Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajekt Hirtshals-Bergen

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel David a poslední změna proběhla před 2 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5300
  eduso
  Účastník
  (74 odpovědí)

  Ahoj.

  Nemáte někdo náhodou zkušenost s tímto trajektem ?

  #124653
  Miroslav
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Ahoj, jel jsem s ním již 3 x, co potřebuješ vědět?

  #124654
  eduso
  Účastník
  (74 odpovědí)

  Zajímalo by nás, kolik času zabere cesta až do Hirtshals, přibližná cena trajektu a tak. Asi ale budeš spokojený, když už jsi jel 3x.

  Láká nás tohle spojení, protože pluje přes noc. Druhý den odpoledne by jsme měli být v Bergenu odpočatí a protože se chceme trochu podívat po okolí, zdá se nám to jako dobrá volba.

  #124655
  Miroslav
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Trajekt pluje cca 20 hodin, zastavuje ještě ve Stavangeru (cca hodina). Nutná je kabina. Cenu si přesně nepamatuju (záleží na termínu a jak moc dopředu jej koupíš), nás to vyšlo na stejné peníze jako kdybychom jeli po silnici. Člověk přijede do Bergenu krásně odpočatý a ne servaný po dlouhé jízdě. Určitě to mohu doporučit, pokud tam ještě pojedu, určitě jej zase použiji.

  #124659
  janka
  Účastník
  (2442 odpovědí)

  O tomto trajektu jsem uz take nekolikrat premyslela, ale vzdy me odradila delka jizdy a hlavne ta cena. Predloni opet vyhrala rychlolod do Kristiansandu a pak krasna jizda podel pobrezi do Bergenu, po ceste treba s jednim noclehem.

  Trajekt Hirtshals – Bergen v cervenci (nejvyssi sezone), auto a 4 osoby bez kajuty pouze se sedadly 370 EUR tam a zpet, kajuta nad klubem (hlucna) 124 EUR na jednu jizdu a standard vnitrni kajuta 161 EUR na jednu jizdu. Takze se cena muze rychle vysplhat na 800-900 EUR

  Trajekt Hirtshals – Krsand v cervenci tam a zpet ca 200-300 EUR, doba prejezdu 2,5 nebo 3,5 hod, a pak ca 8 hodin jizdy autem. Po ceste je hodne k videni, nocleh nekde v chatce vyjde ca na 400 – 600 NOK, takze jeste spousta penez zbyde na jine radovanky.

  Na obrazku domky Helleren

  #124661
  Miroslav
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Nepamatuji si to přesně, ale trajekt v červnu tam a zpět s kajutou cca 400-450 euro.

  #124663
  janka
  Účastník
  (2442 odpovědí)

  Ceny se meni neustale, zde jen pro predstavu

  priklad spojeni Hirtshals – Bergen 4 osoby a os. auto

  2016

  cesta tam a cena

  10.6. economy 197 EUR flex 322 EUR

  11.6. 161/213

  12.6. 149/213

  cesta zpet a cena econony/flex

  18.6. 161/213

  19.6. 125/173

  20.6. 125/173

  kajuty od 124 EUR

  Urcite to ale musi byt krasne, videt pobrezi taky z vody..

  #124672
  eduso
  Účastník
  (74 odpovědí)

  Ta varianta Jany je taky zajímavá. Ale jedeme tentokrát až na Donu, takže i z Bergenu se autem ještě slušně svezeme. Na to pobřeží z lodě jsem taky moc zvědavej. Zpáteční cestu určitě zvolíme jinou, rychlejší. Jestli jsem to dal dobře do nabídky ceny, tak nám to vyšlo asi 2200,- Kč na osobu. Je v tom dodávka, kajuta a 4 lidi.

  #124674
  janka
  Účastník
  (2442 odpovědí)

  To eduso

  pojedete po E16, pak ceste 55 a na E6?

  To je krasna cesta! Pokud jste tudy jeste nejeli, tak si nechte trochu casu .. je toho hodne k videni .. tedy alespon v te prvni puli cesty. Kolik casu na to budete mit?

  😀

  #124675
  eduso
  Účastník
  (74 odpovědí)

  Ahoj Janko. Jo pojedeme přesně tudy a to už potřetí.Poprvé to bylo na Tvoje doporučení.:-) Zatím se nám nepodařilo projet z Aurlandu do Laerdalu po horské cestě. Letos jedeme 10.06. tak už se to snad povede.První noc plánujeme přespat někde za Aurlandem, druhou za Trondheimem a pak už to dáme až na Donnu.

  Však to v Prušánkách určitě důkladně probereme.

  Ahoj Dušan.

  #335622
  David
  Účastník
  (303 odpovědí)

  Ahojte ,

  minulý týden jsem byl na výletu v Bergenu. Mimo poznávání okolí jsem si taky na 4 dny odskočil na ryby. Byl jsem tam s manželkou , tak jsem podřídil vše programu všeobecnému. Nějaký treking po okolí, krásy Bergenu a samozřejmě nějaký shoping :-(.

  Ale abych dlouho nepsal , myslel jsme že to bude katastrofa s rybami, taky tomu vše nasvědčovalo. Zvolil jsem rybářskou základu KVALHEIM FRITIDSENTER AS , která svou polohou přímo sousedí s dobrými lovnými místy , mají dobré loďe, vybavení super (vířivka , Sauna), prostě vše co člověk nepotřebuje pokud jede na ryby, ale s ženou to je jiná . Vybavení je špičkové, kratá filetárna, mražáky atd . Ochotný človíček k ruce (Pavel z polska) takže jazykově méně zdatní mají výhodu. Cena je bohužel vyšší 🙁 .

  Ryby první dva dny to bylo utrpení , nedalo se vyjet na moře a ve fjordu nic moc nebylo . Vláčet se taky nedalo, drift byl velký a tak jsem se jako všude přítomní němci uchýlil k chytání u sádek. No nebyla to žádna hitparáda, pár makrel a malí kehleři , mezitím sem tam něco většího , ale ty ryby od těch sádek prostě smrdí . Třetí den byl zase ráno vítr tak jsme jeli do Bergenu , krásné město stojí za to tam kouknout a pak večer jsem si vyjel na ryby s přílivem. Nechtěl jsem už se účastnit místních rybářských závodů u sádek, proto jsme si vzal přívlačák a malé 60g pilkry a vyzkoušel poláky. Jaké bylo mé překvapení když jsem během 2 h chytnul 15 poláků ve slušných velikostech na jižní Norsko a jaké bylo překvapení ve filetárně , kde němci stahovali celodenní úlovek asi 30 kehlerů cca 35 cm . Samozřejmě na pilkr s dvěmi papričkami poláka nechytíte, nebo je to náhoda .

  Další den za mnou přijel kolega z Bergenu a  protože se na jeden den uklidnil vítr tak jsme vyjeli na moře. vybral jsem hranu kde sem si myslel že budou poláci stát a tím , že jsme vyjeli ještě za šera tak jsme byli na místě (cca 45 min lodí na volné moře) ještě stále brzo a děli se věci, co nához to polák , bylo mezi nimi i hodně malých které jsme pouštěli ale byla to jinak jízda. S úderem 10 , jako čarovným proutkem , ryby přestali brát zkoušeli jsme to ještě 1/2 hoďky a pak hurá zpět . Zpátky jsme projeli kolem rybářských závodů u rybí farmy . Byl jsem velice příjemně překvapen , že i tak na jihu si může člověk slušně zachytat . Zpět jsme pak vyjeli přes Goeteborg do Ytadu a pak do Svinoustí trajektem přes noc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajekt Hirtshals-Bergen

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...