Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Pro Fervente , pokud vlákno ještě sleduje. Vybírejte tak, abyste měli kvalitní lodě se silnými motory, a aby jste byli dva na lodi. Tak budete spokojeni a krásně si zarybaříte. Všechno ostatní se dá nějak “ošulit”, ale tohle ne, na tom je chyba šetřit.
Ahoj chlapi, chceme Vám poděkovat za to jak nám skvělě prodlužujete dovolenou. Pořád mám pocit jako bych tam byl s Vámi a čekal v boudě se sušárnou s jakou přijedete. Hrozně se mi líbí jak nenaříkáte a radujete se z krásné dovolené (bez bab). Někde jsem se tu dočetl, že muže dojít k přesunu červů z vnitřností a jater do svaloviny pokud se ryba nevykuchá prakticky po ulovení (někdy se vozí v kádi i pět a více hodin). Nevím co je na tom pravdy, ale protože my jen sedíme v “boudě” a vy jezdíte na vodu, zkuste některou tresku vykuchat na vodě a některou ne jestli bude patrný nějaký rozdíl.
Rozdíl mezi vlascem a šňůrou si vysvětlujeme různým odporem ve vodě (silon více klouže) a tím jiným chodem nástrahy, a dále tím že se silonem se dostanu hlouběji s lehčí hlavičkou.
Na polaky jemný proutek Tica 40-80g stačí a je to požitek
Přesně popsaný lov polaků, včetně nástrah. Používám ty samé. Jen silon bych doporušil 0.28 protože když větší ryba vezme v šesti metrech a jde prudce dolů do chaluh, tak se musí zastavit natvrdo a tehdy mi 0.25 praskala
Používali jsme hlavičky 25 g. Nahodili jsme a nechali spadnout co nejhlouběji. Potom pomalu vytahovat. My jsme před začátkem vytahování nahodili druhý prut a mezi tím, než jsem vytáhli první, tak druhá nástraha klesla pěkně hlboko. a takto jsme to střídali. Vy máte ale opravdu dost silný vítr. Směr ale není špatný. Drift bude zhruba ve směru do přístavu. Tyč o kterou se jedná je cca 100m od červenobílé mohyly po podmořské hraně mělčiny, takže velmi blízko. Vždy jsme najeli na mělčinu 5m cca směrem Asen a nechali se driftovat až na 100m tak abychom tyč minuli velmi těsně (10-50m) a výsledky se dostavily. Vítr ale bude asi limitující. Pokud nemáte takovéto gumy je dobrá každá v medové barvě, pokud možno s flitry.
A věz, že ve 3.00 to pak vždy vypadalo, že tam žádné ryby nikdy nebyly a nikdo by nevěřil , že jsme to nachytali tam. Důležité je chytat polaky na podmořském svahu. Hlavně aby Vás počasí pustilo na vodu. Hodně štěstí
Našel jsem tady fotku nástrah na které jsme polaky chytali:
Makrely jsme nachytalikdyž jsm zkoušeli kellery na storflue, to je cestou Asenleiou na Melstain zhruba uprostřed cesty. Je tam 155m příkop a v něm se loni drželi keleři. Chytali jsme ale na 40g pikřík a peříčka. Kelery jsme hledali druhým prutem. Polaky jsme nachtali pravidelně(3 noci za sebou)tak, jak jsem již radil. Červenobílá mohyla, před ní tyč a od ní driftovat směrem k ventilátorům vždy asi 200m. A pořád dokola. Začít ale už v 10.OO. Snad to vyjde
Neházejte flintu do žita chlapi. Jak jsem psal, ryby braly opravdu jen krátce a ve 2.00 už přestávaly brát.
Jedna zajímavost, terou jsme nevěděli. Arild říkal, že čevenobílá mohyl je střed Norska. Všechny ostatní jsou černé.
Při lovu makrel to však platí úplně obráceně. Pilkřík 40g 2-3 peříčka a šňúra. Se silonem špatný moc rychle to propadává.
Loni jsme trefili losa , ale na štěstíjen kapota a světlo. Opel Vivaro . Být to nižší auto tak možná hotovo. Bylo to v noci a v noci e pohyb zvěže velký, tak od letoška plánujeme cestu tak, aby přejezdy byli přes den a trajekt přes noc.
To JAKABO: byl jsem s Poldou na Arildu. Polaky jsme objevili vpravo u červenobílé mohyly. Je tam tyč a od ní to jde směrem na maják z 5ti metrů do sta. Polaci brali od 10ti do 60tim na hlavičku 25g s malou medovo světlou gumou, a to od 23.00 do 2.00. podstatně víc záběrů bylo na pruty se silonem .28.Vláčeli jsme každý na dva pruty. Jeden na 20-50ti metrech nahodit a nechat padat gumu. nahodit druhý a nechat padat a první pomalu plynule vytahovat(vláčet) hned nadodit a nechat padat a vláčet druhým. Větší polaci byli hlouběji. Polaci byli max do 75cm ale to jde. Nachytali jsme i 25 polaků za večer. Když braní skončilo u červenobílé mohyly přejeli jsme na levou stranu od přístavu k ventilátorům a další hodinu tam obecňačky do 60ti cm, a to na rovině cca 20m u tyčí. Chytli jsme jich ještě pět až osm. Přišli jsme na to až ke konci. Limit jsme nachytali bez problémů. Z cca 40ti obecňaček měli červy v mase 2-4 a málo. Přesden mělo cenu tak hledat kellery a zkoušet místa , která poradí Arild. Nebo dřít a za 4 hodiny chytit 2 ryby na jídlo. Nejlepší je asi odpočívat a chstat se na noc.
tož tak Luděk
Doporučuji nechat si sletovat kovové krabice tak aby se dvě vešly do polystyrenové bedny. Musí být s víkem aby se bedna mrazem “nenafoukla”. Je možné bednu naplnit najednou nebo postupně , omotat lepící páskou a při odjezdu pouze vložit do polystyrenu. Velice to usnadňuje mražení a skladnost va většinou malých mrazácích. Doma pouze vyloupeme balíčky a přendáme do mrazáku. Pokud nestihneme box zcela promrazit , nic se neděje protože ze všech stran je zmrzlá vrstva a ta udrží zbytek v chladu. Obsah promrzne úplně cca za dva dny (podle toho kolik se toho mrazí najednou). Bedna je naplněná úplně natěsno takže vezeme kostku ledu a ta za dva dny ani nepovolí. Foto přikládám.
Já ho kupuji v naší ryb prodejně nebo je ho možno objednat zde http://www.cadoxfishing.com/sneck-magnum-0275-mm.html
Používáme několik let KEVGTI MAGNUM 0,275mm 11,4 kg. Pokud použiješ slabší a budeš chytet nad chaluhami Polaky v hloubce okolo 6-8 m tak o většinu těch velkých přijdeš, protože ryba zamíří do hloubky a pokud dosáhne chaluh, tak jimi projede a většinou je ztracená. Při snaze tomuto zbránit musíš vzít rybu “natvrdo” a to většinou vlasec 0,25 nevydržel. Takže optimální je myslím síla 0,28mm . Je ale trochu problém ji pi vázce na lodi utrhnout. Důlžitý je správný uzel a vždy po několika rybách nebo vázkách převázat. Poznámka: Pokud budeš chtít vláčet na Makrely je lepší šňůra , protože nástraha neklesá tak rychle. Na ostatní je lepší silon.
-
AutorPříspěvky