Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Naki a poslední změna proběhla před 14 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3372
    PEMI
    Člen
    (4 odpovědí)

    Dobrý den, zajímám se o jakékoli informace o této oblasti ve středním Norsku. Předem děkuji, PEMI.

    #7690
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Čau Pemi,

    co by jsi potřeboval o této oblasti vědět? Letos jedu po třetí do Rorviku na tento ostrov.Pokud to bude možné a budu vědět,rád poradím.

    #7693
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    Byl jsem tam 2x a docela si zachytal, kam přesně jedeš?

    Já byl v kempu Kvistero http://www.kvisteroe.com

     

    #7782
    PEMI
    Člen
    (4 odpovědí)

    zdravim po delsi odmlce, ale az nyni mohu byt konkretnejsi ve svych otazkach, zajima me predevsim zkusenosti s terminy na zacatku kvetna v oblasti austadfjordu. dale samozrejme doporuceni a rady at uz jde o fjordy nebo volne more. za sebe mohu rict, ze nejsem moc pilkrovaci, takze sva doporuceni muzete zamerit na privlac / mapy, mista, casy apod. /. predem diky za rady a napady, norsku zdar, PEMI.

    #7783
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Čau Pemi,

    Austadfjord je na druhé straně ostrova Vikna,takže tam to neznám.My jezdíme hned na začátek ostrova po přejetí mostu z pevniny.Městečko Rorvik,kde je továrna na výrobu lodí Hansvik. Co se týče rybolovu,tak fantazie.Loni jsme tam byli začátkem června,krásně šli obecňačky a polaci do 90cm.Vše jen na vláčku,kolem skal nebo u majáků tak do hloubky 20m.Letos jedeme až koncem června,tak uvidíme jestli nám to vyjde jako loni,kdy jsme měli nádherné počasí s příjemným větříkem.A ty polární dny to je úplná bomba.Kluci sem jezdí už několik let a byli zde i na přelomu dubna a května.Zachytali si taky pěkně,ale ještě tady nebyli najetí polaci.Proto se výpravy posunuly až na červen, a stojí to za to.

    #7784
    PEMI
    Člen
    (4 odpovědí)

    Naki, diky moc za rychlou reakci, jedu o mesic pozdeji nez obvykle do norska jezdivam a jsem zvedav, jake ryby pujdou, snad neco najede. letos poprve pocitam i s kutrem na jeden den, nova zkusenost, tak jsem zvedav. jeste jednou diky, PEMI.

    #7786
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Pemi,

    až se vrátíte tak dej vědět.My letos taky poprvé prověříme rybačku z kutru.

    #7790
    deda
    Účastník
    (265 odpovědí)

    Ahoj Naki a PEMI a všichni ostatní,

    loni jsem byl poprvé s cestovkou na Hitře.Vše bylo perfektní,,delegát,ryby, pobyt.Také jsme si objednali kutr se zkušeným rybářem na celý den.pruty jsme měli většinou půjčené,pilkry vlastní.Projížďka to byla pěkná,jak výletním parníkem v neděli.Zkušený rybář nás zavezl asi na 5 míst ale ryby tam nebyly.Sem tam někdo něco náhodou vytáhl.Asi po půldením přejíždění dorazil na místo,Ohlásil”Big fisch 100 metrů a už to začalo Na lodi nás bylo asi 10 i s instruktorem a každý měl jiný plkr(od 110gramů do 500)Já ještě s Mirkem jsme měli  pětistovky.Běkem několika minut bylo několik prutů a několikrát tak zasukovaných,že zbytek lovu jsme se věnovali rozplétání.Celkem bezúspěšně.Pár šťastlivců,co to přežili beze škod pak vytáhlo pár tresek do 1 m ,1mníka a okouníka.V bedně asi bylo(určitě)nejvíc kellerů do 50cm.Po nepatrné zkušenosti doporučuji:co nejméně lidí,stejně těžké pilkry a dobrého lodivoda.Toho našeho až to přestalo bavit tak nahlásil na dalším místěBIG FISCH 160metrů.Je jasné že nato už nikdo neměl vybavení a PLULI JSME DOMŮ.Letos jedeme s Mirkem a partou znov 16,4, na Bakkan k Benovi a s Mirem máme domluvený kutr na celý pobyt pro nás dva.Ať se daří!

    #7800
    PEMI
    Člen
    (4 odpovědí)

    mili pratele, dekuji vam za prispevky, je videt, ze kolem ryb a norska je stale co objevovat. mohu slibit, ze po navratu napisu kratkou informaci jak uspesni / doufam / jsme byli. preji vam na vasich cestach za rybami hodne stesti, PEMI.

    #11589
    PEMI
    Člen
    (4 odpovědí)

    ahoj rybari, slibil jsem, ze se s vami po navratu z vikny podelim o zazitky. jen pro pripomenuti, pobyvali jsme ve vesnicce austafjord. do teto doby jsem byl v norsku nejdale v okoli trondhaimu a nevim jestli to bylo temi par set kilometry navic, ale chytani na vikne se s chytanim nize neda vubec srovnavat. mozna jsme meli stesti, ale i prumerne ulovky byly viditelne vetsi nez ty, na ktere jsem byl zvykly z minulosti. misto je to nadherne s moznosti vyberu lovu ve fjordu nebo na mori, snad jen vyznavacum hlubinneho rybolovu pod 100 m bych toto misto nedoporucoval. daji se tam najit hloubky, ale je jich pomalu. z toho vyplyva, ze pro milovniky vlaceni a lehkeho pilkrovani na vlaceci prut se tam oteviraji uzasne moznosti. pro zpestreni jsme vyjeli na more pronajatym kutrem s mistnim kapitanem a vysledkem bylo, ze jsme posledni 3 dny davali ulovky nestastnym nemeckym pratelum, kteri snad urazili troly, ale tak bidne chytani jsem uz dlouho nevidel, asi neco delali spatne … pokud bych mel uvest nejzajimavejsi ulovky nasi party, tak urcite zminim tresky obecne 93 az 99 cm / lodka, 60 m hloubka, pilkr /, kelera 90 cm / kutr, 40 m hloubka, pilkrovani na vlacku s vlascem 28 /, vlkouse 70 cm / lodka, 60 m hloubka, pilkr / a halibuta 68 cm / kutr, 40 m hloubka, ripper /. svuj prispevek zakoncim tvrzenim, ze viknu, jako jedinou zatim, urcite navstivim znovu. norsku zdar ! pemi.

    #12896
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Ahoj všem,

    v neděli návrat z Rorviku na Vikně. Počasí proti ČR super,teploty do 15 stupňů a oblačno až polojasno. Ryb se chytalo mraky,hlavně ale menších.

    Mezi menšími treskami se občas objevila nějaká kolem 90cm,a u skal a mělčinových tyčí šli celkem polaci. Nej chycené byli treska 89cm a polack 92cm.Posílám pár fotek.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...