Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Veiholmen 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 811 odpovědí. Do diskuze (72 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Harty a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (celkem z 812)
  • Autor
    Příspěvky
  • #273010
    berny72
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Ahoj kluci,

    V Norsku bych se vůbec nedivil, kdyby tam chodil skřítek s kozama 🙂

    Hezký svátky všem!

    Jo a s Efendym jsme dokončili článek o lovu na dírkách u Libora, tak si snad brzy něco přečteme o pořádné zimě..

    #273012
    fola
    Účastník
    (192 odpovědí)

    No rikali to v radiu..na vlastni uši jsem to slyšel😂Třeba Italie čarodejnice,Norsko koza a davaji ji za dveře seno….RadioF1…Radostné Vánoce😀

    #273015
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Zhruba do poloviny 19. stoleti ve Skandinavii roznasel darky Julebukk – vanocni kozel. (Ve Finsku to byla koza) Toho pak v Norsku vystridal Julenisse – vanocni skritek.

    Julebukk se i nadale zachoval ve vanocnich zvycich a stale preziva ve Svedsku i dalsich skandinavskych zemich.

    Vanocni koza nebo kozel  ma koreny v germanskem nabozenstvi. Je to symbol rocni urodnosti pudy a byl puvodne ztelesnenim boha hromu Thora.

     

    #273016
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Zdar chlapi,

    nemá někdo informace o navýšení kvóty vývozu ryb z Norska? Něco tu už proběhlo, nějaké info, zda Norové  něco změnili?

    Je to spíše dotaz pro Janku, její přehled je neskutečný, díky.  🙂

    #273024
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Nezmenili, stale plati 15 kg plus trofejni ryba.

    #273025
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Nezmenili, stale plati 15 kg plus trofejni ryba.

    Díky 🙂

    #273029
    vostrmar
    Účastník
    (126 odpovědí)

    Taky jsem někde viděl, že uvažují o navýšení kvóty … , ale asi zatím nic.

    #273030
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Četl jsem někde, že díky ,,zvýšení nákladů,, na dopravu a pod. chtějí navýšit kvótu vývozu na 20-30kg.

    Chtěly by tím zamezit úbytku klientů.  Namohu si vzpomenout kde to bylo. Nicméně jezdit tam nepřestanem, ať se zvýší kvóty nebo ne. Nemá to u nás na nic vliv, jen mne to zajímalo.

     

    #273035
    vostrmar
    Účastník
    (126 odpovědí)

    Na mne to vliv tak nemá, jen to hlídat je trochu vopruz, ale jinak já rybařím u nás 30 let a maso je jen druhotný produkt. Hlavní je prostě RYBAŘENÍ !

    #273036
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Dival jsem se na stranky norskeho parlamentu a jednani komise ohledne toho navrhu. Co se tyka zmeny kvot, tak byl vysledek 4 pro a 97 proti… 🙂 Takze bych to nevidel na nejakou brzkou zmenu.  Zaroven se zmenou kvot se uvazovalo i o tom, ze by ubytovatele reportovali kolik ktery host ceho nachytal. Norove sami priznavaji, ze v tom maji celkem hokej a houby vi, kolik vlastne turiste nachytaji ryb. Kazdopadne odhaduje se, ze rybari delaji 50% celkoveho poctu ubytovacich dnu (1,2 milionu rocne celkove z toho 585 tis. rybari). Co se tyka mnozstvi, tak se mluvi aktualne o cisle kolem 10 000 tun ryb/rok.

    Spousta ruznych info je mimo jine i na http://www.fiskarlaget.no/ (pro znale norstiny)

     

    #273053
    Terka146
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Jsou svátky, tak proč si na ten únor nezavzpomínat 🙂

    #273056
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Na mne to vliv tak nemá, jen to hlídat je trochu vopruz, ale jinak já rybařím u nás 30 let a maso je jen druhotný produkt. Hlavní je prostě RYBAŘENÍ !

     

    #273150
    berny72
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Jestě jedna krásná fotka z dírek z ledna, kterou David krásně doplnil textem.

    Všem přátelům přeju jen to nejlepší a hodně metrovek v roce 2017

    #273214
    berny72
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Musím pochválit Terku za super článek o přívlači, už se těším na pokračování..

    #273228
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    Mě se Terezky článek také líbil ale kde je pokračování?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (celkem z 812)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Veiholmen 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...