Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel duro a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 22)
  • Autor
    Příspěvky
  • #111192
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Myslim,ze by to nemelo byt tezke odlit…

    #5202
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Páni, tento x nič nepredávam – chcem kúpiť, len neviem kde to mám umiestniť.

    Bol by niekto z vás ochotný priviezť mi z Nórska toto závažie? Má tuším 750g a viac.

    Nechcem to zadarmo. Potrebujem 10 ks.

    #111244
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Koľko by to stálo?

    #111249
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    To nevím. Nevidím jak vypadá to závaží z druhé strany-jestli to je normální trojhran. Udělat model ze dřeva,potom formu z lukoprenu a potom už jenom očka z drátu a odlít-pořád je to skoro cca 1 kg olova.

    #111250
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Roman má pravdu. Při cenách v Norsku se podle mě dostaneš na stejnou cenu i v čechách, pokud s to odleješ nebo necháš odlít. Cenu jen tak nastíním. Osobně mám olovo, pokud ho kupuju, za 70 kč/kg. Pak záleží z čeho kdo dělá formy. Já dělám z lukaprenu ten stojí 2500 kč 5 kg, na tohle formu spotřebuješ myslím tak pul max 0,75 kg. Pak záleží kolik si ten co ti to bude odlévat řekne za ten model. Ideální by bylo, kdyby si sehnal jednu předlohu, podle které by se ta forma dala odlít, to bys měl pak vše stejné jako originál.

    #111253
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Ahoj určitě to jde udělat z lukaprenu, ale taková forma od p. Křiváčka má svoji hodnotu a stálost. Myslím si, že udělá vše podle přání zákazníka.

    #111257
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    No to bychom se museli asi zeptat p. Křivánka i když cenu při takové gramáži toho olova bych si tipnul na cca 800 kč. Jak píše Roas, záleží na ceně olova. myslím, že na tohle závaží nemusí být ani tak kvalitní slitina (s pilkříkama je to horší) stačilo by někde sehnat nějaké staré olověné vodovodní trubky a přidat do taveniny pár závažíček získaných v pneuservisu (cínu je škoda). Co se týče formy z lukoprenu-ještě se mi nestalo, že by se mi forma nějakým nadměrným odlévaním nějak znehodnotila. Stačil by lukopren N1522 a nemuselo by ho být ani tak moc, dal by se nastavit rozřezanými starými formami z lukoprenu, který člověk chce vyhodit.

    #111258
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Mě jedna forma odešla ale odlil sem do ní stovky odlitků. Myslím si, že kupovat nějakou trvanlivou formu, nemá vůbec smysl. Igorko píše, že chce pouze 10 kusů, na to nepotřebuješ formu na celý život, spíš dostat se s cenou co možná nejníže.

    BTW Igorko, na co přesně to potřebuješ? Nestačily by ti treskové 750g pilkry? Na to tady bude mít formu kde kdo, včetně mě…

    #111321
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Naučili sme sa to na Gartene. Domáci to už roky používa – žiadne pilkre. Zavesí to na koniec, navešia 3-4 “papriky”. Tvrdí, že závažie musí letieť rovno dolu. Odskúšané.

    #111324
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    igorko- Napíš meno /nie domáci/kto ťa to naučil a ešte by som chcel poznať tvoj názor na takýto rybolov. Aj ja som to zažil s Karolom.

    #111332
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    JAKABO napsal:

    igorko- Napíš meno /nie domáci/kto ťa to naučil a ešte by som chcel poznať tvoj názor na takýto rybolov. Aj ja som to zažil s Karolom.

    Ahoj – mňa, resp nás to naučil domáci – Ketil. My sme išli cez Karola raz, mal nás na starosti nebohý René – a to by som tu nerád komentovať. Keď to Ketil videl že nás majú na háku, sadol s nami do člna, a išiel chytať s nami. Keď videl že jemu ryba ide a nám nie, chcel vedieť čo máme na konci. Ukázal som mu pilker – tak nám dal práve tieto zavážia. Potom ryby už išli.

    Nás to ale nebavilo – zostali sme verní vláčeniu.

    Zháňam to preto, lebo chalani idú na Soroyu a chcú to tam – mali s tým na Soroy podobné úspechy.

    #111339
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    To si potom u Karola musel viedieť aj tie zvárané závažia z 32 roxroru, ktoré používal pred týmita celokovovými zelenej farby

    #111348
    cenda
    Účastník
    (188 odpovědí)

    Ahoj.Jak píše Roman.Stačí N1522.Já ho kupuju zde.

    http://www.udos.cz/61-odlevaci-silikony/41-odlevaci-silikony-na-formy/lukopren-n-1522-sada

    A pan majitel je taky “norek”

    Návodů na odlévání je na netu plno.Pozor na výpary z olova! Tavit venku.Na pilkr doopravdy stačí obyčejné olovo.

    #111706
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Ahoj ´´igorko´´,doufám že nejste všichni s kámošema leváci a jste schopni si olovo odlít,pokud ano tak ti můžu poslat formu.Dneska jsem si na tebe v práci vzpoměl a formu jsem narychlo spíchnul.Na tvé fotce je jen 20cm ale to je na výrobu málo tak jsem improvizoval a vylezlo to co je na fotce.Doma jsem spočítal že by olovo mělo asi 1,60,to je moc tak bych zejtra z formy od konce kus uřízl.Je udělaná tak že jí dáš do svěráku nebo podržíš sikovkama,nahoře je háček na který pověsíš očko které bude spuštěno do formy-na konci nějaká motanice aby jsi očko navytáhl.Olovo bude válcovité ale to je jenom k dobru pro jeho pohyb.

    #111708
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 22)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...