Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 943 odpovědí. Do diskuze (135 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 11 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (celkem z 944)
  • Autor
    Příspěvky
  • #41675
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Ahoj, prosím o info. Když vezu ryby z Norska a mám nad limit, chytnou mě celníci, zabavují celé množství ryb, nebo jen nadlimit a 15kg mi nechají???Dále kolik se platí celková částka za kg, tj.pokuta a poplatek za likvidaci. Vím, že tam je i případný zákaz vstupu na území Norska, je to nějak stanoveno od množství převážených ryb nad limit,třeba od 30 kg nebo 40kg.atd ???

    Díky moc za info.

    #41676
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kara1111 napsal: Ahoj, prosím o info. Když vezu ryby z Norska a mám nad limit, chytnou mě celníci, zabavují celé množství ryb, nebo jen nadlimit a 15kg mi nechají???Dále kolik se platí celková částka za kg, tj.pokuta a poplatek za likvidaci. Vím, že tam je i případný zákaz vstupu na území Norska, je to nějak stanoveno od množství převážených ryb nad limit,třeba od 30 kg nebo 40kg.atd ???

    Díky moc za info.

    Vem jen limit a máš po starostech. Ta pokuta za likvidaci je pro normálního smrtelníka také likvidační. Počítej s částkou několik desítek tisíc korun, což za to riziko aboslutně nestojí!

    #41682
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    to Mifak: Mifaku diky za radu,ale- letos se nám stalo, že jsme limit měli za čtyři dny. Asi šestý den jsme chytili halíka 136cm a 29kg. Byl první,oslavy až do ranních hodin a nějak se nám ho pouštět nechtělo. Na druhý den přišel další halík 150cm a 39kg. Taky se mi ho nechtělo pouštět,nevím, kolik z nás by ho pustilo….? Rázem jsme měli nějakých 40kg navíc. Když to podělím 6 rybáři, nějakých 7kg.navíc +-. Proto se ptám,co nám hrozilo, případně,co nam hrozí při podobné situaci příště.

    Díky.

    #41683
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To Kara 1111: Vem ho celého dom máš 15kg+ 1 trofejní ryba.:-D

    #41684
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Vždy je nějaká cesta…

    A) dokoupit si nadlimit (neoficiální cesta)

    B) je možnost přivézt na osobu 1 ks trofejní ryby (oficiální cesta) a to co jste měli do té doby jako trofej, můžete dát domácímu. Určitě neřekne NE.

    C) Vzít ho můžete a můžete se pokusit jej na rybím trhu zpeněžit (nemám zkušenost, poptejte se u domácího zda je to možné)

    D) Vzít takové ryby a dát je domácímu

    E) Opravdu pustit, nebudete jediní

    😉

    #41685
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Dokoupit si nadlimit je oficiální cesta.

    Je to obdobné, jako když si někdo koupí ryby protože nenachytal a domů něco přivézt přesto chce. Jen na ně dostane doklad. Při dokoupení nadlimitu je to tak, že licencovaný Norský rybář pouze vystaví doklad na ryby které si nachytám sám. Nekupuju ryby ale pouze potřebuju doklad na nadlimitní množství. Ale zaplatím za to. V Norsku jsou rybáři, kteří nerybaří přesto, že mají licenci a tím pádem i rybolovnou kvótu. Proto takto mohou prodat ” nadlimit “.

    Setkal jsem se s tím, že majitel chaty nabízí tuto možnost přímo na svém webu.

    Ceny neznám.

    #41686
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Vlkous napsal: Dokoupit si nadlimit je oficiální cesta.

    Nevím, nemám vlastní zkušenost. Podle popisu se ale jedná spíše o “podvod” (možná až příliš silné slovo, lepší použít asi obejití zákona), proto jsem to zařadil jako neoficiální možnost. To že to někdo nabízí na svém webu ještě neznamená, že to není obejití zákona. Možná by o tom něco mohla vědět Janka, nebo aspoň by mohla něco “vyňuchat” 😀

    #41689
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    To Komboj a Mifak, o všech těchto možnostech vím, opravdu mě zajíma kolik za kolik, jestli je nějak stanoveno množství, třeba 10kg za 10000atd. případně zákaz vstupu za kolik kg.A jestli zabaví všechny ryby,nebo mi nechají limit. Díky.

    #41690
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Dokoupit si nadlimit je oficiální cesta.

    Proto takto mohou prodat ” nadlimit “.

    Setkal jsem se s tím, že majitel chaty nabízí tuto možnost přímo na svém webu.

    Ceny neznám.

    Pokud je mi známo tak to že má někdo licenci k rybolovu – tedy přidělenou kvotu ho opravňuje k lovu a následnému prodeji – ovšem jen a pouze oficiální licencované výkupně.

    Nemyslíte že kdyby rybář nalovil a mohl oficiálně napřímo prodat komukoliv byly by podvody s kvotama příliš snadné ?

    #41693
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kara1111 napsal:

    To Komboj a Mifak, o všech těchto možnostech vím, opravdu mě zajíma kolik za kolik, jestli je nějak stanoveno množství, třeba 10kg za 10000atd. případně zákaz vstupu za kolik kg.A jestli zabaví všechny ryby,nebo mi nechají limit. Díky.

    Jetsli do Norska jedeš už s vědomím, že si chceš odvést víc než je povoleno, pak se ani nedivím, že celní správa po tom takhle jde… Když to udělá každá druhá skupina, tak za chvilku budeme do Norska jezdit jen na čumendu…

    #41694
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Nemám to z vlastní zkušenosti, jen mi kolega líčil, jak loni z jeho vesnice chlapi platili za 60 kg nad limit 8000 NOK, navíc jako prémii celý den čekali až přijede auto z kafilerky, aby si to převzali. Než riskovat placení pokuty, to se mi vyplatí tam jet dvakrát za rok.

    #41697
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kara1111 napsal:

    To Komboj a Mifak, o všech těchto možnostech vím, opravdu mě zajíma kolik za kolik, jestli je nějak stanoveno množství, třeba 10kg za 10000atd. případně zákaz vstupu za kolik kg.A jestli zabaví všechny ryby,nebo mi nechají limit. Díky.

    V norských novinách jsem našel jeden článek, kde celníci zabavili 197 kg ryb přes limit v 6-ti osobách a každá z osob zaplatila 540 EUR pokutu. Takže to vychází cca 420 Kč/kg a za ty peníze si to můžeš pořídit tady u nás a ještě ušetříš za cestu do NO a zpět….

    #41698
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Mifak i Step maj pravdu,jedu si do Norska zarybařit,uvolnit se,dobít baterky:-Da ne za každou cenu se napakovat!!:-x a riskovat že mě vyberou(pak se stresovat)že tě vyhmátnou!!:-E vždy tam jezdíme na návštěvu:-P:-D

    #41703
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    To Respi, souhlasím, nikde nemluvím o napakování, že odvezu 100kg. Mluvil jsem o situaci, že se chytili pro nás dost vzácní dva halíci a řešili jsme nějakých 8kg nad. To doufám není napakování.Bylo nám líto je tam nechat v mražáku, nebo vyhazovat filety.

    #41704
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Musím souhlasit s předřečníky či předpisately, bohužel, mnoho lidí jezdí do Norska pouze “bagrovat” ryby. Budeme-li se takto chovat i nadále souhlasím s Mifakem, že budeme za pár let jezdit do Norska pouze na čumendu. :-?:-?:-?:-?:-?:-?

    Došky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (celkem z 944)

Téma ‚Aktuální informace 2012’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace 2012

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(172)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...