Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajekt Gdaňsk- Stokholm

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel sob a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4583
  meky
  Účastník
  (284 odpovědí)

  Máte nekdo zkušenosti s tímto trajektem? Jaké výhody či nevýhody pro Vás má.Dík za odpovědi.

  #51052
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Jel jsem s ním loni.Zdlouhavá cesta přes Polsko.Jakobys jel Norskem.Mimo hlavních silnic vozovky úrovně polních cest.Na trajektu slušné pivo a v akci levná whisky.Oproti kratším trajektům ušetříš 600km z Trelleborgu do Stockholmu,které jinak jedeš pohodově po dálnici.O den(2) delší cesta.Můj názor je,že je lepší raději někde přenocovat cestou,když nechceš jet nonstop.

  Už bych touto cestou nejel.

  #51055
  Borek
  Účastník
  (22 odpovědí)

  Gdaňsk – Nynashamen jsem použil už vícekrát.Pravda je že cesta přes Polsko se podstatně zlepšila v souvislosti s ME ve fotbale.Počet dálničních úseků se stále zvyšuje.Trajekty jezdí letos již dle nového jízdního řádu, pozor změna nejede každý den, ale v zásadě ob den, jezdí to jenom jedna loď.Více o trajektu na stránkách Polferies.Odjezd v 18 hod a příjezd do Nynashamenu ve 13 hod. Cena záleží na tom kdy jedeš.Kajutu si nebereme, jsou tam letecká sklápěcí křesla, kde se vyspíme.Jezdíme nad polární kruh a po trajektu to již v pohodě dojedeme,Švédskem nahoru a potom k Mo i Rana, případně Bodo.Cesta Švédskem naprosto v pohodě s vysokým průměrem.Celníka jsem tam zatím neviděl. Nikomu svůj názor nevnucuji ….

  #51058
  meky
  Účastník
  (284 odpovědí)

  Já si myslím, že ty cesty v PL nejsou až tak špatné.Loni jsme jeli napříč PL a nelze hovořit o nich v záporném smyslu.Člověk si musí zvyknou třeba na odbočovací pruhy na silnici dálníčního typu, ale určitě to mohlo být horší.

  #51060
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Jeli jsme zrovna v době mistrovství Evropy ve fotbale.Sjezd z dálnice byl uzavřen,jeli jsme pak po objížďce,a tak jsme poznali běžné cesty mezi vesnicemi,malými městy a opravdu to bylo oraniště.Při cestě v Polsku je třeba počítat s rezervou a rychlostí jako v Norsku,hodně omezení,měření,silnice,kde je sjízdný jenom jeden pruh,druhý je nezpevněný a je jen na vyhýbání.Dálnice jsou dobré.

  #51069
  sob
  Člen
  (94 odpovědí)

  Tento trajekt jsem využil jednou při cestě na Senju.Do Gdaňska to máme 600 km,vyjeli jsme v šest ráno a v přístavu jsme byli po devíti hodinách,takže tři hodiny trvalo než jsme vyjeli.To nám nevadilo,dali jsme si pivko i nějakou štamprličku.Na trajektu to bylo v poho.restauračka,bar,diskotéka.Měli jsme to s kajutama,takže jsme dali sprchu a šlo se spát.Kdo chtěl proležel celé dopoledne a pak jsme čerství vyrazili na další cestu.Je to sice zdlouhavější,ale to nám nevadilo-jeli jsme na dovolenou a poznali jsme další cestu na sever.Jezdíme různýma cestama,na Nordkappp přes Polsko, Litvu,Lotyšsko trajektem do Stockholmu pak nahoru přes Finsko do Norska,zpátky do Helsinek a Talinu a zase směr na PL.Letos jedeme do Hogsetu přes Polsko,Německo,Dánsko přes most do Malmo po E6 až skoro na místo.Každá cesta je zajímavá a jak již bylo mnohokrát napsáno i cesta je náš cíl.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajekt Gdaňsk- Stokholm

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(123)
(34)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...