Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Únor – březen 2011

 • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3811
  blokar
  Člen
  (11 odpovědí)

  Ahoj,

  chceme letos zkusit vyjet do Norska trochu dřív a tak prosím o rady, kdy už by to šlo,kam a případně nějaká doporučení od těch, co už to v tomto termínu někdy zkoušeli.

  Díky předem

  #15829
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  V březnu jsem byl na Bakkanu (v Last minute najdeš nabídky do této lokality). Je to vysloveně jen o štěstí na jaké počasí kápneš. Může se totiž klidně stát, že budeš vetšinu doby sedět na chatě. My tam byli na 10 dnů a na vodu jsme se dostali jen 4x. Ale za to je dost větší šance chytit si svou trofejku.

  Nějaké info o lovu v této lokalitě a termínech je zde :

  ÚNOR

  BŘEZEN

  Další možnost je jet na jih (Bergen, Stavanger, Kristiansand, Langesund) ale kam to neporadím. Nebyl jsem tam.

  #15836
  Luboš LUCIUS
  Účastník
  (131 odpovědí)

  ahoj, my vloni byly v únoru na ostrově Vega, a rybaření bylo super, počasí bylo lepší než u nás a nechytali jsme kvůli větru vlastně jen jedno odpoledne – to poslední, druhý den ráno jsme odjížděli. Teplota byla lehce pod nulou a skoro bezvětří, asi dva dny bylo slunce celý den.Opravdu jsme měli štěstí na počasí, letos jedem kolem 8.3. do Lysoysundet, tak snad to taky výjde. Já bych se toho nebál. Tresky byly nevytřený tak jsem vezl i dost zamražených jiker.

  #15840
  Ursus
  Účastník
  (47 odpovědí)

  Ahoj. V roce 2009 jsem byl na začátku března na Bakkanu a byl to velký průser :-). Oželel bych počasí, to je mi v celku jedno (seděli se v lodi v 10 cm sněhu), teploty se pohybovaly do -5. Horší bylo, že nešly ryby – nepřivezli jsme ani limit.

  Jak píše MifakM je to fakt o štěstí. Určitě jsou jistější měsíce. Ale zkusit se má všechno. Jen pro zajímavost, když jsme přijížděli na Bakkan, tak v horách kudy jsme projížděli bylo -30C :-D:-D

  #15843
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  2 Ursus

  My jezdívali Norskem přes noc a v horách bylo v tom březnu i – 40°C :-S

  #15859
  Jirca
  Člen
  (3 odpovědí)

  Zdar, byl jsem tam s Ursusem, až na to, že to byl březen 2008 (letí to, viď) a jak píše byl to průser a v horách bylo -40C. Je to o štěstí.

  #15875
  blokar
  Člen
  (11 odpovědí)

  Díky všem za odpovědi.Počasí je jasný, to nemusí vyjít ani v létě, spíš jsem chtěl vědět, jestli tam vůbec ryby jsou a v tom snad problém není.

  #15955
  Ursus
  Účastník
  (47 odpovědí)

  Ryby tam jsou – jen musejí žrát :-P:-P a právě v tomto termínu to nevyšlo (tření). Pilkrovali jsme jak diví, ale šly jen malé kusy –

  30- 50cm.

  Jenže počasí v zimě a v létě je nebe a dudy

  😎

  #15956
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  V únoru,březnu jsem byl několikrát.Když se jede na týden, je důležité si vybrat lokalitu,která je trochu chráněná,aby se dalo chytat i za větru.Z místy,které jsou daleko ve fjordu nemám zkušenosti,vybírali jsme chráněné,ale dostupné na otevřené moře.Pak to chce jen zkoušet,ryby hledat,oblečení v kterém vydržím leckdy v mrazu celý den na vodě.Hlavně vláčíme,ale když to nejde,přejdeme na jiné chytání.Nebál bych se toho,je to výzva a ryby jsou zasloužené.

  Trochu bych upřesnil Luboše – letos v únoru na Vega – půl týdne mrzlo,jasno,-5 až -10,dobré podmínky na braní to nebyly,ale ryby se našly,do metru.Filetárna byla zamrzlá,filetovalo se venku a ryby nám mrzly na stole.Pak se teploty zvyšovaly,poslední den obleva,pršelo,nejlepší braní,jelo se domů.

  #15958
  zdeněk křešnička
  Účastník
  (417 odpovědí)

  No já bych to upřesnil, na přívlač ryba tolik nešla, byla v 60-80m, na pilkr ryba brala dost obstojně

  #15960
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Já bych to též upřesnil – jak komu.

  #15967
  blokar
  Člen
  (11 odpovědí)

  Pánové, krásně se tu popichujete, ale kde jste to teda byli (ZM už několikrát) a co by jste za lokalitu doporučili, to byla hlavní otázka tématu.Ono toho totiž není moc v tomto období otevřeného, jak jsem si už trochu zjišťoval.Nejedeme tam pro rekordy, ale zkusit něco nového, ty ryby na fotce jsou úplně OK.

  #15968
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  2 blokar

  vsechno v prispevcich mas :-))

  MifakM, Ursus a jirca – Bakkan Vahl

  ZM, gruvearbeider a lubos – Vega

  Vse stredni Norsko – unor/brezen

  #15971
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Já jsem psal v okolí Aure,takže si to chce najít cestovní kancelář a podívat se, co je otevřeno.Roksvagen,kde jsem byl 5x,už otevřený není,ale jiné u různých CK ano.Vega je,je to 1000 km od Osla.Bogen je otevřen a údajně je to chráněné,je blíž.Já to dělám tak,že se buď na vhodnou lokalitu zeptám,nebo se podívám do mapy nebo pěkné přehledy jsou u Pepy,Fishermana,DinTur. My jedeme Lysoysundet, a tam volno je a má to být chráněné.Ještě jsem tam nebyl,tak se o tom nemohu vyjadřovat.Dvě CK,resp. tři co jsem zde naznačil nabízejí destinace v okolí Aure,můžeš kontaktovat paní Janku nebo zkusit štěstí(počasí) na Bakanu,v časném termínu tam volno asi bude – což je zde u p.Simča.

  #15972
  zdeněk křešnička
  Účastník
  (417 odpovědí)

  to:blokar

  sám jsem byl v únoru poprvé a mé obavy se týkaly pouze cesty, pobřeží omývá Golf.proud a jaké trefíš počasí,to je loterie,takže jedeme znovu, ZM má bohaté zkušenosti, tak ti to vše vysvětlí…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Únor – březen 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(121)
(34)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...