Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vláčák – střední – tedy ne ultraheavy :-) WFT MC jigger 2

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 16. až 26. (celkem z 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28620
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to: mifakm. to je on, měli být začátkem roku,nyní až únor,,,,

    #28623
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Je pravda,zatím jsem ho viděl pouze na obrázku,určitě si ho někde prohlídnu na živo,třeba mě to mile překvapí.Obecně si myslím,že Okumy jsou dobré,jen nevím s tou slanou vodou no uvidíme;-)

    #28624
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Dík všem za postřehy.To MifakM:taky se rozhoduji mezi 40S a 55S Asi dám na tebe.JEště jednou díky všem:-D:-D

    #28627
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    Přešel jsem na navijáky Daiwa(sol,caldia) Slamer smutně kouká,jako náhradní ve stojanu.Prut Dragon milenium soroya, trošku těžší, zvládá 150gr. Velmi spokojen. Dvou špicové pruty, jsou nepraktické, kdo bude na lodi měnit špice?

    #28630
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Loni jsem taky dozbrojil, shodou okolností Daiwa Sol a Caldia. Na Slamery stále chytám a určitě mě nikdy nezklamali. Kolega co se mnou kupoval Caldii tak ji po cca 3 dnech chytání odepsal. Záruční výměna ložiska to spravila. Caldii mám 2500 spíše na vláčku u nás, ale na moři jsem ji taky vyzkoušel. Myslím, že Okuma Trio není pro slanou vodu určena, protože Okuma u navijáků na moře to přímo píše. Vhodní jsou Okuma Salina případně Okuma Cedros. Fakt je že cena Tria není vysoká, tak proč to nezkusit. Já osobně bych připlatil pár stovek a koupil Slammer. To je osvědčená jistota.

    #28644
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to stroft,

    proč dle tvého hlediska jsou dvoušpičkové pruty nepraktické???

    Podle mého mínění není potřeba měnit špičku na lodi,tam chytám stále na jednu,tu těžší. Ale třeba ze břehu jsem dával tu měkkčí, a stále stačí jeden prut. Mluvím z vlastní zkušenosti s Dragonem Millenium.

    #28661
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    Dedek napsal: Mám dotaz ohledně navijáku Okuma TRIO 40S.Má někdo nějaké zkušenosti.Chci si pořídit nový vláčecí a ten se mě docela zamlouvá dík

    …použití ve slané vodě Okuma nezakazuje,spíše naopak garantuje slanou vodu.Na oficiálních stránkách Savagear(která Okumu prodává) jsou videa testerů firmy z moře,takže jestli ti bude někdo tvrdit že Okuma na moře ne tak kec….!!!!Testeři tam maj Bushwhackery a Tria, takže proč ne…?!(i na sumíky)

    #28664
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    To honza dufek:díky za radu asi si u tebe objednám.Jaký si mám podle tebe vzít 40S NEBO 55S:-(:-(

    #28667
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    Naki napsal:

    to stroft,

    proč dle tvého hlediska jsou dvoušpičkové pruty nepraktické???

    Podle mého mínění není potřeba měnit špičku na lodi,tam chytám stále na jednu,tu těžší. Ale třeba ze břehu jsem dával tu měkkčí, a stále stačí jeden prut. Mluvím z vlastní zkušenosti s Dragonem Millenium.

    Každý prut je koncipován jako celek, to je špice a spodní část by měly býti sobě úměrné. Raději budu mít na lodí prut navíc než podle podmínek měnit špice. Převazovat na lodi, si ani nedokážu představit. A na lov ze břehu si vezmu prut, který mi vyhovuje. Myšlenka výrobce, že mám dva v jednom, směřovala k ušetření peněz za druhý prut. Při cenách za jaké se Dragon prodává je to zbytečně velký kompromis. Můžeš být spokojen a snad ti to i vyhovuje ale já bych takový nákup neudělal.

    #28673
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Pokud jsem se na Okumu ptal, tak mi vždy řekli, že všechny jejich navijáky mají úpravu pro slanou vodu.

    Hodně bych se zaměřil na překlapěč – na místo kde běhá šňůra (vlasec). Pokud by tam bylo klasické ložisko, tak bych koupi navijáku pro,použití na moře hodně zvažoval. Pokud je tam kluzné, tak asi neni co řešit.

    Co do konstrukce a tím pádem trvanlivosti, pro rybolov na moři mi stále vychízí jako jednička Slammer. Mě na něm osobně schází páčka zpětného chodu, ale i tohle svědčí o jednoduchosti tohoto navijáku.

    Slammer na moře = držák.

    Mám navijáky pro celou rodinu. Nejstarší je z roku 2000 Brauning -za velice slušný peníz,téměř bez údržby – stále drží ( 9 x v Norsku )

    Pak jsem si postupně během 3 let pořídil 4 navijáky SPRO ROCK 9800 – 2400 Kč/ks cena byla poměrně vysoká, ale doufal jsem v kvalitu. Po pravidelné údržbě postupně odcházejí ( 4 x v Norsku a dárek pro kovošrot ) Okuma dva nvijáčky na lehčí přívlač – první odešla ještě v záruce – opravena ( 5x v Norsku bez problémů ) Slammer 360 – nerozbitná mašinka s kterou se dá i “pilkrovat” (3 x v Norsku a věřím mu ) Pro příští sezónu mám připravené další dva Slammery 360 a jsem přesvědčený, že budu mít do Norska s navijákama na delší dobu vystaráno.

    #33702
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Zdravim, měl bych dotaz k prutu WFT Baltic Pilk 2.9m 30-150g a nebo Sportex Jolokia Pilk 2,7m do 110g. Jeden z těhlech chci, tak pokud někdo má, nebo alespoň něco ví, budu rád. Dám na něj Slamer 360 – budu vláčet a pilkrovat do 100g.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 16. až 26. (celkem z 26)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vláčák – střední – tedy ne ultraheavy :-) WFT MC jigger 2

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...