Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vláčák – střední – tedy ne ultraheavy :-) WFT MC jigger 2

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24001
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    MC jigger 40-180g mám už druhou sezónu, takže jsem s ním chytal asi 40dní v kuse. Jsem s ním velmi spokojen. Překvapila mě jeho lehkost, protože je osazen novým typem oček LTC flex, která jsou pružná a lehká.

    Jestli tě ještě něco zajímá, klidně se ptej. Zvládá v pohodě hlavičky 30-90g.

    http://www.topfishing.eu/wft-vlaceci-pruty/wft-mc-jigger-ltc-flex-245m—-40-180g.html

    #4113
    Marek
    Účastník
    (145 odpovědí)

    Přesto že tu nedávno bylo vlákno o vláčácích, řeším něco podobného ale s tím že “těžký” vláčák mám (charismu 100-420) a chtěl bych něco trošku “lehčího” co teď v Norsku půjčím kolegovi (nebo mu půjčím charismu) to uvidím.. potřebuji něco co mi bude z části “suplovt ” charismu tedy s čím v pohodě hodím 80-100g pilker ale s čím si i užiju se 30-40 g jigovou hlavičkou… tedy z části překryje rozsah charismy a přitom bude jemnější směrem k nižším vahám…

    Hodně se mi líbí v záhlaví zmiňované WFT MC Jigger 2 240 cm a 40-180g… Nemáte s ním někdo zkušenosti…?? Nejvíce se mi na něm líbí očka bez keramiky jen ze smotaného pružného nerez drátu tedy “není co rozbít”…:-)) Dále zvažuji Dragon Millenim 250 Senja 75-150 nebo Hitra 100-200… Hitru 200-400 tu někdo dost chválil ale nemám možnost je vzít do ruky, v Praze jsem je nikde neviděl…:-(( Takže mi zbývá objednávka po netu… Znáte je někdo… Nebo to WFT….?? Jak říkám, jde mi o to aby to (při půjčení) pokrylo rozsah jig – 100g pilker a pro mne abych neměl 2 “stejné” pruty…..??

    Díky a Halibutům zdar.

    Mára

    #24031
    Marek
    Účastník
    (145 odpovědí)

    Děkuji za info, promyslím to tedy…

    Nějaké postřehy ohledně těch Dragonů někdo nemáte…??

    Díky a halibutům zdar :-))

    M.

    #24037
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Jak už jsem psal v jiném vlákně ohledně vláčáků Dragon. Měl jsem od nich 2 pruty na těžší vláčku “Dragon SILVER edition ” a byl jsem hodně spokojen. Proto jsem na letošek pořídil “DRAGON Millenium Dorsz 2,70m 60-150g, 120-250g” a moc dobře se s ním chytalo.Velká výhoda je,že má 2 špičky,které ti dají velký rozsah gramážových možností hlav a pilkříků.

    Naki

    #28577
    komik
    Člen
    (16 odpovědí)

    Sim napsal:

    MC jigger 40-180g mám už druhou sezónu, takže jsem s ním chytal asi 40dní v kuse. Jsem s ním velmi spokojen. Překvapila mě jeho lehkost, protože je osazen novým typem oček LTC flex, která jsou pružná a lehká.

    Jestli tě ještě něco zajímá, klidně se ptej. Zvládá v pohodě hlavičky 30-90g.

    http://www.topfishing.eu/wft-vlaceci-pruty/wft-mc-jigger-ltc-flex-245m—-40-180g.html

    Včera jsem si MC jigger u tebe objednal, z další výplaty chci dokoupit ještě Slammera. Jakou velikost mě doporučíš, aby to na sebe sedělo?

    #28578
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Připojuji se k Nakimu ohledně Dragonu. On mi vlastně tento prut doporučil. Nemohl jsem si ho vynachválit. I bratr, který normálně chytá na obyčejný prut, měl za jeden den možnost chytat s Charismou 50-190g i mojím Dragonem a ten se mu zdál lepší. Samozřejmě je to o názoru/zvyku. Navíc je tam ta možnost výměny špiček, podle toho na co a kam se ten den chystáte. Za sebe můžu jen doporučit.

    #28585
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    kaqpa napsal:

    Připojuji se k Nakimu ohledně Dragonu. On mi vlastně tento prut doporučil. Nemohl jsem si ho vynachválit. I bratr, který normálně chytá na obyčejný prut, měl za jeden den možnost chytat s Charismou 50-190g i mojím Dragonem a ten se mu zdál lepší. Samozřejmě je to o názoru/zvyku. Navíc je tam ta možnost výměny špiček, podle toho na co a kam se ten den chystáte. Za sebe můžu jen doporučit.

    kluci,já pro tu výměnu špiček jednu za druhou moc nejsem,nesedí mi to..ale co hlava to názor..

    Mám Charismu,Shimano,Ticu,a WFT na vláčení…v ruce dycky držím Charismu

    Shimano-zdá se mi že je to takové žvýkačka

    Tica-ta gramáž co má napsané,tak si myslím,že je o dost nižší

    WFT-dobrý prut,ale je trochu robustnější rukojeť a je váhově trochu nahoru

    Charisma-ta mi sedí..

    Jak pravím sto lidí sto názoru,chce to zkoušet a koupit co každému sedí 😉

    #28588
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    No, ohledně té výměny špiček. Myslel jsem si, jak budu pořád měnit špičky, podle toho,co budu zrovna chytat … nakonec jsem 99% pobytu odchytal stejně s tou špičkou, která mi víc seděla 😛 Ale třeba, když člověk jezdí i střední i severní Norsko, tak by obě špičky využil dostatečně 🙂 Ale je to přesně jak říká Šroubek, každému sedí něco jiného 😉

    #28608
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    komik napsal:

    Sim napsal:

    MC jigger 40-180g mám už druhou sezónu, takže jsem s ním chytal asi 40dní v kuse. Jsem s ním velmi spokojen. Překvapila mě jeho lehkost, protože je osazen novým typem oček LTC flex, která jsou pružná a lehká.

    Jestli tě ještě něco zajímá, klidně se ptej. Zvládá v pohodě hlavičky 30-90g.

    http://www.topfishing.eu/wft-vlaceci-pruty/wft-mc-jigger-ltc-flex-245m—-40-180g.html

    Včera jsem si MC jigger u tebe objednal, z další výplaty chci dokoupit ještě Slammera. Jakou velikost mě doporučíš, aby to na sebe sedělo?

    Doporučuji ti na tento prut Slammera 360 – vyvážená kombinace, doslova.

    #28614
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Mám dotaz ohledně navijáku Okuma TRIO 40S.Má někdo nějaké zkušenosti.Chci si pořídit nový vláčecí a ten se mě docela zamlouvá dík;-)

    #28615
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Dedek napsal:

    Mám dotaz ohledně navijáku Okuma TRIO 40S.Má někdo nějaké zkušenosti.Chci si pořídit nový vláčecí a ten se mě docela zamlouvá dík

    Ahoj,přečetl sem si neco o tomto navijáku…nikde nepíšou,že je na moře,tak nevím…co slaná voda?

    Cituju:Tento naviják je vlajkovou lodí firmy Okuma. Naviják je postaven na systému EOS, což je patentovaný eliptický oscilační systém – navíjení do kříže. Další novinkou je patentovaný systém dvojí síly brzdy – jemná a silná. Trio má počítačem vyvážený systém rotoru, je osazen devíti kuličkovými ložisky a jedním jednocestným ložiskem z nerezové oceli. Převodové ústrojí HDG II je strojně obráběné a je vyrobeno z lodní mosazi v kombinaci s antikorozním ozubeným převodem s vysokou hustotou. Naviják má pevnou karbonovou cívku s kovanou aluminiovou hranou, aluminiovou kličku a je vybaven absolutně vodě odolným těsněním brzdy. Tělo a rotor navijáku je v kombinaci hybridní grafitové a hliníkové konstrukce, aluminiové uložení brzdy dokresluje přesný chod cívky spolu s velmi pevným a robustním anodizovaným překlapěčem.

    Píšou,ale,že má vodě odolnou brzdu…

    #28616
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    A ještě sem si neco přečetl o Pennu…

    Cituju:Toto jsou nejodolnější navijáky s pevnou cívkou, jaké společnost Penn vyvinula a vyrobila. Jsou nedílnou složkou výbavy mnoha uznávaných profesionálních rybářů po celém světě. Pokud hledáte smekací naviják pro lov sumců, velkých štik, candátů a kaprů v extrémních podmínkách, nemusíte hledat dál…toto je přesně to, co hledáte! Navijáky Slammer nabízejí nepředstavitelnou sílu a výkon při svojí poměrně malé velikosti. Pět kuličkových ložisek a jedno válečkové ložisko z nerezové oceli a stálé uzavření zpětného chodu garantují jemný a bezrázovitý chod. Špičkový brzdový systém Penn HT 100 je uložen pod cívkou a tím je dokonale chráněn proti povětrnostním vlivům. Převody jsou z odolného bronzu a oceli. U těchto navijáků je použitá nová patentovaná technologie Penn Level Line System – což je speciální systém zdvihu cívky, který zajišťuje i při použití pletených šňůr co nejrovnoměrnější ukládání na cívku a tím snižuje riziko zamotání vlasce nebo šňůry a zaroveň zvyšuje nahazovací vzdálenost. Sám výrobce o něm říká: „je to nejlepší celokovový smekací naviják, jaký jsme kdy vyrobili pro jakékoli zatížení“. Ocení ho i ti, kteří dávají přednost lovu těžší přívlačí s použitím nejtvrdších pletených šňůr, kdy se táhnoucí wobler pohybuje velmi pomalu. Tyto navijáky zvládnou opravdu velké ryby, bez obav, že se vám zhroutí pod rukama.

    #28617
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Taky sem na tu okumu koukal,taky chci koupit nový naviják,ale popravdě,designově super,ale trochu bych se bál toho skloubení těla,přecijen není to z jednoho kusu,nevím no,raději pár stovek přidám a vezmu tady od michala Ryobi arctica,tomu bych věřil o 200procent více,nebo skutečně ten slammer,jak je vidět asi je skutečně jeden z nejlepších v této kategorii.měl jsem už jednu okumu na moři,myslím,že nejsou moc na moře,odešla taky.Tady na vodu mám longbow,je super,ale na moře už vezmu jen skutečně odolný vůči slané vodě.

    #28618
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to:Dedek, vůbec by jsem se Okumy neobával, mám 4 Penny a určitě uvažuji o Okumě. Nejvíce informací by ti mohl o Okumách poskytnou fundovaný odborník Honza Dufek.

    #28619
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Dedek

    Místo 40S bych spíše uvažoval o 55S. Já si ji do Norska letso beru. Mám ji již objednanou. Uchycení bych se neobával. Pokud se k němu budeš chovat slušně, žádné prasknutí nehrozí. Zase takovou rybu nezapřáhneš 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vláčák – střední – tedy ne ultraheavy :-) WFT MC jigger 2

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...