Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4328
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Už jsme sem dali spoustu receptů a tak si myslím, že si tohle téma zaslouží samostatný chlívek. Pokud tady už je, tak se omlouvám a prosím DUKEho aby to scuknul do sebe.

    Proč mě to napadlo právě teď?

    Spoustu norků je ve SPÁLOVĚ u Šroubka na srazu. Ne každý tam mohl být a tak alespoň duchem jsem tam byl taky. A abych se alespoň trošičku přiblížil atmosféře, tak jsem si vzpoměl, že mám v mrazáku pár posledních balíčků filet z Norska a že bych si taky mohl udělat žranici. Moje rodina rybám moc nedá a protože tentokráte ” žrali ” jako vy ve Spálově, tak sem dávám onen recept, který vlastně vzniknul na počest Šroukova srazu.

    Tento recept věnuju Šroubkovi za přípravu srazu.

    Vyšroubovaná treska:

    Pár filátek tresky obecné a kdo dá jinou treskovitou rybu ulovenou v Norsku, svojim vlastním prutem, tak neprohloupí. Pár znamená podle počtu strávníků. Já dal tolik, že se mi to tak akorát vešlo na velkou pánev.

    Pak jsem doma vyštrachal 3 velké mrkve, celer jako pěst, 2 cibule, 12 větších bramborů, 4 račata, hovězí bujón,citron, hladkou mouku, sůl, pepř a olej.

    Tresky jsem rozmrazil, opláchnul, osušil, zakápnul citronem osolil, opepřil a nechal odležet. Pak jsem si nakrájel cibuli na čtvrtkolečka, sloupnul rajčata (asi by šel použít i rajský protlak )nakrájel jsem je na plátky. Brambory jsem nakrájel na kolečka a zeleninu nahrubo nastrouhal. Uvařil vodu a dal rozpustit bujón.

    Pak jsem tresku oblail v mouce a zprudka opekl. Jo, jo už teď je dobrá, ale neujídat bude to ještě chutnější. Na dno velkeho pekáče jsem nalil trošku olivového oleje ( použil bych sádlo, ale to jsem doma právě neměl ) a celé dno jsem pokryl bramborama. Na ně jsem dal polovinu připravené cibule, zeleniny a navrch jsem dal rajčata. Na ně vrstvu opečených ryb. Na ryby druhou polovinu rajčat, pak zeleninu, cibuli a celé zakryl bramborama. Každou vrstvu jsem osolil a opepřil. Solte přiměřeně – já přesolil, protože jsem to všechno přelil ještě 0,5L bujónem. Navrch jsem nalil výpek z pánve na které jsem opékal tresky.

    Vše jsem dal do trouby na 180°C zhruba na 1 hodinu a pak ještě na 30 minut 200°C. Pro zjemění se může použít šlehačka V tom případě nalejt tak aby se ještě zapekla.

    Ani jsem nedoufal, že to bude tak dobré.Věřte mi, bylo!

    Byla toho halda. Už neni a protože stále na vás ve Spálově myslím, tak dneska u nás bude Moravský brabec

    :-D:-D:-D

    Doufám, že příště nezapomenu fotit.

    #33810
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    To zní zajímavě a velice lákavě.Bohužel si musím počkat na Červen jelikož treskovité ryby došly.

    #33867
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    No už jsem to tu jednou dával před nějakým časem, ale dám to tu ještě jednou. Stojí to za to.

    Rybí salát:

    Rybu zbavime hrudních kostí, páteře a kůže. Nakrájíme z filet na cca.6cm široké pásky. Rybu opláchneme a osušíme utěrkou. Kousky nasolíme a uložíme do plastové dózy, kterou lze víkem uzavřít, a necháme odležet vlednici dvě hodiny. Následně rybí kousky zalijeme octem na 24hodin. Ocet nám odvápní drobné kůstky. Uvaříme si jedno Deko, jako na okurky, a necháme vychladnout. Po 24hodinách ocet vylejeme a nakrájenou filetu opláchneme vodou. Osušenou rybu zalejeme studeným Dekem tak, aby bylo rybí maso úplně zalito. V lednici necháme minimálně 6 dní rybí maso uležet.

    Po šesti dnech naložené maso umyjeme vodou. osušíme a nakrájíme na kostičky. Do mísy vložíme nakrájené rybí maso na kostičky, přdáme sterilovaný hrášek, a na kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu dle libosti a spojíme majonézou. Dochutíme solí, pepřem.

    #33886
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    monty1 napsal: No už jsem to tu jednou dával před nějakým časem, ale dám to tu ještě jednou. Stojí to za to.

    Rybí salát:

    Rybu zbavime hrudních kostí, páteře a kůže. Nakrájíme z filet na cca.6cm široké pásky. Rybu opláchneme a osušíme utěrkou. Kousky nasolíme a uložíme do plastové dózy, kterou lze víkem uzavřít, a necháme odležet vlednici dvě hodiny. Následně rybí kousky zalijeme octem na 24hodin. Ocet nám odvápní drobné kůstky. Uvaříme si jedno Deko, jako na okurky, a necháme vychladnout. Po 24hodinách ocet vylejeme a nakrájenou filetu opláchneme vodou. Osušenou rybu zalejeme studeným Dekem tak, aby bylo rybí maso úplně zalito. V lednici necháme minimálně 6 dní rybí maso uležet.

    Po šesti dnech naložené maso umyjeme vodou. osušíme a nakrájíme na kostičky. Do mísy vložíme nakrájené rybí maso na kostičky, přdáme sterilovaný hrášek, a na kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu dle libosti a spojíme majonézou. Dochutíme solí, pepřem.

    To deko už bez octa,doufám:-(

    #33889
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    cca 1 kg feliet z tresky uvarím v slanej vode, nechám vychladnúť a skontrolujem, či tam nezostali kosti, nakrájam nadrobno cibuľu, kyslé uhorky, kúsok mrkvy, pridám hrášok, 1-2 lyžice plnotučnej horčice, trochu mletého korenia, 1 prípadne 2 majolky + 1 tatarskú omáčku a po vymiešaní dochutím podľa chuti octom a niekedy pridám na zriedenie i trochu vody z uhorkov.

    Na tanieriku pokvapkám kečupom a s rohlíkom chutná domáca treska v majopnéze.

    Dá sa použiť i sladkovodná ryba napr. pleskáč, len je viac práce s vyberaním kosťí.

    #33913
    casperko1
    Člen
    (47 odpovědí)

    to vd

    skusil som je to dobry recept mnam 🙂

    #33928
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Přidávám super recept na těstíčko,který mám přímo od anglického šéfkuchaře které se používá při anglickém národním jídle Fish and chips:

    Vykostěné a stáhnuté filety se nařežou na řízky přiměřené velikosti pánvice nebo friťáku,který budete používat.

    Vymícháte hladkou mouku cca 75dkg. s vodou tak aby těsto bylo jako hustá kaše bez žmolkú.Do vzniknuté kaše vmícháte cca 2 polévkové lžíce octa,prášek do pečiva,přiměřené množství soli,pepře a trochu postrouhané kůry z citronu.Když těsto začne bublinkovat je připraveno k použití.

    Pořádně namočíte připravený filet do těstíčka a prudce osmažíte na rozpáleném oleji/Ryba v oleji musí plavat a teplota oleje musí být okolo 200°C/Smažíte do té doby než těsto začne červenat.Pokud vám zůstane trochu těsta tak do něj namočte cibulové kroužky a osmažte je.

    Osmažené ryby nechejte okapat na sítku a konzumujte s hranolky anebo chipsy.Jakákoliv omáčka,salát apod . podle vlastní chuti.

    Je to nezdravé ale máš nebíčko v papuli

    #33938
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Treska smažená ve vinném těstíčku

    O,5dl bílého vína,2 vejce,hladká mouka,1 lžíce oleje do těstíčka 2dl na smažení

    Očištěné a opláchnuté porce osolíme.Rozšleháním bíleho vína,vajec,mouky,oleje a soli připrávíme těstíčko,které musí být přiměřeně husté-aby se pěkně táhlo a nebylo řidké.Tresky v těstíčku obalíme,opatrně avšak rychle vložíme na olej a po obou stranách osmažíme dozlatova.Vhodná příloha jsou brambory nebo hranolky a tatarská omáčka.

    Je to fakt dobré u nás se to dělá dost často,dobrou chut:-D:-D:-D:-D

    #33941
    Luboš
    Člen
    (45 odpovědí)

    Treska po Švédsku

    Nakrájíme kořenovou zeleninu (mrkev, petržel) na kolečka a na osmahnuté cibulce opečeme. Takto upravenou zeleninu dáme do menšího plechu, který potřete máslem (ne rama….). Filety posypeme kořením na ryby od Avokáda, položíme na zeleninu (čím víc zeleniny, tím lépe)a při teplotě 180 C. pečeme asi 10 min. V mezičase si připravíme jednu smetanu ke šlehání, jeden bílý jogurt, tavený sýr, kopr a podravku. Do menšího kastrůlku nalejeme smetanu, bílý jogurt a rozehřejeme v tom tavený sýr. Jakmile se sýr rozpustí, přidáme kopr, podravku a sůl(dle chuti). Treska se mám pekla 10 min…. vyndáme ji a nalejeme připravenou směs na tresku …. na 190C pečeme asi 30 min. Na povrchu je to trošku opečené a smetana je zredukovaná na hustější konzistenci.

    Jako příloha je super bramborová kaše, nebo opečené brambory.

    Přeji všem dobrou chuť ;-);-)8-)8-)8-O

    #33943
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To Yetti: Ještě že jsem po obědě, jinak bych šel do mražáku a pár tresek si takhle udělal:-D.

    #33952
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Můj oblíbený recept co děláme s kamarádem

    Halibutí tatarák ala Kikibut a Kubík Musil

    ingredience:

    podle počtu osob pro dvě stačí 500-700g halibuta.

    sojovou omáčku

    cibuli

    okurky (kyselé)

    rozdrcená rajčata

    citron

    mletou papriku

    kmín drcený

    čerstvý nadrcený pepř

    sůl

    Postup: Halibuta zbavíme kůže a nařežeme na tenké nudličky. Ty za pomocí ostrého nože nasekáme na jemnou kašovitou hmotu. Rozdrtíme rajčata nebo namixujem a přidáme k halubutovi. Zakapeme sojovou omáčkou a promícháme. Cibuli a okurky nakrájíme na malé kostičky a přidáme je k halibutovi. nadrtit pepř a přidat kmín a papriku.Zakapat citronem a nechat tak 2-3h v chladu a až potom dosolit ! Ryba by ji totiž vstřebala a byla by pak i možná přesolená ,když ji po vytažení ještě posolíte. Podávat na topinkách potřené česnekem !

    Stejný postup děláme i s lososem a treskou 😀

    #33954
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    To kikibut: Tak na toto se určitě dám,vypadá to super

    #33956
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Jsou tu samé dobroty.

    #33958
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    dedo145 napsal:

    To kikibut: Tak na toto se určitě dám,vypadá to super

    Je to výborné !

    #33963
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    petras napsal:

    monty1 napsal: No už jsem to tu jednou dával před nějakým časem, ale dám to tu ještě jednou. Stojí to za to.

    Rybí salát:

    Rybu zbavime hrudních kostí, páteře a kůže. Nakrájíme z filet na cca.6cm široké pásky. Rybu opláchneme a osušíme utěrkou. Kousky nasolíme a uložíme do plastové dózy, kterou lze víkem uzavřít, a necháme odležet vlednici dvě hodiny. Následně rybí kousky zalijeme octem na 24hodin. Ocet nám odvápní drobné kůstky. Uvaříme si jedno Deko, jako na okurky, a necháme vychladnout. Po 24hodinách ocet vylejeme a nakrájenou filetu opláchneme vodou. Osušenou rybu zalejeme studeným Dekem tak, aby bylo rybí maso úplně zalito. V lednici necháme minimálně 6 dní rybí maso uležet.

    Po šesti dnech naložené maso umyjeme vodou. osušíme a nakrájíme na kostičky. Do mísy vložíme nakrájené rybí maso na kostičky, přdáme sterilovaný hrášek, a na kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu dle libosti a spojíme majonézou. Dochutíme solí, pepřem.

    To deko už bez octa,doufám

    jo, jo……………………….

    😎

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...