Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #300246
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Musím pochválit, nádherný ryby!

    #300320
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    ahojte . jsem v einsetu muzete mi nekdo poradit kam na makrely a kde jsou ryby? byl jsem dnes v celem fjordu a za cely den 2 makrely a 1 jednoskvrnka . muzete i telefonovat 603226414

    #300321
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Makrely se musí hledat. Ale nachytali jsme je až v ústí do Kvernesfjordu u Averoye u majáku. Kdybych nezavolal Rosťovi tak jsme měli jen tři. A na stejném místě jsme chytili 28 štikáčů a jednoho halibuta. Na 111 jen tři a malé štiky.

    #300322
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    ahoj to mam strasne daleko . posli mi cislo zavolal bych .

    #300338
    Berkali
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Ahoj, od soboty budeme na Einsetu, můžeš upřesnit hloubky na kterých jste makrely a štikáče u majáku na Averoy  chytali? Děkuji.

    #300347
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Berkali: tady jak je křížek. Štikozubce i makrely.

    #300449
    Berkali
    Účastník
    (36 odpovědí)

    to Vydra: děkuji za odpověď, tohle místo před majákem Stranda znám, na štikáče to byla vždy tutovka, pravda z Einsetu je to trošku z ruky, ale za necelou hoďku svižné jízdy se to dá. Ať koušou.

    #300651
    Jan-Tadeas
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Dobré odpoledne všem,

    my jsme se vrátili z Hogsetu v neděli, 26.8.2018

    Cesta tam byla v pohodě, kontrolovali Dánové jen pasy. Dálnice pod Oslem byla svedená do celní zóny, nás nechali bez kontroly projet. Cesta zpět úplně bez zastavení.

    První 3 dny jsme měli silný vítr, moc se nedalo chytat díky silnému driftu byl problém dostat nástrahu na dno. Jak se počasí umoudřilo, už jsme číhali před fabrikou na hloubkách od Tomáše. Bohužel jen náhodné záběry… nějak se nám nedařilo. Pak jsme vsadili na klasiku u Averoy. Tam brali všude, od hloubky 85 do 38m. V hloubce větší samice, na mělčí vodě samci. Největší štikáč měl 106 z hloubky 86m. Nic jiného, co by stálo za zmínku, jsme nechytli. Cíl byli štikáči a těch jsme měli nakonec dostatek. Makrel jen pár, maličké. Velkých jsme chytli jen několik. Musím veřejně poděkovat Tomášovi Štefkovi, který nám v mrazáku nechal připravené návnady, což nám výrazně usnadnilo chytání.  A taky za skvěle uklizenou chatu. Díky moc Tome!

    Díky počasí jsme navštívili i Kvalvik fort – pěkný zážitek.

    Bordel v domečku pro lodě jsme částečně uklidili. Připravili jsme Georgovi k odvozu 4 veliké pytle odpadků, které obratem odvezl. Ale i tak tam toho půlka zůstala. Vybrali jsme jen to úplně rozbité a zapáchající (hadry). Říkali jsme se, že když někdo zapomene podsedák, urve návnadu, nemá prkýnko na řezání návnad a tak, že se mu to může přeci jen hodit.

    Jako závěr – přes rozpačitý začátek rybolovu nakonec úspěšný a hlavně klidný a pohodový týden. Klasický Hogset… už se těším na příští rok.

     

    #300804
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Nevím co JAN TADEAS  a TOMAS STEFKA má za mindrák ,ale já si rád už za pět dnů pověsím použité osvědčené návazce po PETROVI –který je tam teď na šnůru a pujdu chytat s podprdelníkem který jste doufám vy kokoti nevyhodili. Udělal jsem gafy a nechal je tam -pro ostatní. Totéž s molitany pod prdel na loď. Když to někomu nevyhovuje ať si toho nevšímá.Jsem si naprosto jistý že ostatní to využijí a nemusí to furt vozit sebou—-až na ty idioty—-.  Začínam tušit že držák na prut na bílou loď z loňska ti kreténi vyhodili taky.  Měli by si uvědomit —čuráci—- že tam nejezdí sami a co nesedí jim tak používají ti ostatní a neptají se na jejich jestli mohou….Proč si furt někteří zmrdi myslí že jsou něco víc než ostatní to nechápu.

    #300806
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Ze Škrobanem  za ty roky jsme si předávali chatu na přeskáčku několikrát tam a zpět a byl rád a nám to taky sedělo..  A najednou   SPROSTÉ SLOVO A HNED DALŠÍ hlasatelé toho co si nepřejí vidět v JEJICH GARÁŽI a dělají nadřazené soudy sobě vlastní jak to musí být–po jejich…..ZMRDI IDIOTŠTÍ……

    Za to co jsem napsal se nestydím a stojím  776213310

    #300816
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Hlásím návrat po 8 krásných dnech ve Skjevlingsnes (stejná loviště jako Hogset). Štikáči brali velmi dobře. U majáku u Averoya a z druhé strany ostrova “111” vůbec nejlíp a také největší. Tam jsme také potkali kluky z Hogsetu. Vzhledem k tomu, že jsem měli nachytáno tak jsme mohli výletovat víc než jsme měli původně v plánu. Trolí stezka apod. Také jsme se vyšplhali na jezírko nad šroťákem. Cesta je hodně divoká, ale ty výhledy stojí za to. Jezírko a jeho okolí jako v pohádce. Pstruzi tam jsou. Chytli jsme jich asi 10 během 20minut. Ale jsou jen malí. Ale vybarvení nádherně.

    Makrely jsme museli hodně hledat, ale nachytaly se. U Averoya byly menší a u nás ve fjordu větší. Den před odjezdem najely velký hejna makrel a za nimi sviňuchy nebo delfíni nebo co to bylo.

    #300817
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to lev1971: ale Jan-Tadeas právě psal, že vyhodili jen to rozbité a smradlavý hadry a podsedáky atd tam nechali, že by se to ještě někomu mohlo hodit.

    #300830
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte , krátký report z Einsetu chata Skjervag .

    Byli jsme tam od soboty večer do čtvrtku 30,08 , první dojmy z chaty katastrofa , zima smrad , nefungovalo připojení ani televize . Majitel Ole nás ujištoval že vše fungovalo , ale mé děti mu nevěřili a dělali dobře . V chatě se vše opravuje lepící páskou, to znamená , že kde se něco urvalo poškodilo nebo dodělávalo je lepící páska . Čistota a výbava na hraně , jinak dům z 19 století a kromě barvy se tam toho moc neudělalo:-(. Chata uvádí pro 9 Osob , ja osobně bych to tak odhadnul na max 6 , ne kvůli místa , toho tam je dost , ale jeden záchod v přízemí společně v koupelně je dost mizerné.

    Loďě má ale dobré i umístění je slušné , Díky Lubošovi jsme natrefili na velice slušné místo se štikáčema , tak kromě toho , že nešla chytnout makrela tak nakonec super. Bohužel jak jsem již napsal nejhorší bylo chytnout makrelu , což jsme v tomto období v životě nezažil, ale asi si na to budeme muset zvyknout. Ve fjordu ryby vůbec nebrali muselo se jezdit do ústí . Hřiby na každém rohu.

    Nakonec jsme byli spokojeni, ale pokud bych si měl do budoucna vybrat (vybíral jsem na poslední chvíli) tak už ne do této chaty . Samozřejmě něco jiného je jet na ryby s partou a něco jiného s rodinou , myslím že s chlapama by nám ubytování až tak nevadilo .

    Po konzultaci s majitelem, kde jsme mu řekl své námitky ) mi sdělil , že on má to ubytování plné tak nevidí důvod něco měnit. K tomu nemůžu nic dodat , asi jsem moc zhýčkaný 🙂 .

    Jinak co se ryb týká , tak šli jen štikozubci, pár lengů a minimálně makrel.

    David

    #300851
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Tato fotka se ti moc povedla, ale pochutnal jsem si i na ostatních…

    #300854
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Jj, dík. Ti štikáči se vždycky krásně naježí jak ho vezmeš do ruk.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...