Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22542
    piscis
    Člen
    (2 odpovědí)

    Harty napsal:

    V neděli jsem se vrátil ze středního Norska.Minulý týden jsem tam chytil nějaký druh žraloka asi 40cm měděné barvy,který měl za hřbetní ploutví jakýsi trn,který vysouval jako žihadlo a tím mi propíchl ruku.Hodinu bolest a velká krvácivost,potom se to zklidnilo.Dnes už tam mám jenom jakýsi červený puchýř.Nevíte někdo co by to mohlo být za potvoru?

    Je to žralok černý. pár jsme jich kdysi chytili u Hitry.

    #22543
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Nemyslím si, že jde o žraloka černého. Dle popsaných informací se jedná o ostrouna obecného. Také mě píchl, resp. jsem to zapřičinil já při vyprošťovánéí háčku. V tom trnu (žláze) má mírný toxin.

    #22544
    piscis
    Člen
    (2 odpovědí)

    Zkusim vložit obrázek. Ostrouni mají celý život barvu stejnou, šedou nebo šedohnědou ne měděnou, jen bílé tečky na hřbetu a bocích jim mizí až v dospělosti i metrový žralok je ještě měl.

    #22545
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Souhlasím. Ptal jsem se několik příspěvků dříve na barvu očí. Ostrouni mají smaragdové oči. Jasně zelené krásné oči. Myslím, že nešlo o ostrouna. Chtělo by to fotku.

    #22547
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)
    #22612
    giussepe
    Člen
    (17 odpovědí)

    O víkendu jsme se vrátili z Dolmoy – Gjestebrygge. První tři dny to bylo utrpení, záběry spíše náhodné, podkova permanentně cca 10 lodí, ale chytlo se tam několik kellerů přes metr, bohužel ne námi 😀 . Pak nás náhoda zavála k Honzovi Dufkovi na Titran. Ten nás vybavil správnými “gumami” a hlavně cennými radami, za což mu patří náš velký dík. Další dny se situace razantně vylepšila, tak jako obvykle nejvíc ryb šlo v poslední den, kdy už se toho moc nestihne..:-P Uvnitř fjordu , alespoň nám, moc ryby nebrali, nejlepší loviště bylo u majáku. Nejvíce šli kelleři od 70 do 90cm, obecňačky ve stejné velikosti( max- 8 kg), polaci okolo 80 cm, jeden halík, několik lengů do metru, lumbové – největší 6 kg a nakonec i makrely, ale ty se musely skutečně vybojovat mezi hejny kelírků…. Celkové hodnocení tedy spokojenost, kterou nám bohužel zčásti kalily spory se správcem kempu Freddym. Po našem pozdnějším příjezdu v 19 hod nám nechtěl předat lodě, že je již pozdě, přestože poté je němcům ve 22 hod bez problémů předal….. Na náš nátlak nám je velice laxně předal, přičemž až na naši důraznou žádost nám ukázal vrtule u motorů a ejhle, jedna byla poškozená. Skutečně nevím, jak by jsme to později řešili, zřejmě by jsme pokorně zaplatili 250EUR…Pokud tam jedete, doporučuji důkladnou kontrolu a fotografii… Těch sporů s ním ale bylo ještě několik, nevím, jestli jsme prostě jen měli smůlu, nebo jestli to je standardní chování…

    Nakonec to ale byla velice vydařená dovolená a ještě jednou velké díky panu Dufkovi…

    #22615
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..Dobře že jste se tady na Titranu trefili do ryb. Co se týče mého starého působiště na Dolmoyi, je to s příchodem německého správce Freddyho jak říká Giussepe,i němci,kteří se za mnou stavili “zbytečně” cálovali vrtuli kterou nezničili, “zničená a draze zaplacená” vrtule ale druhý den vesele jezdila jakoby se nechumelilo s nové příchozí partou rybářů..takovej malej černej Freddyho bysnys. Takže bacha na to, kontrolovat a fotit kvůli případným nepříjemným diskusím…Pár fotek jak to tam teď vypadá mi poslali kluci co tam byli v červnu ale nepřísluší mi je tady zveřejňovat kam to chlapec německej za půl roku dovedl..

    #22695
    Míra
    Člen
    (12 odpovědí)

    Zrovna jsme na Dolmoy Djesterbrige, je to přesně tak jak je uvedeno nahoře, Freddy je věčně ožralej, je vidět jenom večer, stále pochlebuje Němcům, kteří ho zadarmo napájí alkoholem, ryby ani nechytá a vůbec tomu nerozumí. Všude je bordel, zbytky tlejících ryb ve filetárnách. Prostě hnus a katastrofa. Benzín vydává pouze, když se mu zachce. Shrnuto, sem už nikdy !!!!

    #22696
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    Jo komu není rady…..

    Honza dobře udělal, že odtamtud zmizel.

    My tam byli minulý rok a děs a běs, tedy myslím s rybama, teď do toho ještě idiot Freddy, tak to je dokonalá ztráta iluzí o tomto místě.Kurňa ty lodě tam ale mají super.Kdyby …., ale to jsou jen kdyby…

    #22697
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Joo germáni jsou jiná sorta!Já je viděl na Bakkanu co dovedou:-|radši od nich dál..ale nejsou všichni stejný:-)jsou mezi nimi i správní rybáři8-)

    #22723
    Meduza
    Člen
    (90 odpovědí)

    Zdravím všechny, nevrátil se teď někdo z Eidestrandy nebo okolí Aure? Uvítám jakékoli info. Už se nám to blíží a jsme celý nedočkavý 😀

    #22724
    umil
    Člen
    (1 odpovědí)

    Ahoj chlapi narazil jsem na tento web a mám dotaz příští týden odjíždíme do lokality Bogen do Roerviku k panu Bohunkovi,nemáte někdo odtamtud informace díky

    #22751
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Starší příspěvky info Bogen – Rorvik

    #22759
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    Stallvik. Super rybařina – keleři 60 +, největší 103 cm.

    #22772
    pirko
    Člen
    (70 odpovědí)

    karihavet napsal:

    Stallvik. Super rybařina – keleři 60 +, největší 103 cm.

    To je hodně slabé info, nějaká fotečka by nebyla? 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...