Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #35110
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Minulý rok jsme začali dělat tzv. rybí škvarky. Nakrájíme tresku na malé kostičky, rozehřejeme olej na pánvi, hodíme kostičky a za stálého míchání škvaříme. Jakmile začnou zlátnout, přidáme sůl a drcený kmín a doděláme.

    Stalo se to naší největší pochoutkou.

    Možná se tomu u Vás říká rybí hranolky.

    Každopádně je to mňamka.

    #35117
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to:leiter. škvarky, hranolky, asi stejné bude, dělám větší kousky 5×5 a používám friťák, ten drcený kmín, sušený drcený česnek, nebo rybí koření….

    #35144
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    a my maso nasolíme, posypeme citronovým pepřem, zaprášíme hladkou moukou , promícháme a smažíme na oleji, připravujeme to z menších kelerů

    #35150
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Chlapi nechte toho, dnes jsem si koupil uzený žebra z vepřový ryby. Jak slyším posypeme, zaprášíme nebo osmažíme, začínaj se mi zbíhat sliny.:-P

    #35168
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Ryba na bylinkovém másle.

    Očištěnou, kůže a páteřních kostí zbavenou rybu, tedy filetu naporcujeme na proužky široké maximálně 10cm široké. Naporcujeme filetu z důvodu snadného obracení a manipulace na pánvi. Lehce osolíme pokapeme citrónovou šťávou a necháme v lednici cca.2 hodiny odležet. Následně naporcovanou filetu obalíme ve směsi hladké mouky a Knorr aroma mix -“Bylinky a máslo” v poměru 3:1(hladká mouka : koření). Na rozpáleném oleji, nejlépe slunečnicovém, obalené porce pomalu propečeme. Přebytečný tuk slijeme z pánve a přidáme čerstvé máslo, které necháme lehce zpěnit. Vhodná příloha – petrželové brambory, chléb, pečivo.

    #35180
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    leiter napsal:

    Minulý rok jsme začali dělat tzv. rybí škvarky. Nakrájíme tresku na malé kostičky, rozehřejeme olej na pánvi, hodíme kostičky a za stálého míchání škvaříme. Jakmile začnou zlátnout, přidáme sůl a drcený kmín a doděláme.

    Stalo se to naší největší pochoutkou.

    Možná se tomu u Vás říká rybí hranolky.

    Každopádně je to mňamka.

    Ještě je obaluji v hladké mouce s mletou paprikou a až potom do oleje :-P:-P:-P

    #35231
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Zapoměl jsem kde se koření dostane sehnat.

    http://www.unileverfoodsolutions.cz

    😎

    #35302
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Přidám další můj oblíbený recept.

    Při každé výpravě si děláme rybí tatarák.

    Tatarák se dá připravit s mnoha přísadami. Ale doporučuju udělat si alespoň jednou klasický tatarák, se základními přísadami.

    Po vzkoušení většiny běžne lovených ryb v Norsku se nám zdá být nejvhodnější a nejchutnější Polak.

    Takže zfiletuju čerstvého Polaka. Maso naškrabu. Přidám sůl, pepř, najemno nakrájenou cibuli, žloutek a plnotučnou hořčici. Množství přísad podle množství masa a chuti. Vše zamícham a dám uležet do lednice. Topínky si uděláme z našeho chleba. Nejraději máme topínky na sucho – jsou lehčí do žaludku jak ty na oleji a sní se jich mnohem víc:-) Uvaříme si hrnec černého čaje. Když už máme dostatečný počet topínek, vyndáme tatarák z lednice. Topínky pomázneme česnekem, bohatou vrstvou tataráku a pak už jen baštíme.

    #35306
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #35307
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #35308
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #35309
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #35315
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Nechci ti to kazit,ale co cizopasníci ? Všude,kde se dělá např. sushi ,už musí maso tepelně zpracovat – hluboké zmrazení.

    #35365
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    To je v pohodě vyberu si rybku bez zápasníků i těch cizo:-)

    Filet si pořádně prohlédnu a pokud by bylo napadené, tak si tatarák udělám jindy a maso škrabu tak bych případné háďátko uviděl.

    #35399
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Už jsme sem dali spoustu receptů a tak si myslím, že si tohle téma zaslouží samostatný chlívek. Pokud tady už je, tak se omlouvám a prosím DUKEho aby to scuknul do sebe.

    Proč mě to napadlo právě teď?

    Spoustu norků je ve SPÁLOVĚ u Šroubka na srazu. Ne každý tam mohl být a tak alespoň duchem jsem tam byl taky. A abych se alespoň trošičku přiblížil atmosféře, tak jsem si vzpoměl, že mám v mrazáku pár posledních balíčků filet z Norska a že bych si taky mohl udělat žranici. Moje rodina rybám moc nedá a protože tentokráte ” žrali ” jako vy ve Spálově, tak sem dávám onen recept, který vlastně vzniknul na počest Šroukova srazu.

    Tento recept věnuju Šroubkovi za přípravu srazu.

    Vyšroubovaná treska:

    Pár filátek tresky obecné a kdo dá jinou treskovitou rybu ulovenou v Norsku, svojim vlastním prutem, tak neprohloupí. Pár znamená podle počtu strávníků. Já dal tolik, že se mi to tak akorát vešlo na velkou pánev.

    Pak jsem doma vyštrachal 3 velké mrkve, celer jako pěst, 2 cibule, 12 větších bramborů, 4 račata, hovězí bujón,citron, hladkou mouku, sůl, pepř a olej.

    Tresky jsem rozmrazil, opláchnul, osušil, zakápnul citronem osolil, opepřil a nechal odležet. Pak jsem si nakrájel cibuli na čtvrtkolečka, sloupnul rajčata (asi by šel použít i rajský protlak )nakrájel jsem je na plátky. Brambory jsem nakrájel na kolečka a zeleninu nahrubo nastrouhal. Uvařil vodu a dal rozpustit bujón.

    Pak jsem tresku oblail v mouce a zprudka opekl. Jo, jo už teď je dobrá, ale neujídat bude to ještě chutnější. Na dno velkeho pekáče jsem nalil trošku olivového oleje ( použil bych sádlo, ale to jsem doma právě neměl ) a celé dno jsem pokryl bramborama. Na ně jsem dal polovinu připravené cibule, zeleniny a navrch jsem dal rajčata. Na ně vrstvu opečených ryb. Na ryby druhou polovinu rajčat, pak zeleninu, cibuli a celé zakryl bramborama. Každou vrstvu jsem osolil a opepřil. Solte přiměřeně – já přesolil, protože jsem to všechno přelil ještě 0,5L bujónem. Navrch jsem nalil výpek z pánve na které jsem opékal tresky.

    Vše jsem dal do trouby na 180°C zhruba na 1 hodinu a pak ještě na 30 minut 200°C. Pro zjemění se může použít šlehačka V tom případě nalejt tak aby se ještě zapekla.

    Ani jsem nedoufal, že to bude tak dobré.Věřte mi, bylo!

    Byla toho halda. Už neni a protože stále na vás ve Spálově myslím, tak dneska u nás bude Moravský brabec

    Doufám, že příště nezapomenu fotit.

    Dííky,já si toho všiml až dneska…. 8-O8-O8-O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...