Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vyvozni limit 2021

  • Toto téma obsahuje celkem 29 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jardak446 a poslední změna proběhla před 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 30)
  • Autor
    Příspěvky
  • #329710
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    od 1.1.2021 plati novy vyvozni limit. Z Norska je povolen export max. 18 kg rybich vyrobku na osobu a to max. 2x do roka. Podminkou je rybareni v registrovanem podniku a vyplneni ulovkoveho listu. Trofejni ryba uz neni mozna. Sladkovodni ryby a ryby prokazatelne zakoupene do limitu nespadaji. Do rybich vyrobku spadaji nejen rybi file, ale i napr zpracovana jatra a podobne!

    Pro celni kontrolu jako doklad o pobytu v registrovanem podniku plati faktura nebo potvrzeni o pobytu, kde je uvedena adresa turistickeho podniku, jeho organizacni cislo, datum pobytu, pocet osob. Doklad muze byt vystaven na jednu osobu ze skupiny nebo na kazdou osobu zvlast.

    Jako doklad muze byt uznan take ulovkovy list, kde ale musi byt doplneny vyse uvedene udaje.  Doklad muze byt vytisten, podepsan orazitkovan pred cestou ze zeme.

    Pri kontrole musi byt bat pritomny osoby uvedene na dokladu. Neni mozne napr., aby nekdo vezl ryby nekomu jinemu, kdo napr. leti a pod.

    Pokuty za pasovani: zakladni pokuta je 8000 NOK plus za kazde kilo navic 200 NOK. Zabaveni vsech ulovku. Podle mnozstvi i zakaz vstupu na norske uzemi na nekolik let.

    Me doporuceni:  vytisknete si na cestu potvrzeni rezervace, kam si doplnite seznam osob, pokud jedete vice auty, pro kazde auto zvlast.  To si muzete nechat potvrdit pri odjezdu. Ofotte si sve hlaseni ulovku. Pri pripadne kontrole muzete ukazat, ze jste formular opravdu odevzdali, pripadne elektronicky nahlasili.  Pokud jste na ceste s obytnakem a po ceste rybarite, ubytujte se take v registrovanych campech, abyste meli doklad o pobytu. Jinak neni vyvoz povolen.  I kdyz neni vek rybaricich osob uveden,  asi bych uz nezkousela vyvazet kvotu  hlasenou na miminka.  🙂

    http://www.fiskeridir.no/Turistfiske/Fiskesmugling-og-utfoersel/Utfoersel

    http://www.lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2006-06-01-570

    #329713
    radek
    Účastník
    (679 odpovědí)

    Ahoj Jani,

     

    jestli tomu rozumím správně, tak už se nepracuje se statusem neregistrovaný kemp.

    Čili  z kempu, který není registrovaný už nelze odvézt 10 kg filetů…

    #329714
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Ahoj Jani, jestli tomu rozumím správně, tak už se nepracuje se statusem neregistrovaný kemp. Čili z kempu, který není registrovaný už nelze odvézt 10 kg filetů…

    spravne. Vyvoz ryb je povolen pouze z registrovanych mist. Kdo lovi v soukromi, u znamych a pod.  chycene ryby vyvazet nesmi.

    #329715
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Sim- Michal,to že máš pri ponuke lokalít ešte 20kg filet,to chápem, ale nemáš info na HAVOYA. Je tento kemp registrovaný?

    #329746
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Ahoj chtěl jsem se zeptat, teď se do do Norska může, za účelem rybolovu?nebo  je zavřené,.Děkuji

    #329751
    radek
    Účastník
    (679 odpovědí)

    když si proděláš karanténu na nějakém hotelu ve vnitrozemí v délce min 7 dnů ( 2 testy PCR), tak si můžeš rybařit kde chceš

    #329752
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Díky, myslel jsem si to . Jezdím tam už 27 let ,ale ten covid nám dává 🙂. Myslel jsem jestli nebude stačit potvrzení od Norka, že karantenu budeš trávit u něj

    #329754
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    radek nemate pravdu,

    treba si precitat nove nariadenia , zajtra sa zas prehodnotia  a podla toho sa upravia

    #329756
    radek
    Účastník
    (679 odpovědí)

    tak  nečetl jsem do podrobna, ale vypadá to tak, jak jsem popsal ( teď aktuálně)

    tj:

    1/  na hranici se musím prokázat platným negativním testem, ne starším než 72 hodin

    2/ budu vyplňovat registrační formulář a bude mi nabídnuto  zdarma otestování na hranici ( nechápu tedy spojitost s testem, který budu mít v ruce z Čech)

    3/ bude na mě uvalena karanténa a bude mi určeno karanténní zařízení někde ve vnitrozemí ( ne u Norka u moře) , kde budu trávit ” dobrovolně ” čas

    4/ po 5 ( nebo 7) dnech mi udělají na své náklady další test a když bude negativní…

    5/ jedu rybařit

     

    Jinak každé 4 týdny se mají upravovat, či doplňovat nařízení vlády. To souhlasí.

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 2 měsíci uživatelem radek.
    #329860
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Pro toho kdo prodělal covidu a je to pri cestě do 6 měsíců. Má vstup povolen. Je tan výjimka. Pro ty co prodelali

    #329861
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Pcr pozitivní, ale žádný příznak. Zaplat pánbůh, kdybych nešel na test tak pobiham mezi.lidma a nakazim někoho

    #331411
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Ahoj, někde jsem tu viděl odkaz na seznam registrovaných kempů a nemůžu ho najít ….kurňa ….

    Kdo mi pomůže ?? Janka ??

    Díky všem

    Ota

    #331416
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)
    #331417
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    jsi náš poklad-))

    díky

    #331461
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    jsi náš poklad-)) díky

    Ja vim, jenom vykopat 😉 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 30)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vyvozni limit 2021

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...