Nápověda Doporučujeme:

Květnový report ze Soroya

Květnová Soroya

Výběr z Pafkových reportů ze Soroya. Je tam spousta cenných rad a postřehů, které by neměli hned zadnout ve fóru. Vše je dokumentováno pěknými obrázky, takže se bude na co dívat.Teď pěkně popořádku. Ráno bylo při pohledu z okna krásně, ale nějak haprovalo yr.no a podle jejich předpovědi by zase bylo vymalováno a seděli bychom zase na zadku na baráku. Zajímavé bylo, že na iPhonu byla ve stejný čas jiná předpověď než na iPadu ??? Tak jsem se podíval na WaetherPro a bylo rozhodnuto – jedeme.

kvetnovy_report_soroya7

Na šelfu

Ahmad se mě sice snažil přemluvit, ať na šelfy nejezdíme a ať jedeme do zátok, ale po včerejších zkušenostech s ním, jsme se rozhodli po svém. Velké překvapení nás čekalo v přístavu, kdy jsem ve své lodi objevil bednu navíc a v ní +100 tresku a mníka. Netušili jsme o co jde, a protože už byly pěkně oschlé, vyklopili jsme je spolu se zbytky ze včerejška do moře. Pak jsme vyrazili na první šelf a když jsme tam přijeli, zjistil jsem, proč asi byly v lodi uvedené ryby. Nějaká svi.ě mi z lodi ukradla originál švédský pilkr 600g a ryby asi měly být odpustek. To je poprvé, co vím o tom, že v Norsku někomu něco vzali z lodi. Naštěstí jsem měl jeden navíc a než jsem udělal nový návazec, kluci už měli v lodi 3 tresky a 1 kelera, všechny kolem metru. Následně jsem se do těžení zapojil i já a během chvilky jsme měli plné bedny obecňaček.

kvetnovy_report_soroya8

Kamarád z kutru

Bývali bychom tam asi zůstali, ale byla zde i loď norských rybářů se sítěmi a ta si nás skutečně užívala – každou chvíli na nás najížděla a míjela nás max. ve vzdálenosti 20–30 metrů, takže jsme to tady odhoukali a vyrazili na zadní šelf. Ten kapitán musel být skutečně příznivec sportovních rybářů, nebo dost velkej magor. No, co se dalo dělat. Po příjezdu na druhý šelf se situace opakovala, jen jsme nahodili, už byly záběry a tahali jsme do lodí jednu tresku za druhou. Když byly bedny plné, házeli jsme ryby do lodě, protože 4denní absence na moři nám nedala jinou šanci. Po 4 hodinách jsme už skutečně neměli kde stát a tak jsme to odhoukali.

kvetnovy_report_soroya5

Naše nástrahy

Nachytali jsme kolem 500–600 kg ryb (odhadem ve vztahu ke 120 kg hřbetních filet, které se právě mrazí. Všichni jsme chytali na pilkr + paprika, jen Juzek asi hodinu chytal na těžkou přívlač se 460g SAVAGE (letošní hnědo-bílá barva). Je to frajer – z 80–90ti metrové hloubky vytáhl 3 obecňačky nad metr. Byl to ale masakr, protože pokaždé už to vypadalo, že mu dojde šňůra – zvuk brzdy, to byl balzám . 90% ryb bylo vytaženo přesně z 90ti metrů, a metr méně nebo více prakticky bez záběru. Záběry následovaly během 5–10 vteřin po zastavení na hloubce 90m.

kvetnovy_report_soroya9

Přepálený návazec

Mě se dnes taky povedl majstrštych, kdy jsem po cca 20–30 minutách tahání vlaku zjistil, že mám jak na pilkru, tak i na paprice obecňačku 110–120 cm. Byla to rachota, ale stálo to za to, úspěšně vytaženy do lodě byly obě. Jedna 120 mi pak přepálila návazec při vytahování do člunu, teď chudák někde visí u dva se 600g pilkrem v hubě. Počasí bylo dnes skutečně excelentní, celý den (do našeho návratu) svítilo slunce a nebyly prakticky žádné vlny (jen mírné dlouhé oceánská, což zajistilo příznivý drift). Když jsme přijížděli k přístavu, začalo nám docházet, že zhruba stejnou dobu strávíme i ve filetárně, ale stálo to za to. Soroya nezklamala.

kvetnovy_report_soroya11

Kočky berou na Roybait i SG

Další den jsme vyrazili na moře, ale byl silný vítr, tak jsme se rozhodli pro lov na gumy před Hasvikem. Já jsem na roybaita vytáhl asi metr pod loď malého halibuta (do 50 cm) a pak se mi vyvlékl, kluci na druhé lodi chytli cca stejně velkého a pustili ho zpět. Pak jsem měl další pěkný záběr a když jsem dostal úlovek na hladinu zjistil jsem, že mám na roybaitu asi 50 cm kočku, která však nebyla na háku, ale jenom visela na ocase a nechtěla se mrcha pustit (trvalo to asi 7 minut, než si dala říci a přestala žužlal. Bohužel ocas (roybaita) utrpěl značnou újmu a je do poloviny nakousnutý.Za chvíli měl stejnou příhodu i JUZEK jen s tím rozdílem, že se mu kočka zahryzla do ocasu u Savage (pustila se o něco dříve). Pak už jsme to zabalili a v pořádku dojeli do přístavu, kde jsme rychle vyfiletovali a jeli trpět k televizi na hokej. Ještě, že to skončilo alespoň 1:0!

kvetnovy_report_soroya6

Autor: Pavel Němec Foto: Pavel Němec

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(48)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...