Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 43 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 44)
  • Autor
    Příspěvky
  • #255842
    Stanislav
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Mohl by jsi dát souřadnice nebo nějaký bod kterého by de dalo chytit.

    #257040
    Swobi
    Účastník
    (4 odpovědí)

    Ahoj,

    Tak hlásím návrat z Dyrsfjordu…

    Vše proběhlo relativně v pohodě (i když také díky schopnostem některých členů naší 10 člené party…). Bohužel nám silně nepřálo počasí, takže se často nedalo vyjet vůbec, nebo se nedalo dost dobře chytat – nicméně jsme se na volné moře dostali 2x a to bohatě stačilo na naplnění limitů masa – převážně tresky mezi 80 až 110 cm. Halibuti se povedli kolegům dva (130 a jeden menší), sousední parta měla jednoho cca 160 cm a 63 kg, naší lodi se v tomhle směru nezadařilo (jeden nezdolán). Tresky jsou tam faktpěkný, ale pouze na šelfu(cca 20-25 km plavby – 2-2,5 hod), na halibuta je potřeba trochu štěstí, ale chytají se i velice blízko základny.

    A teď co se týká lodí: Jezdili jsme vždy ve dvou lodích společně – měli jsme ty polské. Naše loď fungovala OK, i když určitě ne tak dobře, jako před dvěma lety (zavzdušněné ovládání kormidla a ztuha jdoucí páka plynu – občas tam nechtěla skočit rychlost). Loď druhé poloviny naší party ovšem asi třetí den bez varování zkolabovala – a to tak, že totálně odešel motor (v motorech se nevyznám, ale něco velmi zásadního tam prý prasklo). Naštěstí byl v dílně k dispozici ještě jeden porouchaný motor a dva členové dotčené posádky se v motorech, na rozdíl ode mě, vyznají velmi dobře. Po dohodě se správcem si tento motor kompletně rozebrali, vyměnili co se dalo (a co bylo k dispozici) a motor asi po 10 hodinách práce dali sami kompletně dohromady. Po té následovala ještě několikahodinová výměna starého motoru za ten opravený a jelo se dál… (na našich lodích již bez poruch).

    Pokud vím, tak jedna parta s tou menší lodí čekala na opravu motoru asi 3 dny, než mohli zas na vodu (vím jen z doslechu, informaci negarantuju).

    Jinak správce se asi celkem snaží lodě udržovat a opravovat, ale s tím co má k dispozici to lze jen omezeně – samostatně bez druhé lodi bych se na moře rozhodně nevydával!!! Stále platí, že lodě jsou pomalé a v případě poruchy pro vás správce nemá jak přijet (respektive si musí vzít loď od některé jiné posádky, pokud je zrovna v přístavu, protože jinou prostě nemá). Navíc správce jezdí zároveň jako transfer na letiště do Tromso, takže občas ani na základně není.

    My to přežili v pohodě, škoda jen toho počasí – pokud by si kluci nedokázali opravit celý motor (což asi nedovede každý), bylo by to asi pěkně v řiti… Držím všem následujícím návštěvníkům palce, ať vám to klape…

     

     

     

    #258985
    Stanislav
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Ahoj všichni kdo by jste měli v úmyslu navštívit Dyrsfjord.

    Takže zde naše zkušenost.

    První problém nastal při příletu do Tromso, když jsme nemohli nikde u letiště najít delegáta a tak mu voláme kde je náš odvoz, bylo nám řečeno že je zajištěn náhradní na kterého nám bohužel asi někdo zapomněl dát kontakt. Dále nám bylo sděleno že pro nás čtyři lidi s kompletním vybavením na moře přijede člověk s osobním autem peugeot 308, na mou námitku že nás ani náhodou nemůže pobrat mi bylo opáčeno delegátem že nečekal čtyři osoby ale jen tři. Dále že on je na cestě na letiště ale žádného dalšího pasažéra již nenabere protože bude mít plné auto lidí kteří přiletí dalším letadlem. S řidičem peugeotu nebyla vůbec žádná domluva dokonce nám několikrát vyhrožoval že nás vysadí ať si vezmeme taxi a že on panu Štibránymu pouze vypomáhá v nouzi a nehodlá naše keci dále poslouchat. No potěž za takovouto pomoc. Po vyčkání na auto delegáta jsme naložili do dodávky část bagáže, ve čtyřech jsme nastoupili do osobáku a ten nás konečně odvezl do kempu. S ubytováním žádný problém není vše fungovalo pouze nám chyběla možnost uzamčení apartmánu. Horší situace je bohužel s loděmi. Jak zde již bylo psáno jsou zoufale pomalé a v žalostném stavu. Úniky oleje, zavzdušňování řízení absence možnosti delegáta vám poskytnout jakoukoli pomoc když v kempu nezůstane žádná loď. Při jízdě na plný plyn spotřeba nafty taková že vás to samo donutí jezdit na 80% plynu cca 12km/hod.  Pokud by jste si rádi zachytali větší ryby tak musíte počítat s cestu dlouhou 2,5-3hod na otevřené moře tam a to samé zpátky. Všude ve  fjordu a u pobřeží je ryb spousta naskakují i 2-3 najednou ale bohužel míra nezi 30-60cm asi nikoho neuspokojí. Větší tresky a halíci se zdržují ještě několik kilometrů za pyramidou a spíše na sever, za posledním majákem vpravo. Bohužel se nám ke konci pokazilo počasí takže jsme poprvé za 8 let co jezdíme do Norska nenachytali ani limit. Celý pobyt jsme si vůbec nebyli jisti jak dopadne náš odvoz když příjezd byl tak mizerný. Kupodivu vše proběhlo nadmíru hladce a s delegátem Vláďou jsme se na letišti rozloučili podáním ruky. Vzhledem ke skutečnosti že mé pracovní vytížení mi dovolí dostat se do Norska na ryby pouze jedenkrát do roka, tak celkový dojem pro nás je spíše zklamání než odpočinutí si od pracovního vytížení.

    #259177
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Stando, díky za tvoji reakci. Vidím, že se nezměnilo vůbec nic. Mrzí mě, že takovou pěknou lokalitu nevezme někdo schopnější než je pan Štibrány. Přitom by stačilo vyměnit jen lodě, ubytko je v pohodě. My jsme s tranferem problémy neměly žádné, trápily nás jen nespolehlivé lodě.

    #259180
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Stando, díky za tvoji reakci. Vidím, že se nezměnilo vůbec nic. Mrzí mě, že takovou pěknou lokalitu nevezme někdo schopnější než je pan Štibrány. Přitom by stačilo vyměnit jen lodě, ubytko je v pohodě. My jsme s tranferem problémy neměly žádné, trápily nás jen nespolehlivé lodě.

    …..jenom by mě zajímalo, který blbec by se do takového kempu hrnul a nebo ještě dokonce příští rok vracel. Myslím, že ke každé lokalitě je na tomto webu dost informací, aby si to každý dobře rozmyslel a rozhodl se, jestli mu popř. stojí za to nějakou korunu ušetřit. Pokud tam nebude nikdo jezdit, možná to donutí p. Štibrányho, nebo jinou kompetentní osobu popřemýšlet. Dnes je několik lokalit (kempů) s luxusními podmínkami za rozumné ceny a nemusím riskovat život v nějakých “neckách”.

    #259594
    Stanislav
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Máš pravdu že jen blbec by se do těchto podmínek vracel. Bohužel veškeré negativní zprávy jsme začali zaznamenávat někdy 14 dnů před odjezdem. To už bylo celkem pozdě na nějaké akce, navíc jsme měli zaplacený celý zájezd několik měsíců předem. U norských majitelů ubytování a lodí vždy platíme až na konci dovolené a po vyřízení všech reklamací pokud vůbec nějaké jsou.  Jeli jsme do Dyrsfjordu poprvé a na doporučení známého který zde byl prvním rokem. Kdo mohl čekat takový razantní úpadek. Bereme to tak že i špatná zkušenost se může občas přihodit a příští rok si stoprocentně dáme o to větší pozor při výběru kam se do Norska vydáme.

    #259827
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Teď jsem byl se známým na pivku, co se teď vrátil a pořád stejná písnička. Pomalý lodě, hlavně nespolehlivý – 2x odtah z otevřeného moře. Absolutní nezájem majitele cokoli řešit. Kluci napsali jste to dobře, jen blázen by se sem vracel! Je spousta lepších míst se super servisem, byť o trochu dražších, cena tady je výborná. Já ale nejezdím do Norska se hádat, nýbrž odpočívat. Po návratu z Dyrsfjordu už jim majtel nebere telefon, protože požadují finanční vyrovnání, asi tam budou muset zajet a vyřídit to oosbně.

    #281609
    Severan
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Dobrý den zdravým všechny rybáře.Rád bych zareagoval na diskuze o Dyrsfjordu.Nněkteří rybáři si neuvědomují kde se nachází a jaké zde panují podmínky,dále pak nevědí jak takovouhle loď řídit.Jen pro představu-plují na plný plyn do předu a okamžitě plný plyn dozadu(tohle si můžete dovolit s pramicí na Orlíku).Co se týče záchrany,rybáři vyplouvají za jakéhokoliv počasí na moře.Vždy na vlastní riziko!Nevím kdo kde sebral že pronajímatel je povinen zachraňovat pronájemce.Rychlost lodí-jelikož pluji i s norskými rybáři na kutrech,tak vím že se pluje cca do  18 km/h.V Dyrsfjordu jsem byl již několikrát a to v každém ročním období a na moři chytali jen Norové a lodě CA Halibut fishing,né otevřené lodě a vědí proč.Dále pak spousty rybářů je opilých-neumí nastartovat náhradní loď ani dát souřadnice GPS když pro ně delegát pluje(což není jeho povinnost)Pokud každý bude respektovat a dodržovat pravidla ,nemusí se v Dyrsfjordu problémů bát.Závěrem bych chtěl ještě napsat,mám podezření že se zde rozběhla sabotážní kampaň jiné cestovky

    #281752
    Seppl
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Dobrý den,po delší době je tu opět téma Dyrsfjord.Byli jsme tam letos v dubnu po třetí a příští rok letíme opět.Taková rybařina stojí za to.Loni jsme měli také drobné problémy s lodí,ale vše se celkem vyřešilo.Letos už pan Štibráni vyměnil motory,jsou to sice ty samé ale nové.Jinak k těm lodím a motorům.Pánové to jsou kůtry které mají asi tři tuny tak to nejsou žádné stíhací čluny.No a na druhou stranu jsou velice stabilní.Jezdím do Norska čtrnáct let a na jaké moře si troufnem s těma loděma to si z jinéjma netroufnem i když mají padesátku motor.Jinak souhlasím se Severanem o té kampani.

     

     

    #281753
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Mě je celkem u PR…LE nějaký Dyrsfjosrd, ale kecy Severana jsou pardon – na poblití. Každému, kdo sleduje tento web musí být jasné jaké to tam je. Byl jsem v Norsku více než 20x a je mi zcela jasné kde je pravda. Sabotážní kampani nelze, než fandit.

    #281756
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Souhlasim se Zdenekem, to jsem se zase jednou pobavil. Pramice na Orliku me rosekala uplne.

    #281772
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Jet na ryby do místa, kde Vám řeknou, že zachraňovat svoje klienty není jejich povinnost, může jet jen hlupák.

    #293696
    Vasyl Sutula
    Účastník
    (7 odpovědí)

    Dobry vecer vsem, kdo byl ten to rok a muze dat spravu, jak vypada tetj v Dyrsfjordu, procetl jsem vse kometare, a zacinam se bat jet tam, mame tam jet za 2 mesice.

    #293762
    Lupen
    Účastník
    (101 odpovědí)

    Kamarádi tam mají jet za nějakých 10dní. Potom podám zprávy, jak to tam letos vypadá. S nějakou výraznou změnou ale nepočítají. Už si zvykli na lodě typu “šnek” a láká je tam nižší cena než v okolních lokalitách.

    #293763
    Vasyl Sutula
    Účastník
    (7 odpovědí)

    Budu cekat na správu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 44)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...