím malinko rozbouřit,ale trvám na malinko.Jsme tam v sobotu(když všechno dobře dopadne)

    #13932
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …dneska jsem si na tři hodinky vyjel na vodu, počasí jak v Karibiku, chytal jsem jen v tričku..Neskutečně se zadařilo, byl jsem na hloubce na známém “mníkovišti”, první záběr mníček kolem 9kg, druhý drift nic, třetí drift přišel macek 22kg/157cm,další drift 19kg/150cm..paráda! Poslední cigárko a spuštění nástrahy, halibut 16kg..To vše za tři hodinky..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (celkem z 1,271)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2010

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(18)

Nahrávání ... Nahrávání ...