Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu VESTERÁLY-Vinjesjoen-2016

 • Toto téma obsahuje celkem 28 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dawid a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 29)
 • Autor
  Příspěvky
 • #190097
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)

  Není-li možnost zařazení do minulé ” lokality-diskuze,” nebo jsem blb, nebo to již neexistuje, zakládám téma tedy zde. Ale tím pádem velký nepřehled. Pobyt  10-20.4. 2016. Jsou nějaké poznatky rybolovu v tomto čase.? Vřelé díky.

  #190114
  Duke
  Správce
  (1347 odpovědí)

  Kategorie “Diskuze o lokalitách” byla skryta, protože nám přišlo matoucí aby se o jedné lokalitě diskutovalo ve více kategoriích/tématech. Dochází pak k situacím kdy jeden píše tam a druhý jinam. Téma jste založil zcela správně. Od teď budou všechny informace o VESTERÁLY-Vinjesjoen vkládany sem na jedno místo.

  #203098
  Imrich
  Účastník
  (7 odpovědí)

  Ahoj.

  Vinjesjoen je lokalita na které se dají nachytat opravdu velké ryby tím myslím tresky nad 15 kg zcela běžně. Nicméně trefit to správné počasí je vážně těžké. Může se klidně stát, že za celý pobyt nebude možné vyjet na otevřené moře kde se nachází několik míst, které jsou v jakoukoli roční dobu jistotou. Tomy majitel kempu má na mapách tyto lokality zakresleny a je potřeba se jich držet, protože jinak je výsledek rybolovu velmi nejistý. Chystáme se tam letos koncem srpna a jsme plni obav z počasí, přestože jedeme v sezoně.

  #211016
  JAKABO
  Účastník
  (2989 odpovědí)

  vapno1- Ahoj. Daj nejaké info o rybách, počasí, lode.

  #228541
  JAKABO
  Účastník
  (2989 odpovědí)

  vapno1- Ahoj Jozef. Tak ako bolo? Vyšlo počasie? Kade ste išli,čo ryby. Dúfam,že ste prišli v poriadku.A foto by bodlo.

  #229073
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)

  Ahoj Jakabo a ostatní. Z lokality jsme se vrátili v pátek večer po dramatickém příběhu poruchy motoru. Téměř vše, i auto parkuje nepojízdné v Narviku. Po 3 dnech, co možno nejoptimálnějšího návratu domů vyhrála varianta – letecky – s minimem bagáže. Počasí v mezích, na ryby výborné. Podrobnější reportáž zpracuji doufám v týdnu.

  #229672
  JAKABO
  Účastník
  (2989 odpovědí)

  To čumím na tvoje info jak puk. Určite sem daj nejakú podrobnú reportáž. To tu ešte nebolo.

  #244714
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)

  Vinje 10. – 20.4. 2016

  Jako na každou novou lokalitu, tak i na Vesterály odjíždíme s novým očekáváním, jaké to bude, co nás asi čeká. Ubytování, lodě, ryby a hlavně počasí. Vše bylo v normě. Sice palandy, ale dalo se přežít. Lodě Silver Viking 18ft 50PS pro tři osoby prostorné, vyhovující, jezdilo se na vzdálenost pouhých +- 5 km. Za 5 dní lovu se projelo cca 70l benzínu – super. Ryby – pro mě jedna z nejlepších lokalit, předčasně nachytáno.( Snímky chybí, neboť jsem točil na kameru ). Odsouhlaseno – odjeli jsme o den dříve – již chyběl motiv. Z 9 ti dnů jsme 5 využili k rybolovu, tři dny takřka bez mráčku, teplota kolem 0°C , v noci mrzlo, většinou napadl sníh.

  Opouštíme toto krásné místo o den dříve, se třemi nej-trofejkami 136,125 a 116 cm, zabalené do mikrotenové a bublinkaté folie a uložené symbolicky do vaku pro nebožtíky. Každý s bednou zamražených ” horních filátek “. Sbaleno, naloženo, poslední AHOJ a v úterý 19.4. odjezd s vírou návratu o den dřív.

  Blížíme se k Narviku a odbočce na Kirunu, když motor náhle změní zvuk. Cuká, jedeme na tři válce. Na nejbližším odpočívadle zastávka. Jirka otvírá kapotu a při otevřené zátce zkouší motor při startu. Kouř. Jeho hodnocení: je to v prd…, nejspíš propálený píst, nepojízdné, neopravitelné!

  Co teď?

  Začíná úmorný a pro Jirku a Honzu snad nekonečný kolotoč. Nejprve voláním na Asistenční službu Global Assistance, kde mladý a zřejmě nezkušený hlas neumí posoudit skutečný stav věcí pro poskytnutí reálné pomoci. Neustále zjišťuje zjištěné, stále se na něco odvolává a zřejmě se musí informovat u “vyšších”.

  Po 4 hodinách konečně přijela odtahovka, odvezla i nás šest pasažérů na podvalu do hotelu Grand Rooyal Narvik a Ford Tranzit do smluvní opravny.

  A jak dál!?

  Nekonečné úvahy o nejvýhodnějších možnostech – dopravit vše, a nás do Čech. Hodiny jednání s ČP a opravnou, bez hlubší znalosti jazyka. ČP vyžaduje potvrzení o nepojízdnosti vozidla písemně, nestačí ústně, abychom mohli čerpat výhody pojistky. Tři dny bez nervů i s nervy, trochu “ponorka” násobená nejistotou. Druhý den na hotelu. S pomocí příbuzných a přátel v Česku, po všemožných úvahách, objednán nejpříhodnější let se dvěma přestupy: v Osl0 a v Kodani.

  Tzn. půjčit si auto. Jet na dvakrát ( 3+3 osoby ) na parkoviště opravny, vzít si jen nejdůležitější věci, přebytečné, včetně rybařiny zde zanechat. Zlikvidovat trofejky a přebytek filátek ( na vhodném a nenápadném místě je zpět darovat moři ). Limit do 24 kg pro cestovní zavazadlo-bedna, jsme náležitě využili. Bez kontroly obsahu.

  Budíček v pátek 22.4. v 0:02,30, taxi Tranzit ( pro odvoz nás i beden ) přijíždí na čas v 02:55. Odlet v 06:45  z letiště Narvik – Harstad vzdáleném cca 80 km. V Praze přistáváme s 0,5 hod. zpožděním asi ve 14:00. Jsme unaveni, ale šťastni z domova. Tolik jen ve zkratce. Kdo nezažil, neuvěří.

  Nezávazné rady: Nepřecenit spolehlivost auta, raději si jej nechat odborně prověřit. Mít co nejvýhodnější pojištění vozidla a posádky. Vlastnit kartu Maestro nebo Visa s dostatečným limitem. Alespoň 1 účastník je schopen domluvit se anglicky. Mít k dispozici vždy nabitý telefon.

  #247499
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)

  Důležité doplnění, které významně usnadnilo náš návrat. Využili jsme a čerpali ze dvou pojistek. Od ČP, která hradila odtah pouze do nejbližší opravny a v řešení je odtah nepojízdného vozidla do ČR. Druhou pojistku měl Honza uzavřenou u Axa. Ta řešila věci rychleji a flexibilněji – hradila odvoz taxi na letiště a letenky za let, který jsme si sami zvolili – doporučujeme.

  #247733
  JAKABO
  Účastník
  (2989 odpovědí)

  Jozef a auto príde odťahovkou, alebo ho tam opravia a prídete si ho zobrať?

  #247939
  cert007
  Účastník
  (8 odpovědí)

  Axa

  Ta pojistka od CP a od Axy bylo klasické cestovní pojištění ? Jaká varianta pojištění od Axy to byla ?

  díky

  #248550
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)

  Auto musíme dopravit zpět sami odtahem a bude se opravovat až v Česku-levnější varianta. Nejedná se o klasická cestovní pojištění, která naše problémy neřeší. Podrobnosti napíše Jirka až se vrátí z cest, nejdříve v neděli.

  #248746
  Navarchus
  Účastník
  (617 odpovědí)

  Vinje 10. – 20.4. 2016 Jako na každou novou lokalitu, tak i na Vesterály odjíždíme s novým očekáváním, jaké to bude, co nás asi čeká. Ubytování, lodě, ryby a hlavně počasí. Vše bylo v normě. Sice palandy, ale dalo se přežít. Lodě Silver Viking 18ft 50PS pro tři osoby prostorné, vyhovující, jezdilo se na vzdálenost pouhých +- 5 km. Za 5 dní lovu se projelo cca 70l benzínu – super. Ryby – pro mě jedna z nejlepších lokalit, předčasně nachytáno.( Snímky chybí, neboť jsem točil na kameru )…

  Tak to síla…zřejmě noční můra nás všech co jezdíme auty.  🙁

  #248932
  Naki
  Účastník
  (900 odpovědí)

  Nazdar chlapi, tak to je hodně nepříjemná záležitost, něčeho podobného se bojím neustále. Jen pro moji zajímavost, kolik má ten Transit najeto kilometrů.

  Čau a držím palce, ať vše dopadne co nejlevněji

  #256104
  vapno1
  Účastník
  (445 odpovědí)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 29)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu VESTERÁLY-Vinjesjoen-2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(121)
(34)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...