Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Kdy jste byli v Skjevligsneset? My jsme byli 2.-13.9. na Einsetu a na štikáče jsme jezdili na známá místa k Bergsoye (111) i dále až k majáku Stranda a chytali jsme pouze mlíčáky, jikrnaček za celý pobyt 3 ks. Jinak souhlasím s podstatným úbytkem makrel. Na podmořských horách před Kristiansundem jsme vždy nachytali pěkné polaky, ale letos se chytali pouze malé, sotva bedýnkové ryby. Celkově se mi zdá, že ryb v této lokalitě poslední roky hodně ubývá.
Ahoj Pivo, nejčastěji jsme na ně kápli na 16 u majáku, ale byli tam vždy max. 1,5 -2 hod, další místo bylo Nubben, kolem kóty 28.
Vážení kolegové, v úterý jsme se vrátili z Veiholmenu. Již při objednání pobytu jsem se obával větrného počasí na této lokalitě. Opak však byl pravdou. Prožili jsme tam neskutečných 9 dní, kdy se kdykoli nechalo vyjet na moře, i pan majitel říkal, že takové počasí na Smole nepamatuje. Rybářsky jsme prožívali doslova euforii. Ke Smole se stáhla velká hejna sleďů, která pronásledovala řada predátorů včetně několika hejn kosatek. My jsme se zaměřili na kelery, kterých jsme nachytali mnoho desítek ve velikosti 80-100cm. Lovili jsme výhradně na vetší ripery (Dufkovky, Relax, Nástrahy.cz), které spolehlivě eliminovaly záběry menších ryb. Občas se povedla i slušná t. obecná. Námi preferovaní a oblíbení polaci nebyli ještě vytření, byli hodně náladoví a spíše menších velikostí 60-70 cm, nej ulovený polak měl 85cm. Byli jsme na této lokalitě poprvé a celkově ji hodnotím velmi vysoko. Skromnější ubytování bohatě vyvažuje rybářské zázemí – velká filetárna, mrazící komora, sušárna oblečení a dobrý servis delegátů Aleše a Davida. Důležitá je i blízkost lovných míst.
to Vydra: děkuji za odpověď, tohle místo před majákem Stranda znám, na štikáče to byla vždy tutovka, pravda z Einsetu je to trošku z ruky, ale za necelou hoďku svižné jízdy se to dá. Ať koušou.
Ahoj, od soboty budeme na Einsetu, můžeš upřesnit hloubky na kterých jste makrely a štikáče u majáku na Averoy chytali? Děkuji.
Dokončení reportu z Einsetu
Další dny jsme dále úspěšně pokračovali v lovu štikozubců a občas i kelerů v Arsundfjordu. Štikáči standardních velikostí do metru, povedlo se i několik polaků nad 80 cm, největšího ulovil Tom – 87 cm, mě potěšil poslední den lovu keler 107 cm, 12 kg, zabral při vytahování systému na štikáče ve sloupci, k němu přistoupily další 2 bedýnkoví keleři(+75cm), tak to byla docela slušná jízda, 420gramová Charisma však nápor zvládla skvěle. Celkově hodnotíme návštěvu Einsetu jako velmi úspěšnou, na danou polohu se podařilo ulovit několik velmi pěkných ryb, ubytování, lodě, nové motory 40HP vše na 1, jedinou závadou jsou nepříliš spolehlivě fungující echa s GPS, která se navíc doplácí.
Pokračování reportu z Einsetu.
Po rozfoukané středě, kdy jsme si projeli Atlantskou cestu a navštívili Kristiansund, jsme se včera opět věnovali rybolovu. Volba loviště byla jasná – počátek Arsundfjordenu, štikozubci byli při chuti, naše loď jich ulovila 32, prům. velikost však byla menší než v úterý, většina byla mlíčáků do 80 cm, nej jikernačku jsem měl já – 97 cm, metr opět nepadl. Kolegové na 2 lodi měli rovněž 2 bedny štikáčů, úspěch slavil kamarád Dominik, který jedenáctileté zkušenosti rybolovu v Norsku zúročil krásným halibutem 117 cm, 22 kg. Dnes to rovněž vypadá na dobrý lov. Z Einsetu zdraví Libor a spol.
Pozdrav z Einsetu
V letošním roce jsme červnové polakování na Vikně vyměnili za zářijový rybolov v osadě Einset na ostrově Aspoya poblíž Kristiansundu. Cesta trasou Turnov-Rostock-Treleborg-Einset proběhla v pohodě. Na norských hranicích závora na dálnici a vše svedeno ke kontrole do celního prostoru, my však již roky jezdíme zónou pro deklaranty a nadlimit poctivě proclíváme. Einset nás přivítal oblačným počasím a teplotou 15 C, voda 13 C. Po vybalení jsme jeli nachytat makrely, kterých jsou všude kvanta, větší se musím trošku vybírat, potřebné množství 80 ks jsme měli nachytáno ve 3 za 2h. V neděli jsme ráno vyjeli již na pořádné ryby, doporučovaná místa v okolí Aspoya na seie a polaky zklamala, tak jsme pokračovali k ostrovu Bergsoya a zkusili štikozubce na “111”, několik jsme jich zde ulovili ale byli to pouze mlíčáci ve velikosti 70-75 cm a tak jsme pokračovali na tradiční štikáčové místo naproti kovošrotu u osady Hogset. 3tkáči byli na svých místech a během 3 hodin jsme ulovili 26 ks ve velikosti 70-97 cm s převahou menších mlíčáků. Pondělní teplé počasí nebylo na ryby ideální, opět jsme skončili u Hosetu, štikozubci však příliš nespolupracovali po 5 ulovených kusech jsme jeli zkusit “65” u kovošrotu, kde kolega Vláďa dostal na nerez švéda krásně stavěnou t. obecnou 118 cm, 18 kg. Včerejší den byl ve znamení rybářské euforie. Vydali jsme se z Einsetu na druhou stranu prověřit vody Arsundfjordenu a byla to dobrá volba, 27 štikozubců velikosti 75- 99 cm s převahou jikernaček nad 85 cm potěšilo, 6 seiů mezi 85 a 95 cm rovněž udělalo radost. Od včerejšího večera fouká 10ka, tak dnes vyrazíme na Atlantskou cestu a do Kristinsundu. Z Einsetu zdraví Libor a spol.
Já mohu jednoznačně doporučit Daiwu Tournament, před 2 lety jsme s Michalem na Maledivách na 0,35 mm Daiwě 9 hodin zdolávali mečouna, kdyby ji tenkrát neurazil díky krátkému forpasu, tak tam jsme tam možná dodnes. Od té doby používám pouze výše uvedenou šňůru od prům. 0,10 mm na vláčku až po 0,35 mm na pilkr a opravdu nic lepšího jsem v ruce neměl. Pokud koupíš 0,35 mm v 1 000 m návinu máš vystaráno na hodně dlouho.
Celníky jenom pozdravím a jdu k terminálu, ovládání je velmi jednoduché, že by to zvládla i opice, pro komunikaci volím AJ, nevybavím si možnost němčiny, ale asi jo. Jednou mi z neznámého důvodu terminál neakceptoval kartu, tak jsem platil v NOK u celníka na přepážce, kde Ti vystaví účtenku podobnou jako ze samoobsluhy.
Pro Rostak
Clo platíme zásadně kartou na platebním terminálu na celnici, kde si přesně navolíš, co chceš proclít.
Hlásíme se z Vikny – lokalita Andvika. Nástup na pobyt 13.6. odpoledne. Cestu jsme letos volili Norskem po E6 a 3, nadlimit alkoholu jsme řádně procleli. Přivítalo nás rozfoukané počasí a teploty mezi 5-10 C. V sobotu podvečer krátké zmapování situace s rybami ve fjordu s nepříliš optimistickým výhledem. Uloveny pouze polaci a t. obecné do 60 cm. V neděli jsme vyjeli na otevřené moře před Laukvoy, v silném větru na hranici chytatelnosti uloveno ve 3 lidech 10 polaků 70+ ( nej. 82 84 cm)a 7 t.obecných 70+. Vetších ryb není mnoho ani na otevřeném moři a berou poměrně opatrně. Ani u polaků nezažíváme klasické prudké výpady a zdolávání je méně adrenalinové(přičítáme to studené vodě – 7C). Vetšina polaků není zatím vytřená. Nej nástrahy – gumy Dufkovky – medové, černooranžové. Několik ryb uloveno na Zoomy, zatím totálně zklamaly nástrahy Orka. V pondělí další zesílení větru, tak jsme byli na vodě pouze 3 hodiny s výsledkem 5 polaků +70 a 2 vetší obecné. Odpoledne vítr dále zasílil a ani dnes se nedá vyjet. Pokud vyjde počasí, chceme vyrazit na noční lov před ostrov Kvaloy,kde by na plotnách dle domácího měly ryby být.Další reporty budou doufám příznivější. Ještě foto kolegy Vládi s zatím nej polakem.
treska008 napsal: Ahoj nevite nekdo,kdyz na celnici proclivate chlast jestli berou jen norske,nebo jde platit kartou dik
Dá se platit i kartou, na celnicích jsou platební terminály, kde si zvolíte druh a množství alkoholu, zaplatíte kartou a s celníkem nemusíte ani komunikovat.
Doposud jsem kupoval pouze drobnosti podobně jako Otta, peníze do obálky s objednávkou a zboží obratem odesláno. V pátek jsem vyzvedával u Davida větší objem zboží a vše připraveno i podrobným komentářem. Tak že zatím spokojenot.
Kormorán byl vyňat ze zvláště chráněných druhů v loňském roce. Náhrada jím způsobených škod již není vyplácena ani profesním rybářům. Celková evropská populace kormorána činí v současnédobě 2 mil.ks (oproti 70 tis. v roce 1970). Denně sežerou 1 OOO tun ryb a mnohonásobně více jich poškodí. Typický příklad kam až může vést demagogická ochrana zelených.
-
AutorPříspěvky