Nápověda Doporučujeme:

Poprvé v Hasvagu

Tak už jsme pár dní doma, tak můžeme hodnotit letošní jarní výpravu. Jeli jsme poprvé takhle brzy 20.-30.4. a nové místo. Trochu jsme se prali s počasím, trochu více teda. Co se týče ryb, tak to bylo ze startu špatné, ryby ještě nebyly najete ve fjordu a na šelf nás moc počasí nepustilo. Nicméně každý den se nějaké ryby chytily, alespoň na jídlo. V polovině pobytu nás počasí pustilo na šelf, ale žádný velký zázrak se nekonal.

Za hodinu plný kalfas

Až do chvíle než jsme najeli na podmořskou horu 14ka. Vzal jsme jemný proutek 30-80g riper 10cm a na každy hod ryba. Treska obecná, tmavá, polak, i mnik mořský se tam podařil. Cca za hodinu jsme měli plný kalfas ryb 60-100cm. Druhé lodi se moc nedařilo, tak z šelfu odjeli ještě dřív, než jsme najeli na 14ku. Dovezli jen pár keleru od sádek. Další dny nás nepustilo počasí moc daleko, tak jsme prochytávali oblasti kryté ostrůvky.

 

Tentokrát moc záběrů nebylo

Pár ryb se vždy dovezlo, ale jen menší velikosti. Měli jsme před sebou poslední den chytání a vítr se měl kolem poledne uklidňovat, tak jsme ráno vyrazili k sádkam a nachytali pár pěkných keleru jako základ do kalfasu. Dále jsme pokračovali lovem na maso, ale žádný záběr. Postupně jsme prochytavali místa až k šelfu a při každé zastávce jsme chytli jednu, dvě ryby a jeli dále až na 14ku. Tentokrát jsme tam moc záběru neměli a stále foukal vítr, tak jsme se schovali za ostrůvky u šelfu.

 

Konečně brutální záběr

Zkoušeli jsme polaky na melčinách, opět jsem měl prut 80g a riper 10cm. Přišel razantní záběr na 16m . Udice se ohla až k rukojeti a navijak jen řinčel. Že to neni nic malého, bylo jasné. Hloubka kolem byla 30m. Pomalu jsem si bral šňůru zpět a tak tajně doufal v halibuta. Po pár metrech se ryba otočila a zamířila zpět na dno. To už jsme si říkali, že je to jasné. Opět se přetahovala a tentokrát až pár metrů pod loď, kde jsme jasně viděli siluetu halika. Ale do lodi se mu nechtělo.

 

 

Dostal jsem ho

Takhle jsme se přetahovali 4x než jsme ho konečně dostali do lodi. Obrovská úleva a radost 18kg a 120cm.  Pak už jsme další ryby nechytli a zvedl se vítr, tak jsme vytáhli gumy z vody a přejeli k sádkam na ukončení lovu. Na sádkách jsme měnili techniky lovu, nástrahy a vyplatilo se! Během 1 hodiny jsme nachytali plný kalfas keleru cca 70-90cm. Blížila se sněhová vánice, tak jsme ukončili náš poslední lov a jeli zpět do kempu se dvěma plnýma kalfasama ryb a halibutem, jako třešničkou na dortu. Nakonec vše dopadlo dobře, žádné zranění, jen pochroumaná ega některých členů výpravy.

 

 

Autor a foto: Milan Čechovský

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...