Nápověda Doporučujeme:

Pojďme z fjordu na moře 2/2

V průběhu dalších dnů jsme vyzkoušeli různé způsoby lovu, já s Martinem jsme hlavně chtěli vláčet, takže jsme zkoušeli různé gumy, kdy se osvědčili hlavně tmavé na polaky, které Martin chytal na 30g prut a tahal tyto nádherné bojovné ryby kolem metru. Já jsem si však tento den ani neškrt, Možná to bylo tím, že jsem měl na Slameru bílou šňůru, nebo jsem měl prostě pech. Jako jediný na lodi jsem neměl záběr, a tak jsem byl i nevrlý což mi bylo i naznačeno. Štěstí se mi však vrátilo později. Několik metrů od místa, kde jsem chytil halibuta, se mi totiž podařil můj další obrovský úspěch. Přijeli jsme na místo, kde jsme chytali malé kelery, s tím, že vyzkoušíme pilkrování na větší ryby. Já jsem tedy pustil pilkr 450 g s trojhákem a s ocáskem z malého kelera dolů na dno. Hloubka byla opět něco kolem 80 metrů jako u halibuta.

Na prutu je ďas

Po doteku dna jsem hned potáhl nahoru, abych neuvázl, ale ouha, hned jsem měl záběr, chtěl jsem povolit kvůli mníkovi, který si dobere někdy až na podruhé nebo na potřetí, ale toto bylo nekompromisní a už jsem věděl, že mám opět pěknou rybu na prutu. Vzhledem k dřívějším nezdarům, kdy nám ryby hodně padaly, pravděpodobně díky menším trojhákům, jsem se o to víc snažil si s rybou užít a nepustit jí. V průběhu zdolávání jsem si říkal, že by další halibut? To by bylo super. Po několika minutovému souboji to byl opět Franta, který mi oznámil „ Ďas“, je to ďas. V té chvíli jsem si ani neuvědomil, že by to mohla být pravda, a rychle jsem se snažil, aby tento úlovek byl v lodi. Ten okamžik byl jeden z mých nejhezčích v Norsku. Byl to krásný 84 cm dlouhý mořský ďas. Po zdolání této krásné ryby jsem asi hodinu nechytal, jen jsem si ten okamžik vychutnával.

Losos na vláčku

Mezi tím přijeli na místo další kolegové z Jihlavy do apartmánu hned vedle. Ti po příjezdu narazili na zajímavé místo, kde chytali ryby kolem 80–90 cm, převážně obecňačky. Měli však smůlu po 3 dnech odjížděli domů z rodinných důvodů, tímto je zdravím. Po jejich odjezdu jsme se vydali na jejich místo, kdy jsme narazili na hejno obecňaček a tahali jsme je kolem 90 cm, během hodiny jsme byli odchytaní. Brali klasiku pilkr, červený papriky, nebo chobotničky. Nechali jsme si i návazce, takže jsme několikrát táhli tři takové ryby najednou, prostě paráda. Největší rybu měli kluci na druhé lodi, kdy se Vojta mohl pochlubit obecňačkou 105 cm, ale byla to jediná přes metr. Ale i tak na střední Norsko pěkné úlovky. Jak jsem již řekl, chytali jsme mnoho druhů ryb, kdy štěstí stálo při mě i další den, při vláčení mezi ostrovy se mi podařil další krásný úlovek a to v podobě 50cm lososa, který se mi podařil ulovit na klasický makrelový návazec s vláčecím pilkrem vlastní výroby, tedy samozřejmě pomocí zakoupené formy. A aby toho nebylo málo, tak se podařil ještě jeden zajímavý úlovek. Zajímavý je především proto, jelikož se jednalo o rybu ulovenou do holých rukou, kdy u chaty plaval skoro leklý hranáč, tak si Martin pro něho do vody zaběhl a mohl se pyšnit další ulovenou rybou. Dále nám najeli makrely, ty byly pěkné přes 40 cm, a pak jsme chytali malé okouníky – klasika.

Na fjordy nezanevřeme

Závěrem tedy mohu říct, že se opět vrátíme na otevřené moře, i když na fjordy určitě nezanevřeme. Určitě se však nevrátíme do toho předraženého malého ubytování v Lysoysundu, to byl nejslabší článek zájezdu. Jsem rád, že se nám osvědčily pilkry, které jsme vyrobili sami, protože jsme snížili náklady a budeme tak moci příští rok zase vyrazit. Už aby to bylo.

Přejít na:

 

Autor: Vogon

Foto: Vogon

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...