Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Zdravím všechny mořské vlky za partu “Plzeňáků”. Cesta zpět OK, jeli jsme stejnou trasou jako Jindra, pouze preferujeme trajekt Gedser-Rostock. Jediný malý zádrhel byl v Gedseru, kde nám kvůli nehodě zrušili trajekt v 7,00 a museli jsme čekat do 9,00. Díky Dedovi za perfektní servis a pohodu, jakou spolu s Bennem vždy na Bakkanu vykouzlí. Byli jsme na Bakkanu po 10-té a znovu se nám potvrdilo, že každý rok najdeme nová chytací místa s úžasnými rybami. Termín na příští rok máme domluvený, takže za rok v plné sestavě nashledanou.
Ahoj dedo. Jestě jednou díky za Tvou pomoc. Obcas se nostalgicky kouknu na webkameru, ale bohužel toho není moc vidět, takže i kdyby ve filetárně řádil trol, tak bych si ho klidně s Tebou spletl. Až nebudeš mít opravdu do čeho píchnout, nemohl bys to nějak napravit ? Díky P 39
To Dedo145: poslal jsem Ti SZ do osobního mailu. Mohl by ses na to podívat?
Díky 🙂 . Petr
Měl bych na Dedo 145 prosbu. Nemohl bys vyčistit web kameru, ať na Tebe lépe vidíme ? 😛
Hyse napsal:
Heute, nemate nekdo tip na nakup uzenych lososu po ceste z Vikny pres Trondheim po A3 do Osla. Diky za tipy. Tady jsou kolem 180 – 205 NOK per kg.
My jsme kupovali lososy v COOPu (kousek od Brekstadu – když se jede na
Bakkan) za 96 NOK/kg. Vakuované ve folii, ale bez podkladního tvrdého
kartonu. Folie je tenší, takže při naložení a vyložení z košíku 1 ks
porušen. Měli pouze 12ks na prodejnu (většinou menší gramáže okolo
700-800 g). Další by prý objednali – 2 dny dodací lhůta.
Zbytek jsme dokoupili v REMA 1000 za 169 NOK/kg – kvalitní balení i
podkladní papír, ale také bohužel cena.
Zdravím všechny,
konečně nazrála doba, abych podal informace o našem pobytu.
Byli jsme ve stejném termínu jako jindras.t (26.5.-5.6.), kterého tímto celá parta pozdravujeme.
Cesta tradiční po ose Rostock-Gedser-Malmö-Oslo-Elverun-Valset-Brekstad-Bakkan. Jediná kontrola na švédské straně mostu u Malmö, kde se nás fešná policajtka ptala kam jedeme, co tam budeme dělat, kdy jsme vyjeli, jak dlouho jsme na cestě. Vše jsme pravdivě odpověděli, nepochopili účel kontroly a jeli dál.
Po příjezdu na místo jsme v 10,30 převzali lodě a hurá na vodu. Původní velmi optimistická předpověď se dost radikálně změnila k horšímu, takže jsme první 2 noci spali po 4 hodinách, abychom využili alespoň trochu slušného počasí. Prakticky až do konce pobytu bylo špatné počasí (jak již bylo posáno dříve v diskuzi), proto jsme se snažili maximálně využít dočasného uklidnění větru a vyráželi jsme na vodu, kdykoliv to šlo.
Ryby opravdu braly velmi špatně, byli jsme 9x na vodě a pouze 3x jsme výjezd hodnotili jako slušný (také se nám podařily jen 4 ryby ve 4 lidech, průměr byl tak 8 ryb). Proti jiným rokům byly záběry náhodné a ryby se musely hledat a často přejíždět. Červavost ryb byla obdobná s předchozími roky, žádné extrémy jsme nezaznamenali. Hodně začervené spodní části břišní dutiny jsme odřezávali, nahodilé červy jsme vyřezávali s tím, že důkladnější kontrolu provádíme vždy před kuchyňskou úpravou ryb. K našemu údivu jsme museli konstatovat, že chycená brosma 70+ byla co se červů týká v lepším stavu, než většina obecňaček.
Takže konečně k rybám. Podařily se nám 2 keleři 90+, 2 halibuti 80+, 2 jednoskvrnky 70+ a 2 menší, tak 10 lengů 50-80cm, 2 brosmy 60+ a 70+, něco kolem 60 polaků 50-80cm a do 30 obecňaček 50-80cm. Dále jsme vzali několik menších kelerů 30-40cm na jídlo v místě.
Rybařina byla tentokrát o dřině a trpělivosti a také o určité dávce štěstí. Vyzkoušeli jsme naše osvědčená místa, doporučené body na Asenu (díky jindras.t) i místa nová, na která jsme narazili náhodou při přesunech. Všude to bylo obdobné, náhodné záběry, pouze 1x jsem se nakrátko trefili do větších kelerů a pouze při 2 výjezdech polaci brali, jak jsme byli zvyklí v minulých letech. Nachytali jsme trochu nad limit (každý 1 plná bedna).
K rybolovné technice – preferujeme lov polaků na vláčku s gumou cca 15 cm medové až oranžové barvy s hlavičkou 30-50g na mělčinách 8-15m.
Když nešli polaci, potom jsme pilkrovali se švédským pilkrem 500g (kvůli silnému driftu) a návazcem s červenými paprikami. Halibuti a mníci šli na pilkr, keleři na papriky a tresky na obojí.
Cesta zpět v pohodě bez kontrol.
I když bylo letos opravdu extrémní počasí (které jsme nezažili ani při našem březnovém pobytu), podařilo se nám díky zvýšenému úsilí ryby nachytat, zažít prudké výkyvy větru i srážek na moři (při dodržení maximální bezpečnosti) a jako již tradičně si restartovat hlavu a opět zažít norský orgasmus. Z našeho pohledu není co řešit, takže příští rok opět na Bakkanu.
Pilous
PS. Neodpustím si ještě jednu poznámku. I my jsme v minulých letech nachytali za pár hodin denně spoustu ryb. Styl chytání 2 hodiny okolo přílivu a v noci od 11 do 2 je určitě účinný a vyzkoušený. Ale v situaci, když ryby neberou a je špatné počasí, musí člověk tyto zvyklosti upravit. A pokud chce nějakou rybu domů přivézt, musí holt na moři trávit více času než obvykle (náš letošní rekord 13 hodin), protože nevíte dne ani hodiny, kdy se počasí zhorší tak, že se na vodu nedostanete.
A zpráv o málo nachytaných rybách, kdy se na vodu jezdí na pár hodin, pak se dá v klidu oběd, pak se jede na příliv a v noci na 3 hodiny se tu tento rok vyskytuje poměrně dost. Jak se říká: Každý strůjce štěstí svého. Ať si každý sám ujasní svoje priority.
To je nějaké divné. Mně ukazuje 16.5.2012 15:43:11 . Nemělo by to ukazovat všem stejně? To vypadá asi na jiný problém. Čert ví :-E
Mám dotaz. Když se dívám na webkameru, nemám aktuální obraz (kamera udává 16.5. odpoledne) 🙁 . Je závada na mém přijímači, nebo je to obecný problém ?
To Mikr: souhlas. Jezdíme 2 lodě. Na jedné jsme my klidní, co nás chvilkové rybí vakuum nerozhodí. Na druhé je právě permanentní popojížděč. Je zajímavé porovnat úspěšnost. Obvykle (statistika z více pobytů) jsme 1-2 dny lepší my klidní, 2-3 dny je to fifty-fifty a 2-4 dny jsou lepší popojížděči. Nutno podotknout, že popojížděči mají i více trofejních ryb a větší druhovou pestrost ryb. Z toho by se dalo usoudit, že je popojíždění lepší a taky to občas slyšíme, jak se flákáme (protože chytáme společně 😀 ). Ale to je jen takový folklór. Prostě platí: ať si chytá každý jak se mu líbí, hlavně že si to pořádně užije. Samozřejmě si musí způsob chytání každá parta ujasnit (nejlépe dopředu, nejpozději po 1. dnu), aby si rybáři nepokazili Norský orgazmus. O ten přeci jde.
-
AutorPříspěvky