Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tuning nástrah a montáží

  • Toto téma obsahuje celkem 38 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sandokan a poslední změna proběhla před 4 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 31. až 39. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #75428
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    :-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #75429
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    #75430
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Druhý háček nebo trojháček jsem přidělával již před lety.Myslím,že šlo spíš o pocitovou záležitost,než o praktický účinek.Velkou nástrahu používáme hlavně pro její selektivnost,chceme eliminovat záběry menších ryb.Přidaným háčkem můžeme zaseknout teoreticky každou rybu.Ukousnuté ocásky,nedobrané záběry mají na svědomí vlkouši a menší ryby.Záběry údajných velkých halibutů oťukávající ocásek rippera, je jen zbožným přáním lovce.Není nic jednoduššího – zmenšete nástrahu nebo používejte dlouhý jigový háček,který dosahuje za polovinu ripperu – jsou k sehnání.Formu na jigy můžeme mechanicky upravit nebo si nechat udělat u 007.

    Na 25cm nástrahu úspěšně zabere i 70cm treska obecná,60 cm brosma,vlkouš,mluvím o severním Norsku.Ve středním Norsku jsem je nikdy netahal,nechtěl jsem být pernamentně bez záběru,tak jako jeden kolega na lodi,vytrvale tahající 25 cm ripper několik dnů.

    Při malé aktivitě ryb(halibutů) počítejme spíš se záběrem na menší nástrahu,s kterou je i příjemnější chytání.Při ativitě ryb,kdy halibuti vyjíždějí až k hladině,zaútočí 1m halibut úspěšně i na ty největší nástrahy.Pak má smysl na ně chytat,eliminujeme většinu záběrů “nechtěných ryb”.

    Trojháček na ocásku je potencionální možností uváznutí,má i vliv na chod nástrahy,kde funkce pracujícího ocásku je velmi důležitá.

    Takže za mě – při oťukávání,nedobrání a snad ukousnutí rippera(kolikrát se vám to v severním Norsku stane?) – zmenšit velikost.Při aktivním braní použít dostatečně dlouhý jigový háček.

    Samozřejmě,je každého věc, jak si vyzbrojí rippera,mě jen připadá nelogické a větší úspěch nepřinásející dodatečné úpravy velkých nástrah.

    #75434
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Step: Díkec, ale ten drát tam takto zasuneš jen párkrát a pak už nebude držet. Ale ona stejně ta guma asi nevydrží víc 🙂

    #75435
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Honzak: Můžeš sem prosím ještě hodit jednou ten první obrázek toho or.přídavný háčku na gumu, nějak se to nezobrazuje.

    #75437
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Ahoj, jak píše ZM, pokud je to větší ryba tak 100% tu nástrahu šlukne celou bez větších problému. Jarní halibut 150cm, šluknul tu největší gumu co se u nás prodává i s 450g hlavou tak, že byla vidět jen vzádu v krku. Já trojhák přidával také, ale přišlo mě, že to byla jen další věc na kterou se chytali menší ryby a ve finále to bylo spíš pro zlost. Poslední 4 dny jsem na Soroya chytal jen s velkou gumou s jedním jednohákem a nebo trojhákem a nic mě z toho nepadalo a bylo o dost větších ryb. Tak že pokud to není přímo z výroby jako u ryobajtu , tak bych to nechal, tak jak to je.

    #75443
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Vydra napsal:

    to Honzak: Můžeš sem prosím ještě hodit jednou ten první obrázek toho or.přídavný háčku na gumu, nějak se to nezobrazuje.

    #75714
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Všechno přidané na gumu mění její vlastnosti. V hejnu kelerů je to asi jedno, ale na velké ryby už by to mělo zaujmout.

    Taky jsem vymýšlel, jak na šňůru navěšet co nejvíc háčků. Účinější však je to, co je jednoduché a přirozené.

    #311896
    sandokan
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Přidání trojháčku pomocí magnetu nalepeného v ocasní části.

    http://www.topfishing.eu/lepidlo.html

    http://www.topfishing.eu/magnet-roybait.html

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 31. až 39. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tuning nástrah a montáží

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...