Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Vydra a poslední změna proběhla před 5 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #69808
    Pete
    Člen
    (7 odpovědí)

    Tak uz jsem si to nasel tady v clanku:-)

    #4777
    Pete
    Člen
    (7 odpovědí)

    Ahoj mám možná hloupý dotaz, ale nevyznám se v označení zátěže u prutů kde je uvedena zátěž v librách. Příklad prut má udávanou zátěž 20 lb. Jaké rozmezí v gramech takový prut má? Kdybych to měl převést tak mi to vychází na necelých 10 kg což mi přijde nesmysl. Díky za osvětlení 😉

    #69813
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Přiznávám, že váhovému označení prutů také mnohdy nerozumím. Mohl by prosím někdo laicky vysvětlit, co gramáže v praxi znamenají?

    Příklad: Mám in line prut 30/50 lb. Jak prosím používat takový prut a s jakou zátěží – odhodová x spouštěcí. Odhad a cit na možnou zátěž mám. Jde mi o přesný výklad údajů výrobce. Děkuji.

    #69814
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Nejvtipnější je, že když vezmete dva stejně dlouhé pruty a oba např. 50lb, každý od jiného výrobce, tak když vás s ním přetáhnu, tak u jednoho ani nebudete cítit co se stalo a druhým Vás zabiju.:-D:-P

    #294637
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Myslím, že v těch lbs jde spíš o testovací křivku.

    #294638
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    A taky se mně zdá, že u každého výrobce se to dost liší. Zrovna v pátek jsem zkoušel 20lbs pruty a každej byl diametrálně odlišnej. Každý měl jinou akci a podle mě ani ty údaje lbs nemohly sedět. Chce to vyzkoušet.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(114)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...