Nápověda Doporučujeme:

Lokta 2016 2/2

Dále se chytilo dvakrát halibut cca 1m, polák 95cm, obecňačky do 1m, ale taky nádherné makrely, největší 43cm 730 gramů. Brosny do 1m a lengy největší 90 cm, nemohli chybět ani bojovníci našich moří, němci nazývanými mořskými lososy (neumělý překlad Seelachs) námi pojmenovanými kehlery od 70-95cm. Všude nám tito bojovníci berou na stříbrné pilkříky, ale tady jak na potvoru brali pouze na 40 gramů pilkry koupené v místním obchodě za 150NOK tři kusy. Ač jsme zkoušeli vše z našich nástrah, tak tyto fungovali bezpečně nejlépe a na všechny druhy ryb. Všechny tyto úlovky byli uloveny do 10 km od ubytování. Největší zklamání pro nás bylo, když jsme vyjeli na námi předem vytipované místa na výjezdu na moře cca 25 km od ubytování, a tam jsme nechytili skoro vůbec nic. Jeden den vyjeli kluci k majáku až k otevřenému moři, tam u pobřeží nachytali hromadu krásných poláků, a druhý den když tam dojeli, tak nechytili vůbec nic, to už je rybolov. Každopádně ryby tady jsou i v tomto termínu, myslím  kdybychom se věnovali i jiným druhům rybolovu , tak tady budou i kapitální mníci, ale na to vše nějak nezbýval čas.

lokta_2016_2_2

 

Noční rybolov

Jednou v noci jsme vyjeli na noční rybolov, což nám umožňovalo funkční poziční osvětlení na lodích a tato lokalita není nijak záludná co se týká mělčin. Pustili jsme tam maso a nechali se splavovat snad do 300m Daiwa tanacom Bull 750 to zvládla bravurně. Se svými 500 m návinu a silou je to optimální naviják na severní Norsko, na jihu zbytečný. Jako jediný úlovek byli 4 žraloci mačky cca 40 cm velcí pověšení na maso. Na přívlač jsem použil Michalem doporučovanou Daiwu Ninja 4000, je to úžasný naviják za bezkonkurenční cenu, bezpečně a precizně pracující brzda s robustním provedením, kdy nemusíte zas tak hledět, že Vám to slaná voda zničí. Zvládla bez problémů chytání na silon aniž bych ztratil jedinou rybu.

lokta_2016_2_3

 

Ostrov plný hřibů

Z prvního dne z naložených makrel, jsme celou dobu konzumovali kyselé ryby, saláty a jiné dobré pochutiny. Makrela v soli, pak octu a nakonec v deku s cibulí, mňam! Samostatná kapitola, jsou houby. Již cestou tam jsme se stavovali cestou a sbírali co jsme našli, jelikož jsme mysleli, že na ostrově nebude nic. Jaká byla naše mýlka, když jsme po přijezdu, cestou nasbírali hromadu hub k pozdnímu obědu a stačilo vyjít kteroukoli cestou a do maximálně 300 m jsme měli plné odpadkové pytle (jiné tašky jsme neměli) hub a museli se vrátit, abychom je zpracovali.

lokta_2016_2_5

 

Placená WiFi

Co se týká mražení a filetárny, absolutní spokojenost, na limit pro 16 osob stačí bohatě dva mražáky umístěné ve filetárně a ještě jsme tam nechali jeden náš menší. Na ubytování jsou další ledničky s mražáky. Majitel je trošku žid, za wifi chtěl 300NOK a benzín vycházel za 16NOK, ale jinak jsem od něho koupili mléko a musíme říci, že ač kupujeme u nás mléko z automatů, tak chuť tohoto mléka neměla obdoby, bez pachutí, absolutní špička.

lokta_2016_2_6

 

Cesta zpět

Zpět jsme se vydali opět jako vždy místo plánovaného odjezdu v pátek ráno již ve čtvrtek večer, a jeli jsme ne vnitřní cestou přes Švédsko, ale směrem na MoI Rana a dále na Umeu a po pobřeží přes Stockholm až do Gedseru na trajekt do Rostocku a pak přes Berlín a Wroclav až k nám do Píšťe. Cesta díky všem zúčastněným bez problémů, bez kontrol, ale díky trase po pobřeží o 200 km delší. Teď už nám nezbývá nic než čekat na další Norsko, tentokrát zase na Loppu.

lokta_2016_2_4

Přejít na:

 

Autor: David Klösel

Foto: David Klösel

6 komentářů

 1. Fajne, to musí byt ale borci . Nemáte na ně kontakt? Zajímalo by mě , na co chytali a jestli neměli velké vlny . Prý tam fouká . Ty hriby se mi ale nezdají , nejsou to nějaké prašivky? Lojza

 2. Milý Lojzo , máš pravdu, jsou to opravdoví borci . Osobně je znám , ale mají na navnady informační embargo. Navijáky mají z Japonska. Ráz jsem chtěl po jednom z nich pučit krygel a on mi ho fakt nepučil, bo by neměl pro sebe kde dát žížaly . Hřiby nejsou jedovaté , bo to přežili , viděl jsem je v hospodě . Jestli chceš , mužů Ti na ně zase něco napsat. Rajni.
  Jo a vlny prý tam měli .

 3. hej vy dva , s Vámi bych chtěl dvojdomek , ale oddělený elektrickým ohradníkem , bo bych to jinak nemusel ani přežít s tím náporem na játru a ledviny.
  D

 4. Lojza s Rainholdem musí být týpci jak hrom a myslím že elektrický ohradník by nestačil V

 5. Ahol, tady zase Rainhold,
  momentálně jsem se seznámil s vaším kamarádem Vladimírem, říkal, že vše se zakládá na pravdě. Už vim , že David si sehnal nějaký speciální ohradník , co ti uzdraví prochlastanou játru a ledviny , ale pry musíš mit dvojdomek. Venco , neco mi na tebe Vladimír rekl, pry mas rad Kozlik. Nebim zatím co to je , ale na to přijdu.
  Rainhold

 6. Zdraví Venca,
  musím pochválit Rainholda že se kontaktoval s kamarádem Vladimírem a tem mu vše potvrdil. Ledvinojatrový ohradník jsem měl možnost zkusit a to je ten Kozlik (Kozlíííýíček)
  zatím se loučím Hoj V

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...