Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tubus na přepravu prutů

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel dub a poslední změna proběhla před 10 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #84302
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To erg: Tubus samostatně není problém sehnat,konkrétně tady od Michala jsem měl tubus ve kterém jsem vozil dva pruty.

    http://www.topfishing.eu/tubus-na-prut-cerny-140x10cm-topfishing.html

    #84303
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Problém mám až teď,když mám prut s přepravní 153cm.Tenhle tubus je buď 140cm nebo 180cm v 10cm průměru.180tku se mi nechce tahat,tak uvidím jak to vyřeším.

    #84304
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    erg:Proč myslíš že domo-robo futrál je špatnej,Je to asi desed dní co jsem koupil novodurovou rouru a na futrál se chystám.Chci to vyřešit tak že trubku podélně rozříznu,tyto části spojim pantama a uvnitř udělám lůžka na pruty v kterých pruty utáhnu suchym zipem.Pro uzavření použiju dva zavíráky jako u kufru-popřípadě půlky-myslim novoduru:-D stahnu opět suchym zipem.Až to udělám vložim foto.

    #84306
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    Tubus na přepravu až 8 prutů jsem vyřešil nákupem plochého plastového potrubí 90×220 mm. Stačí udělat dno a uzávěr.

    http://www.ventilator-ventilatory.cz/ventilator/potrubi/ploche-potrubi-z-plastu/ploche-plastove-potrubi-90-x-220

    Pandion

    #84307
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Tak tady můžu také poradit :)), cena 300Kč 😀

    #4939
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Jak řešíte ochranu prutů při dopravě do Norska? Mám Penna, kde bylo tubusové (pevné) pouzdro součástí prutu, ale víc se jich tam nevejde. Chtěl jsem si koupit pouzdro samostatně – nejde. U Kordy nějaký tubus mají – výrobce tuším Shimano, ale dávat za obal na prut 1500,- Kč se mi nechce.

    A domo-robo obaly ve formě novodurových trubek s víčkem také asi není ten správný směr.

    Jak dopravu řešíte vy?

    Díky za radu

    #84311
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    otta napsal:

    erg:Proč myslíš že domo-robo futrál je špatnej,Je to asi desed dní co jsem koupil novodurovou rouru a na futrál se chystám.Chci to vyřešit tak že trubku podélně rozříznu,tyto části spojim pantama a uvnitř udělám lůžka na pruty v kterých pruty utáhnu suchym zipem.Pro uzavření použiju dva zavíráky jako u kufru-popřípadě půlky-myslim novoduru stahnu opět suchym zipem.Až to udělám vložim foto.

    já neříkám, že je špatnej, ale nelíbí se mi to. Ten futrál od Penna je sice asi uvnitř z něčeho podobnýho ,ale je to opletený látkou, má to popruh, zátky vyplněný molitanem. A přitom to stále i s tím prutem asi 2500,-. Takže nepředpokládám, že vlastní tubus stál 1500,- ……

    tím netvrdím, že co si vyrobím doma je špatné, ale chtěl bych něco hezkého co je i funkční a nestojí to stejně jako slušnější prut

    #84313
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Raca napsal:

    To erg: Tubus samostatně není problém sehnat,konkrétně tady od Michala jsem měl tubus ve kterém jsem vozil dva pruty.

    http://www.topfishing.eu/tubus-na-prut-cerny-140x10cm-topfishing.html

    díky za tip – to jsem přehlídl 🙁 už jdu objednávat

    #84314
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    erg- směr svého tubusu si musíš zvolit sám. Buď ho koupíš za +- zmíněný peníz, nebo si jej zhotovíš, jak říkáš domo-robo, kde investice jsou pár korun. Je ale zapotřebí trochu času a práce. Já jsem udělal tubus z papírové roury zbylé po koberci. Vmístím do ní 4 pruty. Ideál.

    #84315
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Viem že tato robil nejake tubusy z novoduru, ked budu komplet hotove, odfotim, poslem.

    Ale urcite ako vapno1 povedal “domo-robo”.

    #84326
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Ja pouzivam novodurovou odpadni rouru 150 mm s hrdlem, krera ma silikonovy o krouzek, takze se da dobre uzavirat vickem, na druhe strane je hrdlo s o krouzkem a zase vicko. Roura se da zkratit dle potreby. Dovnitr jsem vsunul mirelonovy izolacni rukav o prumeru 13 mm a tloustce asi 2 mm, takze je tubus vystlany penovkou. Funguje to skvele a naklady jsou asi 260 Kc. Vejdou se tam 3 pruty 🙂 :-). Az pojedu na chalupu, dodam foto 🙂 🙂

    #84327
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Já používám koupený černý nepolstrovaný futrál u Romana Kordy v obchodě, který má nastavitelnou délku a je jej i možno zamknout visacími zámky. Je na 3-4 pruty v látkových obalech a nebo až na 6 prutů bez obalů, záleží na délce a síle prutů. Mám jej již asi 6 let a naprostá spokojenost. Použil jsem jej i při letecké přepravě prutů.

    #84329
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    já taky používam domáci výrobu, dělal je Jindro a taky cena kolem 300czk….větší cenu mají ty samolepky:-D:-D

    #84341
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nemají, Ty jsi dostal grátis!:-D

    S jakou cestovkou jezdíš, že můžeš mit dva tubusy?????:-D

    #84342
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    já si koupil novodurovou rouru 125mm a je dlouhá 155cm plus dvě víčka za cca 200kč.Je o něco lehčí a prý i pružnější než ta oranžová.Ještě to musím dát dohromady,ale když vidím ty vaše,tak jestli není krátká?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tubus na přepravu prutů

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...