Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zakaz lovu zraloku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 47)
  • Autor
    Příspěvky
  • #45643
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    2 Pafka:

    Absolutný súhlas. (Ak niekto chce rýchlo ťahať matečnú, teda veľkú rybu, je to najlepší a spoľahlivý spôsob, ako o ňu prísť. Je jedno, či to bude elektrikou, alebo ručne.)

    #45652
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Tak souhlasim, ryba jde z vody vyrvat i manuálnim navijenim rychle a pro rybu destruktivně. Jinak k zákazu lovu žraloka nemám co říct, pokud je to zakázané a ryba jde pustit, neni co řešit!

    #45661
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Opravdu je pomalu zdolávaná treska z hloubky v pořádku? Jasně,odplouvá,ale těžko se to dá zkontrolovat.Nebyl by lepší islandský způsob?Když mám ryb dost,už nechytat?

    #45666
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    To co já vím o rybolovu na Islandu tak je to tak že žádná ulovená ryba se nesmí vrátit do moře.Po příjezdu z vody se všechny nachytané ryby odevzdají do zpracovny.můžete denně nachytat třeba tunu.při odjezdu každý rybář dostane limit profesionálně zpracovaných ryb.;-)

    #45667
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Také bys mohl vědět,že každý rybář má určený váhový limit ulovených ryb,když ho vyřerpá,neloví.Popsáno na rybolov.com – Island.

    Dával jsem to jako příklad.Zbytečně nelovit,když rybu nepotřebuju a nespotřebuju.

    #45669
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    ZM napsal: Opravdu je pomalu zdolávaná treska z hloubky v pořádku? Jasně,odplouvá,ale těžko se to dá zkontrolovat.Nebyl by lepší islandský způsob?Když mám ryb dost,už nechytat?

    Nj, to je otázka.

    Příklad – Jednou za rok jedeš do Norska na 10 dní, za dva dny nachytáš limit a zbytek dovolený nebudeš chytat?? To neni moc reálný.

    #45670
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Napsal jsem to zjednodušeně ale je to tak.Ty kvoty jsou na loď na celý rok.a může si odvést 15kg filet ale za poplatek.ale vůbec nelovit když už mám třeba limit v norsku se mi zdá jako divné.co by jsme tam dělaly třeba po 3-4 dnech.a taky by se nebylo na co dívat.nevznikaly by žádné dokumenty atd.

    #45672
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Napsal jsem to zjednodušeně ale je to tak.Ty kvoty jsou na loď na celý rok.a může si odvést 15kg filet ale za poplatek.ale vůbec nelovit když už mám třeba limit v norsku se mi zdá jako divné.co by jsme tam dělaly třeba po 3-4 dnech.a taky by se nebylo na co dívat.nevznikaly by žádné dokumenty atd.

    Pánové já nejsem nějaký zastánce nechytání apod, ale tento podle mě dost omezený pohled mě překvapil. Nebylo by se na co dívat ? To přeci nemůžeš myslet vážně, jasně že možností vyjet třeba na velrybí safari až tak moc není (ale jsou – a jasně – stojí to prachy) ale ve zdejší přírodě je spousta živočichů (namátkově tuleni, papuchálci, orli, delfíni) i rostlin které stojí zato pozorovat i dokumentovat ať už z pobřeží, z vrcholků hor, nebo třeba z hladiny moře s pádlem v ruce, takže prosím o důkladnější zamyšlení a projevení trochy kreativity než něco podobně smutného zase někdy vyřkneš.

    Jistě že chápu že představa že po tom co se třeba celý rok na ryby do Norska těšíš bys měl mít za 2 dny odchytáno je hodně nepříjemná.

    Já když mám aktuálně v lednici dostatek tak omezuju množství úlovku velikostí nástrahy – tak aby to jen tak něco nesežralo – chycených ryb je pak podstatně méně, zážitků ze zdolávání větších kusů více, je čas a prostor pro zkoušení nových míst a způsobů – smáčkování, grilování na ostrovech u prutů nahozených na položenou ap. Pak jsou tu i další výzvy – co třeba tresku tmavou na mušák ? Trolovat lososovité můžeš od rána do večera, nebo je (s “povolenkou”) lovit ve sladké vodě – do limitu se nepočítají.

    #45673
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    No nevím.Já to myslel vážně.To jako že nemám chodit na ryby když nepotřebuju maso.kde je teda to sportovní rybářství.chyť a pusť.proč se pořádají ruzné soutěžě kdo nachytá víc a větší a potom pustí.v málo dokumentech o rybaření se ryby ponechávají.položím ti otázku na tělo.chceš mi říct že když ti zabere za den 15 menších mníků brosem tak si je všechny vezmeš a nic jiného nechytáš?ale dívej se na z pohledu nás co tam přijedeme 1 za rok a můžeme odvést jen 15kg.:-D:-D:-D

    #45674
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    😀 dobrá otázka na tělo, 15 brosem by pro mě byla víc než toxická dávka téhle pro mě ne příliš oblíbené ryby, to se mi zatím nestalo a ani (doufám) nestane, protože se mi je daří docela dobře eliminovat 1) lovem ve větší vzdálenosti odedna 2) použitím nástrah které brosmy moc nemusí – větší cutbait, nebo na přívlačák zoom – ten mi obvykle nežerou, ale vyjímka se občas stane 3)změnou místa. Brosmu na jídlo jsem v lednici dlouho neměl – snesu dost, sem tam nějakej červík mě nerozhází, ale obvyklá červivost brosem je předurčuje k použití na nástrahu.

    Jinak jak jsem už psal zastáncem nelovení nejsem, to by pro vás bylo příliš kruté, méně obvyklé způsoby lovu, lov menšího množství větších ryb a jejich šetrné zdolávání a pouštění + ty lososovité ryby si myslím že je rozumná cesta.

    Nad nerybářským využitím času tady se ale zamysli, není nutný to vidět tak černě, zajímavé možnosti obvykle nějaké jsou (jasně jak kdy, jak kde a jak pro koho) na Bakkanu se chodí na kopec, tady si odemne skupina Čechů nechala doporučit vrchol na kterej se vydali i přes déšť a na moři nejezditelnej vítr – byli v rámci možností spokojeni – měli trochu jinej pohled na věc a samozřejmě možnost volby – sedět na chatě a stěžovat si že tu není co dělat klidně mohli, ale jejich volba byla jiná.

    #45675
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Northwolf to napsal pro mě výstižně.Není nic snadnějšího,než z místa kde mně zabírají “nežádoucí ryby”(brosmy,malí keleři,žraloci)odjet nebo změnit způsob lovu nebo nechytat (chytám dostatečně dlouho,mohu si to dovolit).Za loveckou vášní je nutno vidět i druhou stranu,potencionální kořist.Různé závody,ortodoxní “chyť a pusť” jsou jen průvodními znaky komerciolizace lovu ryb,kdy obchod s tím spojený potřebuje stále nové zákazníky.

    Jedu-li do Norska na 10dnů a za 2 dny nachytám limit – tak někdy za půl dne, různě si to stěžuju,nechytám na víc návazců,zkouším nástrahy,většinou velké,různá místa,nepilkruju,koukám okolo,chodím do hor,fotím si kytky a přírodu okolo,muškařím,kecám s kolegy,každá nová zátoka,podmořská hora, může být dobrodružstvím.

    Taky se může stát,že nejsou vhodné podmínky,ryby neberou,nejsou,někdo vůbec nemůže chytit ryby,to je výborná motivace k intenzivnímu lovu.Neříkám,že k úspěšnému.To je trochu to,co prožívali naši lovečtí předkové v dobách kdy je lov živil.Určitě je i bavil.

    #45676
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Já s váma částečně i souhlasím ale letošní zkušenost ze sandlandu mě přesvědčuje o opaku.konkrétně těch brosem tam bylo tolik že by jsme si neodvezly při takovém postupu nic jiného.přiložím vám foto 2 mníků na roybaitu 300g 24cm na mistě kde se loví halibuti v cca 40-50 metrech.vic vyselektovat misto a nástrahu už nešlo a stejně skočily 2 naaráz jen o málo větší než je nástraha.

    #45708
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Radyne, mám trochu dojem že trpíš nedostatkem fantazie nejen ohledně nerybářského programu v Norsku, ale i na těch rybách 🙁

    Nevím jak jsi na tom ve výše uvedené situaci byl s limitem, ale situaci bych o5 neviděl nijak složitě.

    1. Pokud jsi potřeboval doplnit mrazák, tak halibutí místo bych já asi k tomuto účelu nezvolil, to bych si nechal na později a věnoval bych se raději treskám, nejpravděpodobněji obecným, pokud by brosmy pořád nechtěli dát pokoj, tak bych se snažil si je (obecné) najít třeba 15m nadednem.

    2. Pokud jsi měl nachytáno a řešil jen zábavu ev. halibuta jako trofejku, tak bych Ti doporučil se inspirovat zde (tímto zdravím Šroubka a děkuji mu za odkaz na toto inspirativní video, který vložil do příslušného vlákna)

    V tomto případě bych si řekl co já s brosmou (kolik měli 35 – 45 cm?) hodím ho jako nástrahu :-D. Nevím kolik vás-lovců bylo v lodi, ale jestli to byli první dva tak jste jich ještě pravděpodobně měli málo – hned by dostali jednu do hlavy, střihnout žaberní oblouky, pořezat pro ještě výraznější pachovou stopu (možno i naříznout břišní dutinu a nechat viset vnitřnosti ven) nasadit na giant jighead deadbait, nebo magickou kouli (možno dovybavit nějakým velkým jednohákem, nebo i trojhákem dle libosti) a šup tam s ním zpátky – brosmům pro výstrahu, butům k sežrání. Pokud bys to tam máčel dlouho a měl dojem že nastraženej brosma je moc ztuhlej a špatně pacuje, můžeš podélně “vyfiletovat”, nůžkama (používám Fiskars na ryby přímo určené) odstřihnout páteř a oba filety nechat za hlavou volně vlát. Při záběru se neukvapuj. A neříkej mi že víc vyselektovat místo a nástrahu už nešlo ;o). Skitt fiske !

    #45711
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Jo beru tě za slovo.máš pravdu.takhle jak píšeš chytat ještě neumím.byl jsem v norsku teprve po 5. Můžeme se domluvit a já tě rád v norsku v příštích letech navštívím a přiučím se.ale s tím nechytat když mám nachytano souhlasit nebudu.radši chyť a pusť.co třeba Per Jonnason jaký na něho máš názor?:-P

    #45712
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Dík za takovéto informace patří zejména panu Zapovi – myslím že on byl první kdo je tu před časem publikoval, já si z nich jen (snad správně) zapamatoval základní principy, ale samozřejmě se snažím čerpat z všemožných zdrojů.

    U mě buď vítán, rád Tě uvidím i třeba rozšířím Tvé obzory a schopnosti pokud na to budu stačit.

    Já Ti (ani nikomu jinému) rozhodně nebudu po nachytání limitu zakazovat lov 😉 já mám jen občas rejpavý otázky nebo komentáře když se mi něco (hlavně ve filetárně :-D) nelíbí – odezvy jsou v zásadě dvojí – buď uražená, nebo se nad tím co říkám dotyčný (nebo i celá skupina) zamyslí a třeba i svoje chování změní – a kdyby snad ne tak já jsem si docela dobře vědom toho že tu nejsem v placené funkci kazatele :-D.

    Per Jonnason – osobně se neznáme, viděl jsem Halibut queen, nějaké informace mám od Kikiho i z dalších zdrojů a myslím že tomu pánovi není co vytknout, má to v hlavě velmi dobře srovnaný. Líbí se mi že spolupracuje s vědci, značkuje, chrání velké kusy a i na tom zmíněném DVD dělá osvětu ( myslím tím konkrétně okamžik kdy hovoří o tom že velké – staré – exempláře halibuta nejsou nic extra vhodného k jídlu z důvodu toxicity – což má pravdu neb těžké kovy a PCB se v těle predátorů hromadí celý život )

    Na české poměry má jako průvodce sice brutální cenovku, ale já ho docela chápu, neb v Norsku se jiné peníze nejen vydělávají ale i utrácejí, jeho job je sezonní, loď i další výbava co dává k dispozici stojí velkej ranec peněz – to že si s tím nechává pomoct i od sponzorů je zase jen jeho šikovnost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 47)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zakaz lovu zraloku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...