Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 43 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 44)
  • Autor
    Příspěvky
  • #251611
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Jsme 3 týdny doma a nemohu to rozchodit. Toto byl pobyt hrůzy a boje o život! Byli jsme v Dyrsfjodu po třetí a na posledy. Cena lákavá, nikdo takovou v okolí Tromso nenabízí. Vše má svoje “ale” toto už nemohu spolknout.  Lokalita na ryby jedna z nejlepších. Velké tresky a halibuti to nemá chybu. Přístup majitele katastrofa! Když mu zavoláte, tak se klidně ozve až druhý den, takže, kdyby jste se topili, tak vás nechá klesnout až  ke dnu! Lodě šíleně pomalé a nespolehlivé. Rychlost lodí cca 11-12km/h. Na otevřené moře je to asi 3h cesty na top fleky k piramidě. Denně procestujete asi 5h semo tamo, aby jste se dostali na top místa. Majitel není v kempu přítomen, když mu zavoláte ozve se klidně až za dvy dny. 2x jsme zachraňovali jiné klienty na ostatních lodích, které měli poruchu a táhli jsme je do přístavu zase 2-3h v prdeli. Nikdo to s námi nevyrovnal. Byl jsem svědkem, kdy měla loď poruchu a zasahoval zde vrtulník norských záchranných složek. Jestli si jezdíte do Norska vyčistit hlavu a odpočnout si, tak do Dyrsfjordu nejezděte. Díky psychiscké újmě požadujeme po majiteli část peněz zpět a doufáme, že to s námi vyrovná.

    #251988
    sandokan
    Účastník
    (170 odpovědí)

    Plánovali jsme tam výpravu na příští rok. Cena dobrá, nejnižší v celém okolí. Může se někdo vyjářit, jestli je to fakt taková hrůza?

    #252050
    raduz
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Souhlasím , už jsem se k tomuto tématu dosti přesně vyjádřil na minulém vláknu.

    #252055
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Súhlasím s názorom,že lokalita je výborná,konečne je aj ubytovanie v poriadku.Čo je katastrofa sú člny, pomalé ,poruchové a žiadný bezpečnostný a záchranný prístup.V kempe nie je ani rýchlý záchranný čln a žiadná komunikácia z mora .Chýbajú aspoň vysielačky.Komunikácia s majitelom katastrofálná a dostať naspäť peniaze nemožné.Napriek tomu verím ,že pán Štibráni konečne odstráni uvedené nedostatky v čo najkratšom období.Skúste to porovnať s konkurenciou ,cez Din Tur lokalita Darsfjord  iba 10 km vpravo.Vážiť si život to nie je iba o peniazoch,treba mať pohodu a istotu.

    Peter

    #252120
    ldave
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Vy my dávate. Do Dyrsfjordu se chystáme na začátku června.. Jsou opravdu ty lodě tak špatné? My bychom měli mít tu větší loď Někde jsem si tu  na fóru přečetl, že jsou pomalé, ale jinak snad neporuchové (tyto větší lodě). Nerad bych zažil poruchu na volném moři. A na místě by měl být dle majitele správce s manželkou. Doufám tedy, že vše proběhne v rámci možností a že se povede i nějaký halibut.

    #252144
    Swobi
    Účastník
    (4 odpovědí)

    My tam letíme v pondělí, měli jsme původně info, že vše je tam už OK včetně lodí. Ale už jsem taky od známého slyšel, že lodě jsou každou chvíli v háji (byl tam v někdy v dubnu).

    Tak mě napadá dotaz – jak se vůbec volá vrtulník, 120 ???

    Dám po návratu info…

    #252619
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Ano, záchranné složky mají číslo 120. Na tomto místě máte velkou šanci, že je budete potřebovat. Na tvoje info se moc těším, přeju ti, ať si dobře zachytáte a aby vás ani jednou nemuseli táhnout na laně do přístavu.

    #252657
    Ondřej Nadymáček
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Vrátili jsme se z Dyrsfjordu před dvěma týdny a bohužel právě naše parta měla tu čest se osobně seznámit s norským záchranným systémem. Ale zkusím to vzít tak nějak popořadě: V Dyrsfjordu jsme byli letos podruhé a naposledy. Určitě souhlasím s tím, že lokalita je fantastická na úlovky. Velké tresky, halibuti, možnost chytat ve fjordu když je špatné počasí… Nevýhoda je velká vzdálenost šelfu, cca 3 hodiny cesty lodí tam a 3 zpět. Rybář tak ztratí čtvrtinu dne jen snahou dostat se do míst, kde si pak zaručeně zachytá velké ryby. Ubytování je taky super, cena asi na sever bezkonkurenční. Filetárna velká, vše ok. wifi většinou funguje. Velké mrazáky by mohly být mimo apartmán, kde jednak zabírají místo, ale hlavně nestíhají mrazit ryby, takže člověk pak odjíždí spíš s bednou chlazených než mražených filet :-). Nicméně alfou a omegou rybářské dovolené je možnost jet každý den na ryby, a když opomenu počasí, tak k tomu je zapotřebí kvalitní loď. A ta v Dyrsfjordu v tuto chvíli není ani jedna!!!! Samostatnou kapitolou je rychlost lodí. je sice hezké, že jsou lodě velké a mají kabinu, ale jsou neskutečně pomalé a jak už jsem psal, člověk stráví min 6 hodin jen dopravou za rybami. No a spolehlivost lodí je opravdu katastrofální. Navíc není k dispozici žádná náhradní loď, natož nějaká záchranná, připravená pomoct. Nám hned první den na vodě vypověděl službu motor. Po asi pěti hodinách telefonování se základnou, kdy jsme pochopili že pro nás nikdo nepřijede, jsme raději sami zavolali na 112. S průměrnou angličtinou jsme byli schopní si domluvit pomoc. Nicméně záchranná loď jela s Tromso, takže trvalo dalších několik hodin, než nás našli, už 25 km daleko od pevniny na volném moři. Pak už to bylo ok, dotáhli nás do přístavu. Vřele doporučuji jezdit minimálně ve dvou lodích a na další lodě mít telefon, protože z Dyrsfjordu pro vás nikdo nepřijede. Nakonec se nám během pobytu loď pokazila ještě dvakrát, z toho jednou nás dotáhli kolegové rybáři a jednou se nám podařila oprava na moři. Slabou záplatou bylo, že jsme měli naftu do lodě zdarma. Musím říct, že podobné problémy jsem nikde v Norsku nezažil a už zažít ani nechci. Raději si připlatíme za vlastní bezpečí a navštívíme jinou lokalitu s pořádnými loděmi

    #252761
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    My tam letíme v pondělí, měli jsme původně info, že vše je tam už OK včetně lodí. Ale už jsem taky od známého slyšel, že lodě jsou každou chvíli v háji (byl tam v někdy v dubnu). Tak mě napadá dotaz – jak se vůbec volá vrtulník, 120 ??? Dám po návratu info…

    Ahoj, norské tísňové volání z moře je: +4767577777 hovor by se měl automaticky lokalizovat, takže vidí kde se nacházíte a mohou vám podle toho nabídnout adekvátní pomoc. V každém případě přeji, aby jste to číslo volat nemuseli. Na Dyrsfjord jsme kdysi také chtěli jet, ale kvůli negativním ohlasům jsme raději zvolili jiné místo. Sice ne tak na severu, ale s perfektním servisem v kempu a luxusní lodí.

    #252982
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Tři roky majitel slibuje, že to další rok bude lepší. Dokud tam budou takové lodě a přístup k zákazníkovi, tak mě už tam nikdy neuvidí.

    #254166
    sandokan
    Účastník
    (170 odpovědí)

    Rozhodnuto, do Dyrsfjordu nepojedeme. To, co jsem si přečet mi úplně stačí. Chceme se třech letech vrátit do středního Norska. Nemáte nějaký tip, kde to dobře funguje? Rádi bysme otevřené moře a lodě minimálně 50 koní. Díky za vaše náměty.

    #254648
    Stanislav
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Zdravím všechny, letíme do Dyrsfjordu za týden. V současnosti jsou na severu naši známí, zatím tam byl problém pouze s počasím jinak si na nic nestěžovali. Jsme natěšeni na novou lokalitu na kterou máme reference které nás nijak neodrazují. Počítáme s tím že jsme prakticky na konci světa a musíme se spoléhat především na sebe a zbytečně neriskovat. Jinak pokud mohu doporučit lokalitu ve středním Norsku tak je to určitě Bessaker.

    #254858
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    To máš pravdu, že se musíš spoléhat sám na sebe, ale také bohužel na lodě, které spolehlivé moc nejsou. Přeji ti krásnou dovču a aby jsi nikdy nemusel 3h čekat na odtah.

    #254983
    Stanislav
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Tak uvidíme určitě budu psát denní reporty pokud bude funkční připojení k WIFI.

    #255342
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Když se dostanete k piramidě, tak budou krásné úlovky. Těším se na tvoje repory. Ryby tam jsou parádní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 44)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...