Nápověda Doporučujeme:

Rybolov v Tanzanii 2/3

Čumime na černou posádku a navazujeme taky popové pruty. Než jsme to nastrojili, tak byli Tuňáci fuč. Jedeme znovu trolling a povedly se další 2 Wahoo. Po hodině jízdy se zase objevují tuňáková hejna.Naši průvodci ulovili každý asi 3ks mezi 20-30kg.

Musím chytit africký grif

Asi po 5 hodinách rybolovu nám řekli, že máme máme špatné nástrahy a půjčili nám ty jejich. Na druhý hod vidím obrovské zalovení a mám svého prvního tuňáka, ale špatně nebo vůbec jsem nestačil zaseknout, tak ho ztrácím.

Brutální dvojitý zásek

Stejně je na tom i Radek. Zase nám nikdo nic neporadil , ale okoukali jsme, že po záběru musí přijít brutální dvojitý zásek i přesto, že naviják už hrčí. Jakmile se nám podařilo toto aplikovat do praxe, tak i my už slavíme úspěchy a taháme tuňákyna loď. Rybářská nirvana nebere konce.

Vaří se až za tmy

Pomalu se setmělo a rozjíždí se se znovu troling. Co to do pr.ele je? Jsme hladoví a dohoda byla, že pobyt na lodi je včetně stravy. No nic, už zase hrčí 2 navijáky a my s Radkem zdolali zase 2 statné Tuňáky. Znovu to nastražili a zase 2 kousky. Je asi 22h, zastavila se loď a jde se vařit.

Sehraná posádka

Dostali jsme tuňáka na zelenině s těstovinami. Byl výborný, nacpali jsme si břicha a zalezli s holkama do černé díry. Tak říkáme ložnicím v podpalubí. Musím říct, že tak sehranou posádku, která spolupracuje a jejich cílem je dostat rybu na palubu jsem ještě neviděl. Jejich loď byla plně vybavená nářadím na trolling.

Na lodi není sprcha

Chytalo se na 8 prutů , včetně 2 vyvěšovacích ramen. Pruty osazené multiky Penn a Shimano té nejvyšší kvality. Nechyběl downrigger na každém rohu pro zanoření nástrah. Tato loď by si nezadala nic s americkými profíky na Floridě a určitě by je v počtu ryb porazila. Po prvním dni roztály ledy a hned jsme odpustili, že na lodi není sprcha.

Jednoduchá snídaně

Ráno vstáváme v 7h a na jednoduchém vařiči nám připravuji párky a vejce. Hned po snídani rozjíždíme trolling. Projíždíme hejnem velkých Wahoo a přišly záběry na 4 pruty zaráz, takže jsme museli zapojit do zdolávání i naše holky. Je to neuvěřitelné ale za cca 15min další 3 záběry a vytáhli jsme 3 plachetniky, potom 2 dorada.

Pozdě spát a brzy ráno vstávat

Já už prostě nevím jak to nazvat, ale za dopoledne máme asi 17 ryb. Odpoledne připlavaly zase hejna velkých tuňáků žlutoploutvich, do večera jsmeměli na přívlač uloveno asi 16 ks , někteří už byli blízko váhy 50kg. Rybolov skončil zase ažza úplné tmy. Znovu uvařili tuňáka se zeleninou a jde se kolem 23h spát.

Autor: wwwrybolovnorsko.cz

Přejít na:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...