Nápověda Doporučujeme:

Letecky na Bakkan

Každý z Vás ví, že pokud chce letadlem do středního Norska, tak musí využít leteckého spojení do Trondheimu. Zde však nastane problém, jak se dostat k moři, protože Trondheim je asi 110km daleko od otevřeného moře, kde je většina dobrých míst jako je Hitra, Smola, Garten atd. Málo kdo ví, že existuje trajektové spojení Trondheim – Brekstad – Kristiansund. Takže po příletu letadla opustíte letiště a vyhledáte bus, který jede do přístavu v Trondheimu, zde se nalodíte na trajekt, který vás proveze trondheimským fjordem až do Brekstadu. Tady na Vás bude čekat transfer na Bakkan asi 35km, což představuje jen třicet minut jízdy. Adresa na všechny trajekty, po načtení stránky je třeba kliknout na “Bat” a vybrat Trondheim-Brekstad.

 

Vyzkoušejte Skyscanner.cz

Pokud jste si ještě nezarezervovali letenky na letiště Trondheim, Skyscanner.cz Vám vyhledá ty nejvýhodnější lety. S tímto vyhledávačem můžete rychle a jednoduše prohledávat nejvýhodnější nabídky nejenom na určitý termín, ale i libovolné datum příští měsíc nebo po celý rok. Skyscanner má ve své databázi stovky aerolinií včetně nízko-nákladových, které operují na 200 000 leteckých linkách, a proto je schopen vyhledat cenově a časově nejvýhodnější návrhy cest. S Skyscanner.cz můžete vyhledávat nejenom letenky, ale i hotely a půjčovny aut?

 

Dobře funguje i kiwi.com

“Pomáháme cestujícím s hledáním levných letů. Můžeme kombinovat libovolné letecké společnosti a spravujeme je jménem našich zákazníků.” Nejlepších, tzn. nejlevnějších letenek lze dosáhnout kombinací těchto dvou online vyhledávačů levných letenek.

 

Letiště Trondheim

Oficiálně se jmenuje Trondheim Airport, Værnes. Jde o mezinárodní letiště, jež má dnes využití civilní i vojenské. Slouží Trondheimu, což je správní město kraje Sør-Trøndelag v Norsku a centrum stejnojmenného regionu. Od něho se nachází asi devatenáct kilometrů východně, jinak leží ve Værnes, odtud i jeho název. S téměř čtyřmi a půl miliony cestujících, které za rok odbaví, se jedná o čtvrté nejvytíženější letiště v zemi. Důležitý bod představuje hlavně pro Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle a Wideroe. Má dva terminály, ten první z roku 1994 se využívá pro dopravu vnitrostátní, druhý pochází už z roku 1982, ale prošel rekonstrukcí a dnes tak slouží letům mezinárodním. Mimo osobní dopravy se používá i pro přepravu nákladní.

 

Autor: Sim

6 komentářů

 1. Díky Sime za osvětu i co se týče možností dopravy do středního Norska. My už to za ty roky máme vymakané tak, že od momentu odevzdání klíčů z apartmánu v Norsku do doby zaparkování auta doma v garáži při cestě zpět nám to netrvá déle jak cca 9-10 hodin. Pokud vše klapne, jak má, samozřejmě. A to se dá ještě podstatná doba prochrápat :-).

   1. Zdravím, máme to zorganizované následovně. Jezdíme/lítáme už skoro 10 let bývalý Korlin, dneska Kemp Ideal kousek pod Trondheimem (Valsoybotn). Část věcí si necháváme v předstihu do kempu odvézt autokarem (stejně tak odvoz části věcí zpět). Cesta z Havířova, kde bydlím, na letiště v Krakowě trvá cca 1:45. Parkujeme za cca 700Kč/10 dní cca 5 minut pěšky od letiště (na letiště nás ale stejně hodí autem obsluha parkoviště, je to v ceně). Pak 2-3 hoďky strávíme u pivka na letišti, dvě hodinky let do Trondheimu s Norwegian, tam nás vzorně čeká auto z kempu a cca 2 hodiny jízdy do kempu. Pokud se teda nestavíme v sámošce v Orkangeru si koupit vajíčka :-). Takže za 10 hodin v průměru jsme v kempu nebo naopak zpátky. V podstatě žádná únava z cestování, pořád se něco děje a než se člověk naděje, jde si přebrat loď :-).

    1. Dobrý den Franto! Mohl bych se s V8mi setkat pro bližší rady? Jsem z FM, do Ha bych přijel. Rádi bychom s tátou naplánovali samostatnou cestu.
     Předem děkuji za odpověď.
     Hubert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...