Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 668 odpovědí. Do diskuze (154 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Frenky a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 669)
  • Autor
    Příspěvky
  • #328777
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    To je  opravdu škoda.Před lety jsem řešil podobný problém u muškařských brodivých bot.Nebyl nikdo kdo by to opravil,neměli lis.Zkusil jsem to,jako mnozí muškaři sám. Nejdřív jsem k fixaci podrážky používal truhlářské svěrky,jejich potřeba víc a jsou docela drahé,teď pod vlivem programovacích  akčních filmů používám lepicí pásku ,pevně utáhnu,omotám v podstatě celou botu.Jako lepidlo jsem používal Chemoprén,teď jsem přešel na Ceys Total Tech. Bota by měla být suchá,lepící plochy čisté.Namáhání bot ve vodě mezi kameny je velké,chodí se i na břehu v členitém terénu. Lepení Ceysem drží už druhou sezonu.Ještě musím podotknout,že k vodě vozím dva páry,kdyby náhodou se něco stalo…stalo se mi to jednou ve Švédsku třetí den zájezdu.Chodil jsem řekou s botou omotanou provázky,které se posléze předřely,tak znova omotávat.To pohodě nepřidá.Tím nechci nabádat k nadspotřebě a zneužívání přírodních zdrojů,ale náhrada po ruce není k zahození a nejen u bot.

    Přikládám ilustrační foto členitých říčních terénů.Skvělou norskou řeku Glomma,jednu laponskou,a jednu naši,českou.

    #328922
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Jeden z největších ulovených tuňáků všech dob 845kg! Tak velké ryby už bohužel v oceánech neplavou 🙁

     

    #328923
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    bože, to je snad fotomontáž

     

    #328928
    JuraS.
    Účastník
    (55 odpovědí)

    těžko říct co plavalo v mořích a oceánech před desítkami let. Zvlášť pro nás suchozemce co o moři máme jen kusé informace. Taky kdo z nás měl dědu, pradědu, otce, strejdu, švagra námořníkem? asi nikdo. Ale co vím tak v přehradách a jezerech před 30 lety byli kapři stěží 10 kilo, to až masivní lov/krmení zvláště HNV boilisem jim přidal tuk. To je jako sedět u televize, ládovat se brambůrkami, hambáči a zapíjet to colou. To pak kila jetí nahoru. To stejné zažívají ryby v našich vodách. Takže dnes najdeš kapry přes 30, ne u nás a ne všude. Ale jak to bylo u ryb o oceánech ? Vím, že v latinské Americe přibylo v mořích tisícinásobně žraloků díky tomu, že na pobřeží nacpali jeden hotel vedle druhýho a k tomu aby ty turisty uživil tak vykácely kus pralesa a tam udělali farmy na prasata a krávy a obrovskej masokombinát co to všechno zpracovává. Ten odpad pak ve formě kalu vypouští do řeky co to po pár kilometrech všechno do moře kde na to čekají žraloci.

    #328945
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)
    #329030
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Nový světový rekord Barakudy ulovený na stickbait.

     

    #329044
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Včera se ulovili na Labi krásní lososi. Vypadá to, že jsou to ti, kteří se začínají vracet do řeky Kamenice.

     

    #329053
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Dobry večer, tento rok sa mi v Norsku podarilo chytit lososa, vyzeral inakšie ako ryba na obrazku. Nie som odbornik, ale typoval by som to na samca morskeho pstruha. Milan

    #329220
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Na Labi uloven další losos 103cm

     

    #329407
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    V Barentsově moři u Murmansku havarovala rybářská loď, utopilo se 17 rybářů.

    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/u-murmansku-se-potopila-rybarska-lod-s-devatenacti-namorniky-40346290

    #329432
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Velky sesuv pudy v Ask i Gjerdrum (nedaleko Osla)

    700 osob evakuovano, na miste jsou zraneni, o nekterych osobach zatim nejsou zpravy. Kolik domu presne bylo postizeno se zatim take jeste presne nevi.

    https://www.nrk.no/osloogviken/skredet-pagar-fortsatt-i-gjerdrum_-21-er-ikke-gjort-rede-for-1.15307376

    aktualni info na http://www.nrk.no

    #329499
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Tyto stranky by vas mohly zajimat pri vyberu novych lokalit. Zatim jsou ve vystavbe, ale uz ted se tam da zjistit spoustu veci. Mely by krome seznamu a zakladnich informaci o  vsech rybarskych kempech v Norsku obsahovat take informace a recenze k jednotlivym mistum. Da se predpokladat ze se stranky budou stale rozsirovat i diky vasim prispevkum.

    https://angelcamps-direkt.de/angelcamps-auf-einen-blick/

     

    #329500
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Tyto stranky by vas mohly zajimat pri vyberu novych lokalit. Zatim jsou ve vystavbe, ale uz ted se tam da zjistit spoustu veci. Mely by krome seznamu a zakladnich informaci o vsech rybarskych kempech v Norsku obsahovat take informace a recenze k jednotlivym mistum. Da se predpokladat ze se stranky budou stale rozsirovat i diky vasim prispevkum. https://angelcamps-direkt.de/angelcamps-auf-einen-blick/

     

    Zajímavé a pěkné. Neuvěřitelné množství rybářských kempů.

    #329506
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Tyto stranky by vas mohly zajimat pri vyberu novych lokalit. Zatim jsou ve vystavbe, ale uz ted se tam da zjistit spoustu veci. Mely by krome seznamu a zakladnich informaci o vsech rybarskych kempech v Norsku obsahovat take informace a recenze k jednotlivym mistum. Da se predpokladat ze se stranky budou stale rozsirovat i diky vasim prispevkum. https://angelcamps-direkt.de/angelcamps-auf-einen-blick/

    Pěkné, zajímavé. Neskutečné množství kempů a lokalit.

    #329552
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Norsko je zemí zaslíbenou elektromobilitě a hlásí, že se v roce 2020 prodalo poprvé v historii více čistě elektrických vozů než těch se spalovacími motory. Vévodily jim Audi s Teslou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 669)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...