Nápověda Doporučujeme:

Veiholmen 2018 2/2

Dalším znakem tohoto místa je velké množství malých ostrůvků a mělčin s chaluhami, což vyžaduje jednak už nějakou větší zkušenost s řízením lodí a také dobrou přípravu na vyplutí, zejména na ta počáteční. Jsou zde, mimo riskantní zkratky, které někteří dokonale znalí místních poměrů přesto využívají, zcela bezpečné a perfektně značené výjezdy na otevřené moře. Jsou to „levý výjezd“, směrem jihozápadním a „pravý výjezd“, směrem severozápadním. Velmi příjemná zvláštnost této lokality je, že se těmito výjezdy dostaneme zhruba za 5 – 10 min. na lovná místa a v podstatě již i na otevřené moře. Každopádně doporučuji o zdejších podmínkách a možnostech vyplutí na moře získat co nejvíc informací, bez ohledu na to, že je samozřejmě dostanete na místě od Hombreho, Tomáše Bernarda (Bernyho) a případně Terky Suttnerové, tedy od někoho, kdo tady v daném termínu je.

 

Lokalita

Jak už jsem popsal, dostaneme se zde velmi rychle k lovným místům a k nepřebernému množství mělčin a příbojových vln s chaluhami, kde si opravdu přijdou na své milovníci vláčení a zejména Ti, co se zaměřují na polaky. Blízkost otevřeného moře, množství podmořských hor, hran i ploten ovšem umožňuje i ostatní způsoby mořského rybolovu. I všechny dosud dostupné reporty z Veiholmenu jen potvrzují, že úměrně tomu, jestli vláčíme v malých i větších hloubkách, pilkrujeme nebo chytáme na maso, zde narazíme na opravdu velmi různorodou a bohatou nabídku všech v Norsku existujících druhů ryb a mořských živočichů. Situaci, kdy nelze vyjet na moře a případné možnosti chytání ze břehu, jsem již zmínil, ale nesmím zapomenout ještě na jednu možnost. Je jí varianta sladkovodního rybolovu v poměrně blízké vzdálenosti z místa ubytování, a to lov na místních pstruhových revírech s jezery a potoky.

 

Zázemí

Ubytování, lodě, včetně lodí vlastní výroby, filetárna a celé zázemí zde funguje perfektně a na odpovídající úrovni. Že je stále co zlepšovat a „vylaďovat“ je samozřejmě jasné, ale Hombre a Berny to dobře ví a dávají podle mého názoru zdejšímu dění maximum toho, čeho jsou schopni a co za léta zkušeností s rybolovem nejen v Norsku všechno ví. Samozřejmě musím  připomenout i všechny jejich známé, přátele a kamarády, které mimo Terky a Martina Kolesy (Indyho) sice neznám osobně, ale myslím si, že tvoří partu a tým pro dobrou organizaci dění v tomto místě a vytvoření pohodové atmosféry, tolik potřebné pro náš pobyt. S tímto zajisté úzce souvisí i jejich záměr se zachováním jakéhosi „klubového“ charakteru místa, tedy proto i „Fishing Club Veiholmen“. K tomu jim já, ale předpokládám, že se připojí i ostatní, musíme  popřát hodně úspěchů a minimum jakýchkoliv problémů.

 

Shrnutí

V této lokalitě, ještě víc než v lokalitách jiných, je rozhodující počasí, protože vítr zde má opravdu obrovskou sílu, což je samozřejmě dáno severním, severo a jihozápadním prouděním z otevřeného moře. Jinak je ale Veiholmen malebná vesnička jakoby na „konci světa“ a celkově překrásná lokalita. Je zde mnoho ostrovů, ostrůvků a mělčin s chaluhami, na kterých se neustále tvoří množství tříštících se vln. Tyto ostrůvky a mělčíny střídají podmořské hory s příkrými úbočími, úžinami a plotnami. Složení mořského dna je zde také velmi různorodé, což odpovídá výskytu různých druhů ryb, které zde lze očekávat a lovit.

 

Fotogalerie

 

Přejít na:

 

Autor: Rudolf Trávníček

Foto: Autor a Martin Kolesa

1 komentář

  1. Ahoj, hezký článek . Letos jsme byli podruhé v této lokalitě, krásná rybařina, ochotný, kamarádský Oťas☺️. Vše super, akorát se začínáme trochu obávat, zda kluci nechtějí z této krásné “rodinné” lokality udělat velkokemp (což už by nemělo to kouzlo).Norwey zdar a ať se Veihlu daří

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...