Nápověda Doporučujeme:

Rybolov v Hennes 2/2

Způsob lovu odkoukán a vyčten od norských sportovních rybářů, kteří halíky loví tak, že nástrahu spustí ke dnu jednou dvakrát podrndají dno a potom nástrahu pomalu vytáhnou asi tak 2m ode dna. Jak je známo halík to nedá vždy napoprvé jako Pája a tak když cítíš ťuknutí do prutu opět spustíš nástrahu na dno a opakuješ jako po prvním náhozu. Takhle jsem proškolil celou naší loď a záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Přišel halík 102cm. Lovec štastnej jako čerstvě nasátá blecha. A když osádka lodě spatřila halíka u hladiny a potom v lodi nastala halibutí horečna. Nikomu se nechtělo z vody domů, a každy trpělivě dodržoval doporučený styl lovu. Přišlo spousty záběrů dle mého názoru i vázek. ale ten den se už žádný halibut nedostal na světlo bóží.

 

Konečně pořádná ryba 152cm

Druhý den naše loď vyjela na další mělčinu, kterou jsme míjeli při vyjížďkách za přívlačí, Druhá loď plná adrenalinu se vydala na stejné místo jako den před tím naše osádka. Najeli na místo popsané dle instrukcí poskytnutých při konzumaci pivka a slivky 😀 a jeli jedno splavání za druhým až se asi po 12 splavání na jednoho z lovců usmálo štěstí v podobě halibuta 152 cm 45kg. Podotýkám, že lovec do té doby nevytáhl rybu nad metr. Takže si dokážeš představit,  jak řval radostí, že na okolních horách začali padat laviny :-D.

Kroužky nevydrželi tah ryby

Naše loď byla na druhé písčité mělčině a povedla se nám jedna velice dlouhá splavávačka, při které byly naše nástrahy atakovány opět obecňačkama a ve dvou případech dle mého názoru halibutem. ryba však vyhrála boj a to tak, že narovnala trojháčky na Jigheadu, jako by byly z průklepáku. Ryba to byla zcela určitě neb záběr přišel ve sloupci a to cca 9m ode dna. Následný záběr přišel opět ve sloupci 12m ode dna a zde ryba opět vyhrála neb ukroutila pevnostní nerezové kroužky určené pro mořský rybolov.  Po nás na mělčiny vyjeli ještě kolegové ze Slovenska, kteří vytáhli halibuta tuším 128cm a ještě jedni Češi, ti ulovili halibuta kolem 110cm.

 

Výsledný účet

Takže k našim úlovkům: jak již bylo psáno 90% obecná od 50 – 112cm ponechány jen ryby nad 70cm délky, dále jednoskvrnky, treska tmavá – k té bych uvedl, že pan domácí během hovoru říkal, že zde ještě tresky tmavé nejsou, že by měli do fjordu najet až za cca 14 dní takže dle našeho odhadu v druhé polovině měsíce června by zde měla být i hejna velkých kelerů, další ryby mník od 60-80cm, mníkovec 70cm 1 ks kočičky 3 ks polaků, ale malé cca 50cm vráceno vodě.

Neskutečné panorama

Místo na rybolov je to nádherné uprostřed vysokých hor doporučuji jeden den udělat krajinářský výlet fjordem, který je široký jak Labe v nejširším místě a zde teče voda takovou silou, že i naše loď měla s proudem co dělat aby to dala.

 

Kam dál

Na toto místo se rádi vrátíme stejně tak jako se rádi vrátíme třeba do Aldersundu, nebo Donnu Boteriet taky supr místa. Jenže chceme vidět další místa a postupně se dostat až na vysněnou SOROYA. Příští rok jsme chtěli jet do oblasti SENJA, ale není volný termín, ve kterém jsme chtěli jet a to druhá polovina měsíce června začátek července 2018. Tentokrát už jen 6 chlapů jedna loď. No nic snad něco seženeme, abych mohl podat zase nějaký krátký reportík. Cestou ve Švédsku nás 2x kontrolovali policajti a to jak na cestě do Norska tak i potom zpět. Pokaždé to byla jen dechová zkouška a jelo se dál. Cestou na místo ubytování to bylo v 02:30 hod a ve vzdálenosti 50 km od jednoho města a 47km do druhého, uprostřed lesů kde se vzal, tu se vzal policajt s přístrojem v ruce a dýchej. Přeji všem podobné zážitky jako máme My.

 

Přejít na:

 

Autor a foto: Martin Hofer

 

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...