Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vypínání echolotu při lovu

  • Toto téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 10 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 16. až 26. (celkem z 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #64018
    Robin21
    Účastník
    (87 odpovědí)

    nevím, ale řeky bych, že °C nemají s paprskama od echa nic společnýho… asi jsou myšleny stupně úhlové 😀

    #64019
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    DOSKY napsal: to MifakM

    Zatím nejlépe ti odpověděl Doršák cituji … No, mi ještě nezkoušeli vypínat echolot při lovu, bo pak nezjistíme, jestli jsou pod lodí ryby:)

    Tak tahle odpověď mi přišla fakt dobrá.

    No co máme zkušenost tak i přes to, že na echolotu nebyly ryby vidět, tak jsme je chytali. Faktem je, že výhradně vláčíme, tedy nástraha dopadá 20-30 m od lodi. Echolot máme nastavený přitom správně (slaná voda, 20° úhel, vypnuté menší ryby a další nastavení jako drift-posun po obrazovce a pod…)

    #64020
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    To, že ryby na echolotu nejsou a chytáte je je běžná praxe. Platí to i obráceně. 8-)8-)8-)8-)8-)

    #64021
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Robin21 napsal: nevím, ale řeky bych, že °C nemají s paprskama od echa nic společnýho… asi jsou myšleny stupně úhlové

    😀 opraveno, já už z těch předpovědí počasí blbnu 😀

    #64022
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    MifakM napsal:

    Nevím jak Mark na Soroy, ale podle mne nehledá ryby sonarem.

    Na 1000% má ověřená místa (znalost moře, proudů, počasí, chování ryb…. zkušenosti prostě dělají hodně), kde se ryby s největší pravděpodobností zdržují a jen si opravdu sonarem otestuje, že tam jsou.

    Ono vyhledávat na moři sonarem hejno je jak časově náročné, tak i ekonomicky. Jezdit po moři se zapnutým echolotem a čekat dokud se mi na obrazovce neobjeví ryby a křižovat třeba plochu 5x5km je opravdu mimo.

    Volíme následující postup:

    1. Sedneme nad mapu a vytipujeme lokality k lovu (ať už ještě doma nebo až na chatě).

    Důležité faktory :

    – roční období

    – způsob lovu

    – cílová ryba

    2. Přímo na místě (na chatě v Norsku) pak upravujeme a vybíráme místa podle aktuálního počasí

    3. Na GPS nastavíme požadované cílové místo a jedeme podle navigace.

    4. Na místě projedeme echolotem již vytipované místo (200 x 200 m) a zkoumáme echo od ryb, podloží, testujeme proudy – sílu a směr, drift. Pokud nám něco nevyhovuje, pak měníme místo – pokračujeme od bodu 3.

    A tak pořád dokola, dokud nejsme spokojeni.

    Jinak z předešlých výprav již máme nějaká místa vytipovaná jako 100% úspěšné, takže je to o to jednodužší.

    Můžu tě ujistit , že Mark hledá ryby jen podle echolotu jak najde hejno , které stojí podle něho za to tak zastaví a chytáme.

    #64023
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    To, že ryby na echolotu nejsou a chytáte je je běžná praxe. Platí to i obráceně.

    A to obráceně mnohem častěji… 😕

    #64024
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    MifakM napsal: DOSKY napsal:

    To, že ryby na echolotu nejsou a chytáte je je běžná praxe. Platí to i obráceně.

    A to obráceně mnohem častěji…

    Bohužel 🙁

    Mimochodem kolegové měli loni špatně nastavený echolot – příliš pomalá frekvence obnovování a furt si stěžovali, že jim to ryby neukazuje a náš echolot přitom řval jak šílenej hned vedle nich. 🙂

    #64051
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Opsal jsem si z jednoho staršího článku Sima …… –

    Hledání ryb

    Toto je velice důležitá věc tzv. rybu najít. Pokud si objednáte místo, kde je loď se špičkovou navigací GPS a sonarem, ještě neznamená, že tam něco rekordního ulovíte. Toto zařízení jde totiž z ruky do ruky. Mnoho rybářů neumí tento přístroj ani dobře nastavit a myslí si, že tato krabička je jediný nástroj k úspěchu. Často jsem se v Norsku setkal s rybáři, kteří mě požádali, abych jim správně nastavil echolot, protože jim nic neukazuje. Přitom stačí jen obyčejný sedlácký rozum. Echolot to jsou dvě věci – sonda a přijímač /obrazovka/. První co zkontroluji je sonda. Mezi nejčastější problémy patří, že sonda nemá správný úhel 90 stupňů, nebo je znečištěná řasou, někdy také mořským korálem. Když je toto v pořádku, přistoupím k přijímači a kontroluji nastavení frekvence 200Hz, což je úzký paprsek vhodný na moře, pro lov ve velkých hloubkách. Dále vypnu symboly ryb a nechám zobrazovat hejna. V neposlední řadě přepněte režim na slanou vodu, která je mnohem hustší než sladká voda a obsahuje i více nečistot ve sloupci, které potřebujete odfiltrovat, jako je plankton, bubliny, medúzy atd. Nejdůležitější vychytávkou však je, vypnout si simulaci!

    #64053
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
    #64056
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)
    #64059
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Myslím,že jsou tam odpovědi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 16. až 26. (celkem z 26)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vypínání echolotu při lovu

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...