Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu UCIME SA FILETOVAT

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 61. až 72. (celkem z 72)
  • Autor
    Příspěvky
  • #60132
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Jsou vhodne keramicke noze? Mam dva asi dva roky kazdy a porad se bojim, ze si s nim uriznu v kuchyni prsty. Tedy jinymi slovy jsou porad slusne ostre. Kosti s nimi nerezu a na zem je nehazim 🙂

    #60136
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    No myslím že keramika je na filetování zcela nevhodná.To že je ostrý to ještě není všechno.Dobrý fileťák musí být i pružný ,přiměřeně ohebný…..

    Ale na druhou stranu – ryby jde zfiletovat čímkoli.I zavíracím nožem.Jedna…dvě….tři ale když jich budeš muset dělat víc ,chce to filetovací nůž.

    Toď můj názor.

    #60137
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Nemá někdo video z filetování halíka, někde to tu je, ale už to hledám asi půl hod a furt ne

    a ne najít

    #60139
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)
    #60142
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)
    #66965
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Fotka jak jsem upravoval, filetoval candoše, zahájeí sezóny lovu dravců v ČR se podařilo ulovit 5 krásnejch ryb.

    #66976
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)
    #67004
    karelfish
    Člen
    (66 odpovědí)

    igorko napsal:

    Z toho jeho filetování mám normálně komplexy. Ale toho odpadu je nějak moc ne ? No když se dost nachytá,tak proč ne, já normálně odřezával i větší maso od kostí a jaké pak bylo …

    Karel M.

    #67979
    radpala
    Člen
    (5 odpovědí)

    Hezké filetování, hlavně ta rychlost. Já jsem koupil filetovací nůž za cca 80,- Kč v Tescu. Ocílku jsem s i vyrobil z kulatého pilníku. Zoubky jsem z pilníku stáhl podélně na hrubém brusném kotouči a levný filetovací nůž nabrousím tak, že holí chlupy na ruce. Filetuji s ním již 5 let. Než dát za fileťák 1.800,- Kč tak to si radši koupím proutek.I ten nejdražší nůž pokud není dobře broušen je prakticky k ničemu.

    #67988
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    No nevím…nebudu se s tebou hádat ,jsou to tvoje peníze.

    Mám na to jen odlišný názor.

    Pokud se ti opravdu podaří nabrousit nůž za 80 Kč tak,že holí ,pak klobouk dolů.Jsem ochoten tomu i uvěřit.

    Jsem si ale jistý ,že s tím zfiletuješ možná půlku ryby ,možná dvě ryby a už holit nebude.

    A copak budeš dělat dál??Když máš na stole 10 -20 ryb??

    Já si myslím,že koupě dobrého nože je záležitost téměř celoživotní a klidně si rád připlatím.Pak je radost s tím dělat.Nehledě na to ,že to nevyužiješ jenom na rybách ale i doma.teda alespoň já -:)

    Ale jak říkám – pouze můj názor…..

    #68002
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Poslední roky používám nůž ze sady koupené někde v Makru a Lidlu jsou to tři nože za 120 Kč a tím nejmenším ( mají v čepeli dírky jak japonské nože )udělám všechno,dost dlouho vydrží ostré,dělám s tím i zvěřinu.Dost záleží na rukách.

    #68007
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Páni skutočne filetujem morské ryby už 25 rokov s originál finskými nožmi s drevenou rúčkou.výhoda aj po týchto rokoch som schopný vyfilatovať denne aj 800 kg rýb na Soroyi a bez dobrusovania .Brúsim ich iba na malej elektrickej brúske Philips.Nôž sa nedá utopiť pláva.v súčastnosti sú i nové generácie Martini sú super.Teoria že sadá filetovaťaj s lacnými nožmi je zavádzajúca.Celý proces filetovania s brúskou,kameňmi a nakoniecna koženomopasku je velká veda a nie každý to zvládne.Záver je vidieť na kvalite filet a rýchlosti spracovania.naša partia zo Slovenska používa spomenuté nož e a tiež Fiskars,Solinger:-x

    Peter

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 61. až 72. (celkem z 72)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu UCIME SA FILETOVAT

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...